To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bielizna termoaktywna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mamami
Poszukuję wszelkich opinii na temat bielizny termoaktywnej. Potrzebuję przede wszystkim dorosłą i młodzieżową. Ciepłą, dobrze chroniącą, mocno wchłaniającą pot, bo do intensywnego uprawiania sportu i najlepiej jeszcze nie zabijającą ceną.

Nie wiem czym się różną od siebie modele różnych firm, bo jedyny sensowny test znalazłam na stronie sklepu e-horyzont i nie wiem na ile jest to zachwalanie sprzedawanych przez nich produktów, a na ile rzetelny test.
Wiem, ze jest cienka i gruba, nie wiem która praktyczniejsza, w sumie zależy mi na tym, żeby to grzało bo będzie używana w zimie, na lato najwyżej kupię jakieś koszulki później.

Macie jakieś sprawdzone konkretne modele, a jeśli nie to na co zwracać uwagę przy szukaniu?
moko.
My jestesmy fanami Jacka Wolfskina! świetna bielizna i nie tylko a także okazyjnie Under Armour - ale cena czasem zabija. Dla Oskiego kupujemy Brubeca albo Reimateca.
Na co zwrócić uwagę? Ja zwracam uwagę na:
- bielizna musi byc dopasowana, nie za luźna! najlepiej dośc ciasna, aby niec nie wisiało, nie odstawało
- do jakiej temp. się nadaje. Są takie do - 10st a i - 15, -20. Oczywiścia inna jest na zimę a inna na lato. Chociaż są całoroczne... ale mnie nie przekonują.
- bakteriostatyczna najlepiej
- oddychająca i zwracam uwagę, by była szybkoschnąca.


A ja poluję zazwyczaj na wyprzadaże po-zimowe o letnie, bo wtedy można o wiele taniej kupić ciuchy!
xxyy
Mam sprawdzone jedwabne skarpety, rekawiczki ( pod normalne rekawiczki, dodatkowe ocieplenie), koszulki z dlugim rekawem jako bielizna i cos w rodzaju kalesonow dla mezczyzn, getrow dla kobiet. Bardzo dobrze sie sprawdzily na duze mrozy wlasnie do uprawiania sportow.
mamami
Moko właśnie tego Wolfskina chwalą bardzo w e-horyzoncie ale cena za komplet troszke wysoka.
Na allegro wyszperałam Brubeca Thermo - cieńszą albo Wool - ciepła wełniana, oczywiście w opisach nie ma konkretów ale może warte rozważenia.
moko.
Brubecka Thermo (kalesony)ma Oski - w sam raz na narty! My sobie chwalimy! a raczej Oski !
mamami
My kalesony to chyba te cieplejsze byśmy potrezbowali, bo sport bardziej narażony na marznięcie nóg niż narciarstwo uprawiamy, ale koszulki to nie wiem. Kurcze... może ktoś cos jesczez podpowie.
Mafia
Polecam te wskazane przez moko. icon_smile.gif Brubecka Thermo ma syn i dość często jeździ na nartach tylko w podkoszulku i kurtce. W przypadku bardzo niskiej temperatury zakłada dodatkowo cienki polar (te ma akurat z najtańszej marki z Decathlonu). Mój syn jeszcze się specjalnie nie poci mocno, więc nie wiem czy dostatecznie odprowadza wilgoć.
Kalesony moi panowie wolą takie 3/4 od długich, podobno wygodniej wtedy jest w bucie narciarskim, bo nie ma szwu w nim.
Mąż ma jakaś inną, znacznie droższą i przyznaję, że jest różnica. Jego doskonale odprowadza pot na zewnątrz. Nawet w sklepie nam demonstrowali to. Po wylaniu wodu na wewnętrzną stronę, błyskawicznie została "przepchnięta" na druga stronę i spód był suchy.
moko.
Mamami Oski miał grubsze kalesony, ale było mu za ciepło. Jesli macie dobre spodnie, kurtkę to wcale grubej bielizny mieć nie musicie. My nie musieliśmy. No chyba, ze Twoi synowie uprawiają taki sport zimowy, gdzie za dużo nie ma wysiłku? np. bramkarz hokejowy icon_wink.gif
mamami
Dziewczyny właśnie cała zabawa polega na tym, że my to nie do naciarstwa potrzebujemy icon_smile.gif Odzież narciarska sama w sobie jest gruba więc bielizna wystarczy cienka. My jeździmy konno, bryczesy są cienkie, bo to zaledwie jedna warstwa bawełny, na dodatek noga tak ustawiona, że całe udo wystawione na wiatr i śnieg, bardzo szybko moknie, a jeździmy właściwie w każdych warunkach. Dlatego getry na pewno musimy mieć grube. Co do intensywności to też jest to sport mocno męczący (dla mnie wysiłkowo zdecydowanie trudniejszy niż narciarstwo) dlatego musi ta bielizna transportowac pot dobrze i szybko.
Soł, myślę że dla Michała wystarczyłyby te Brubecki ciepłe bo on sie tak nie poci mocno, dla nas chyba coś lepszego jednak. Mafio a zerknęłabyś jakiej firmy i jaki model ma Twój mąż?

