To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy zbadać poziom hormonów jeśli mam nieregularne cykle?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Daisy_2810
Witam!
Jestem po dwóch poronieniach. Po drugim wyszło mi Hashimoto i od czasu jak zaczęłam brać euthyrox kompletnie rozregulowały mi się miesiączki, a brac go muszę bo inaczej TSH szaleje. Jestem tez po jednym miesiącu stumulacji clostilbegytem, która skończyła się totalnym fiaskiem i kilkoma torbielami, które na szczęście sie wchłonęły. Wcześniej brałam też duphaston na uregulowanie miesiączki, ale teraz nie biorę nic oprócz euthyroxu 75. Mam problem z kolejnym zajściem w ciążę (bo nigdy nie wiem kiedy mam owu, a w mierzeniu temperatury wychodzą mi dosłownie góry i doliny). W tej chwili jestem w 25dc. Od wczoraj mam brunatne plamienia. Jestem w tej chwili w bardzo dużym stresie (wczoraj zmarł mi mój tata) jednak bardzo martwią mnie te plamienia, bo nie wiem co oznaczają. Naczytałam się, że to może być niewydolność ciałka żółtego a my staramy się o dziecko więc wszelkie takie informacje sa dla mnie bardziej dobijające.
Ale do tematu... W jakich dniach mam badać hormony skoro niektóre powinnam zbadać po owulacji a ja nie wiem kiedy ją mam :/ Jak to zrobić żeby wszystko było wiarygodne?
Chciałabym zbadać FSH, LH, Estradiol, Progesteron, Prolaktyna, DHEA-s (ewentualnie DHEA - bo nie wiem czy robić to czy DHEA-s czy obydwa :/), testosteron i androstendion. Wiem, że FSH i LH między 3-5dc ale co z resztą? NIe wiem kiedy mam owu, nie wiem kiedy dostanę @, plamię na brązowo więc coś najwyraźniej niedobrego się dzieje. Nie licząc oczywiście stresu w jakim jestem teraz (przypuszczam, że to nie ma dużego znaczenia, bo takie brązowe plamienia zdarzały mi się już kiedyś, ale lekarka zawsze to lekceważyła icon_sad.gif )
Bardzo proszę o pomoc za którą z góry dziękuję icon_sad.gif
jacek placek
Zmień ginekologa!!! i to szybko icon_smile.gif a jeszcze lepiej zapisz się do Poradni leczenia niepłodności,tam są specjaliści i porobią ci "na kasę chorych"wszystkie badania,bo za te hormonalne w zwykłej Porani trzeba płacić.Ale wszyscy mówią,że przy zachodzeniu w ciążę bardzo ważna jest "głowa".Jak będziesz każdą miesiączkę "witać z rozpaczą to nic z tego nie wyjdzie.Tylko spokój może Cię uratowac.Może wyjedźcie gdzieś(góry itp icon_smile.gif)
Bardzo Ci współczuję z powodu śmierci Taty przytul.gif .Mój jest najukochańszym na świecie.Nawet mój link jest na jego cześc;tak na niego mówimy"Jacek placek" przytul.gif
Daisy_2810
Jacek Placek bardzo ci dziękuję za szybka odpowiedź. Nie jestem pewna jednak co do tego czy w prywatnej klinice niepłodności zrobili by mi badania z NFZ, bo to przecież działa tak samo jak prywatne wizyty u gina zwykłego. Dostajesz skierowanie i musisz płacić. Chyba, że jest inaczej. Co do kliniki niepłodności i zmiany lekarza to na pewno tak zrobię, ale żeby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy na kolejne wizyty chciałam pojechać już z plikiem wyników. Bo wiadomo: pojadę, lekarz zbada i powie proszę zrobić takie i takie badania i każe przyjechać za miesiąc - i nie dość że odwlecze się to w czasie, a ja nie mam zamiaru tracić kolejnych miesięcy na bezsensowne i bezowocne chodzenie po lekarzach, to jeszcze dodatkowa wizyta z samymi wynikami będzie dodatkowo płatna. Ale skoro mówisz, że badania hormonów mogą być z NFZ może mi je przepisać lekarz ogólny? Bo jeśli tak, to da się to załatwić bez problemu icon_smile.gif
Dziękuję, za wyrazy współczucia, do mnie jeszcze nic nie dociera. Taty nie ma, w sobotę pogrzeb, a ja szukam pocieszenia w internecie. Wiem, że to nie wygląda najlepiej, ale dzięki temu odrywam myśli od tego co mnie spotkało. A że tata nie dożył mojego dziecka, a bardzo tego pragnął (kiedyś nawet powiedział mi, że gdyby mógł to urodziłby je za mnie i mi je oddał, a na pewno miałby dziewczynkę, bo jest dobry w robieniu dziewczynek icon_razz.gif - mam jeszcze siostręicon_smile.gif ) dlatego postanowiłam się zabrać za siebie i zajść w końcu w ciążę. Co do podejścia do sprawy od strony "głowy" tak jak mówisz - nie lamentuję jeśli @ się pojawia. Wręcz przeciwnie, przez cały miesiąc nastawiam się na to, że i tak na pewno nie "zaskoczyłam". Więc nie rozczarowuję sie jakoś specjalnie. Teraz najgorsze przede mną, ale wiem, że tata będzie teraz nade mną czuwał.

P.S. Mój tato też był najwspanialszym człowiekiem na świecie... icon_sad.gif I nie dociera do mnie fakt, że mówię o nim w czasie przeszłym... icon_sad.gif nie mieści mi się to kompletnie w głowie 32.gif
Daisy_2810
Naprawdę nikt nie może mi pomóc? icon_sad.gif
użytkownik usunięty
Daisy, niestety nie pomogę merytorycznie. Ale przyjmij wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty... icon_sad.gif
Daisy_2810
CYTAT(Paka @ Sun, 09 Jan 2011 - 23:15) *
Daisy, niestety nie pomogę merytorycznie. Ale przyjmij wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty... icon_sad.gif



Dziękuję. Dziś 3dc i poszłam zrobić FSH,LH, PRL i Estradiol. Zobaczymy co dalej. Nie wiem tylko co z progesteronem, bo to się ponoć robi po owu, a ja za nic w świecie nie wiem kiedy ją mam icon_sad.gif
słoneczko82
Witaj!!!

Mam nadzieję że Tobie pomogę

FSH - 2-3dc
E2 - 2-3dc(oraz ok 2 doby przed owulacją oraz ok 6-8 dzień po owulacji należy powtórzyć badanie)
PRL- bez różnicy
TSH,T3,T4 - bez różnicy
Testosteron - bez różnicy
Progesteron - robimy badanie ok 7-8 dzień po owulacji


Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.