To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ratunku!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

monte
Pomyślałam, że temat wrzucę tutaj, gdzie tyle z Was jest obdarzonych talentami manualnymi, bo zaczynam panikować.

W piątek w przedszkolu Sonia ma bal, wymarzyła sobie, że będzie Jasminą z Aladyna i OK. Miałam czas, to się przygotowałam. Strój jest, peruka jest, wszystko jest. Tylko opaski/diademu nie ma. A jest potrzebny po pierwsze dlatego, bo co to za Jasmina bez diademu icon_wink.gif, a po drugie dlatego, że dobrze, gdyby trochę przytrzymywał perukę. Pracę koncepcyjną wykonałam, zakupy zrobiłam, zbieractwo uskuteczniłam, w głowie wiem, jak powinno to wyglądać, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać!!! 37.gif
Mam takie składniki (to kółko, to złota sztywna tekturka, od Bliklego 04.gif ):



powinno wyjść coś takiego



ale nie mam pojęcia jak to ugryźć.

Ten kamień przyszyć? Czy przykleić? Prosto na wstążkę? Czy najpierw na złotą tekturkę (żeby było sztywniejsze)? Wstążkę zszyć? Spiąć? Jak zrobić, żeby była grubsza? Czy porzebuję jakiejś gumki? Normalnie ratunku!!!

P.S. I tylko proszę się nie śmiać bardzo głośno, z ZPT zawsze miałam słabą trójkę. icon_sad.gif
niuniunia23
Dawidowi zrobilam pióropusz- na opaske z brystolu nakleiłam piórka i ozdoby indiańskie.
Mysle że najlepiej zrobić opaske z bystolu i jak sie da to przykleić niebieska taśemkę i na nią przyszyc "diamenty"
to mój pomysł, może dziewczyny cos jeszcze wymyślą
chojnol
Z tą tekturką pod wstążkę to dobry pomysł, sama wstążka będzie się zsuwać, a taką usztywnioną można przypiąć wsuwkami.
olakinga
ja bym zszyła dwa kawałki tasiemki i przeciągnęła gumkę - będzie się lepiej trzymało na główce ( są takie gumki bezuciskowe w pasmanteriach) na to złote kółko ( dokładnie na środek ) - chyba bym przyszyła nićmi do gumki i dalej nakleiła kamień ( kółko trochę przyciąć tak by odpowiadało wymiarom kamienia);
mamami
Monte nie wiem czy już sobie poradziłaś, jeśli nie to może jeszcze się przyda.
Widzę dwie możliwości. Długość tasiemki dopasowujesz do obwodu głowy tak żeby tasiemki było kilka centymetrów mniej niż ma głowa, do obydwóch jej końców doszywasz szeroką gumę (tyle żeby po założeniu opaski gumka się naciągnęła), wtedy opaska będzie się dobrze trzymać na głowie. Z tego złotego kółka docinasz sobie koło tej wielkości, żeby tylko trochę wystawało poza kamień i robiło obwódkę, doszywasz je do tasiemki, na to kleisz kamień, tak żeby zasłonić szew. Najlepiej przyklej go klejem Magic, albo klejem na gorąco, takim z pistoletu.
Druga opcja, to opaska bez gumki z tyłu, przymocowana bezpośrednio do peruki, możesz ją nawet złapać nitką w kilku miejscach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.