To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Karmienie mieszane a uzupełnianie płynów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

LidkaM
Muszę dokarmiać swoje dziecko. Podaję mu obecnie 120 ml mleka modyfikowanego na dobę, reszta to mleko moje. Przy mleku piersiowym nie ma konieczności dopajania dziecka, przy modyfikowanym - tak. Czy przy takich ilościach modyfikowanego, które podaję konieczne jest uzupełnienie płynów? Jeśli tak to co podawać, w jakiej ilości i kiedy (przed podaniem mleka mod., po podaniu, między posiłkami?)? I jak rozpoznać, że dziecko potrzebuje pić?
A_KA
Mi pediatra "kazała" dopajać przy mieszanym karmieniu. Pomiędzy posiłkami. Ogólnie młody dużo pić nie chciał, więc nie miałam problemu z tym ile mu podawać tego picia icon_wink.gif. Najpierw wodę mu dawałam. Jak przeszliśmy na herbatkę (słabiutką, owocową Hippa) zaczął pił dużo.
niuniunia23
Lidka dopajać można samą wodą lub herbatką np. z kopru włoskiego z hippa lub z bobovity. I myślę że najlepiej między mlekiem
aisha1111
a może dopajaj piersią? ja czytałam (ho ho ho czasu temu jak na studia musiałam wracać), że jeśli mleko modyfikowane stanowi więcej niż 50% pokarmu to dopajamy a jak mniej to nie dopajamy (dopajamy piersią - tzn. najpierw pierś, potem mleko mod. potem znowu pierś).


edit: oops. nie popatrzyłam na datę. pewnie już wszystko wiesz, ale może komuś na przyszłość pomoże
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.