Moko a może Ty masz jakieś do sprzedania, bo Michał chyba niższy od Oskara icon_smile.gif
moko.
Mamami nie mam nic do odsprzedania, bo mój syn nosi ubrania takie, że jak wyrasta z nich to przekazuje mojej małej teściowej albo ja użytkuje.
Kurcze nie znam się na jeździe konnej. Ale chyba faktycznie lepiej będą sprawować się u Was grubsze kalesony? ?
Jeszcze popatrzyłam na ubrania i mój mąż uzywa spodni-getry do biegania w deszczu, chłodzie z polartecu.
agula1980
Ostatnie w TVN turbo było o bieliźnie termoaktywnej Gatta active, mąż sobie ją kupił na allegro ale rewelacyjna nie jest no chyba że to jakaś podróbka bo w TVN zachwalali.
mama4
Ale bielizna gruba nie zawsze znaczy cieplejsza. Poszukaj z North Face serii SUMMIT SERIES albo tez bielizny z ICEBREAKER (maja tez w swojej ofercie bielizne dla dzieci ). Przy czym cenowo tu nie ma mowy a atrakcyjnosci. Niestety jet drogo. Generalnie nalezy pamietac przy wszelkich sportach uprawianych zima, ze warstwa ubrania najblizej ciala nie powinna pochlaniac wilgoci. Dlatego tez materialy syntetyczne badz merino wool spelniaja swoja role najlepiej. Jak bedziesz miala chwile to wejdz na strone backcountry.com (po angielsku tylko). Znajdziesz tam sporo opinii na temat zimowej bielizny.
Powodzenia.
mamami
edytuję bo nie będzie niespodzianki
mamami
CYTAT(mama4 @ Fri, 17 Dec 2010 - 01:41) *
Ale bielizna gruba nie zawsze znaczy cieplejsza.



Mama4 oczywiście popełniłam skrót myślowy i chodziło mi oczywiście o to, że musimy mieć cieplejszą, a nie grubszą.
buniaaa
Zapytam mamy, których dzieci noszą skarpetki termoaktywne: Są cieplejsze niż np. frotowe? Chodzi mi o jakieś skarpetki dodatkowo aby założyć na rajstopy gdy młody wychodzi na dwór bo buciki ma cienkie dosyć. Sprawdzają się takie skarpetki czy bez żadnej rewelacji?
mamami
Bunia zakładanie jakiejkolwiek bielizny termoaktywnej na inne ubranie mija sie z celem. Ona musi być ubrana na gołe ciało. Zeby skarpety spełniły swoje zadanie czyli ogrzały stopę nie doprowadzając do jej równoczesnego spocenia musza być załozone bezpośrednio na stopę.
buniaaa
czyli kalesonki aby w nogi ciepło było i skarpetki na stopy bo inaczej nie zda egzaminu
mamami
Dokładnie.
buniaaa
No to już wiem czego szukać, kalesony do listy oczekujących dopisuję icon_wink.gif
andrutka
Jeżeli zależny Ci na dzieży izolującej musisz wybrać drugą warstwę bielizny, a jeżeli chodzi o dobrą cenę to może polska marka Terevel?
Kocisława zwana Warkotem
Ja mam Brubeck extreme merino.Kupowałam jako bieliznę do "stania"(jesienno/zimowe jarmarki). Jestem mega zadowolona.
andrutka
Ja wiem, że Terevel jest tani i dobry icon_smile.gif
nana_80_80
CYTAT(andrutka @ Thu, 19 Sep 2013 - 20:56) *
Ja wiem, że Terevel jest tani i dobry icon_smile.gif

ja wiem ze jest marka bielizny termoaktywnej TERVEL (nie terevel)
i cenowo jest bardzo konkurencyjny
rysa154
a czy bielizna będzie spełniła swoją role jeśli coś obcisłego na nią założe?
alcia
W sklepach 4F bielizna (góra i dół) z zeszłorocznej kolekcji przeceniona z 99,99 na 29,99.

Ja w 4F kupiłam mężowi tą grubsza (osobno sprzedawane góra i dół) i tez jest bardzo zadowolony choc na poczatku twierdził, ze mu niepotrzebna icon_smile.gif
Unissonary
Jest to dobre uzupełnienie. [edit: moderacja]











____________________
[edit: moderacja]
pixii00
Zdecydowanie polecam zakup bielizny termoaktywnej. W przypadku ostrzejszej zimy lub aktywnie spędzanego czasu na dworze - nie ma nic lepszego. Fantastycznie sprawdzi się bielizna Reima ( polecam zajrzeć na stornę: [edit: moderacja]
). Taka bielizna odciąga pot od ciała i jest wykonana z szybkoschnącego materiału icon_smile.gif
longa
my mamy biliznę termoaktywną marki Blizzard. I na rower i na narty, dobrze trzyma ciepłotę ciała, nie pocisz się w niej tak.Sezon narciarski niebawem rozpocznie się na dobre więc trzeba już pomyśleć o dokupieniu paru rzeczy. Zobacz sobie za tą bielizną na stronce Bikershop [edit: moderacja]
Korni33
Bielizna Brubeck jest świetna! Kupowałam ją na [edit: moderacja]
icon_smile.gif
mawka
od kilku lat noszę Craft - aktywną, czyli bez wełny. jeśli się poruszać - super do -15.
FajnaMama
Ja różnych ubrań termoaktywnych szukam też tutaj: https://domodi.pl/odziez/odziez-damska/odzi...portowe-damskie. Jest tu bardzo duży wybór i są to ciuszki od różnych producentów. Bieliznę też widziałam, więc myślę, że warto zajrzeć.
violka333
Przyznam się, że nie wierzyłam w to, że bielizna termoaktywna jest bardziej komfortowa niż zwykła. Dostałam ją w prezencie, wypróbowałam i jestem w szoku. Trzeba jednak inwestować w jakość. Tutaj https://www.polarsport.pl/odzie/bielizna.html maj ciekawe produkty.
Maluch44
Mogę polecić sklep z odzieżą termoaktywną https://termoaktywnie.pl/
Sam zakupiłem tam kilka rzeczy dla siebie i żony, jestem zadowolony.
Cenowy rozstrzał jest nie mały, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
kasiakowa06
Polecam sklep bielizna sklep internetowy. W swojej ofercie mają odzież termoaktywną zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dla dzieci.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.