To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dom opieki dla starszej osoby

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Szukamy domu opieki o niezłym standardzie, z samodzielnym pokojem (albo mini mieszkaniem) gdzie mogłaby zamieszkać babcia K. Ona nie chce z nikim mieszkać, nie zgadza się na mieszkanie ani ze swoimi synami, ani, żeby u niej ktoś mieszkał. Jednak nie może już ze względu na stan zdrowia mieszkać sama, ma strasznie wysoko skaczące ciśnienie. Ośrodek raczej nieprowadzony przez Kościół (babcia nie jest katoliczką).
Filip_inka
a ja właśnie chciałam polecić ten obok Królikarni ale on prowadzony przez siostry...
użytkownik usunięty
No właśnie większość polecanych prowadzą siostry (druga babcia K właśnie w takim jest). A w Polsce nie ma takich domów jak na Zachodzie, że się do takiego mini mieszkania starsi ludzie przenoszą ale mają opiekę w razie czego? Babcia najbardziej chciałaby być w takim ośrodku, w mieszkaniu jest odwiedzana codziennie przez rodzinę, ale to jednak za mało.
Mika
Dom Pomocy Społecznej im. Matysiaków
Warszawa ul. Arabska 3
https://www.wcpr.pl/index.php?option=com_co...&Itemid=122
nie katolicki icon_wink.gif
sÄ… pokoje jednoosobowe
bardzo fajna okolica
ktoÅ› kto tam jest go sobie chwali
kalarepa78
Będąc dzis z Krzysiem u lekarza zobaczyłam reklamę takiego ośrodka: https://www.tabita.waw.pl/
użytkownik usunięty
O Kalarepa dzięki ten jest w "stylu" Babci Agnes. Zastanawiam się jeszcze, czy jako, że była w obozie w Auschwitz nie należą się jej jakieś nie wiem zniżki, albo dopłata do takiego ośrodka.
mamajul
Na Dickensa (Ochota) jest Dom Kombatanta- Dom Opieki. Jaki jest nie wiem. Pewnie maja znizki, dom połozony przy szczesliwicach, parterowy, wyglada symaptycznie...
użytkownik usunięty
Tylko z babcią jest taki problem, że to elegancka Pani i większość domów będzie miała dla niej zbyt niski standard. Dlatego cena pewnie będzie grała drugorzędną rolę. Na razie wysłąłąm pytanie do tego co kalarepa wstawiła, ale nie odpowiadają.
anuÅ›
Pod Warszawą (Świder) pewnie za daleko? W dość ekskluzywnym ośrodku jest znajoma mojej babci - bardzo sobie chwali a to też tzw 'majętna i wymagająca dama' icon_wink.gif Tutaj masz link. Ona się tam wyprowadziła z centrum Warszawy. Ma pokój jednoosobowy i jakies dodatkowe opcje.
aniakuleczka
moja znajoma tu wysylala rodzicow na wakacje
https://www.podswierkami.domyopieki.pl/
smerfetka75
[edit: moderacja]
moko.
Smerfetko75,

Popatrz gdzie spamujesz, bo Brenna nie znajduje sie w województwie mazowieckim icon_wink.gif

Kridy
Niedaleko Warszawy jest taki Dom Opieki Pałac. Ludzie bardo sobie go chwalą, jest to naprawdę bardzoc miły i przyjazny dom. Mają tam też instalacje przywoławczą w pokojach.
Saberity
Bardzo dobry dom opieki jest na Bobrowieckiej 9 w Warszawie. Mają przytulne pokoje jedno lub dwuosobowe, ciekawe zajęcia dla pensjonariuszy, posiłki robią na miejscu. No i panuje tam bardzo rodzinna atmosfera, pensjonariusze są tam traktowani jak ciocie i wujkowie. Moja mama bardzo sobie chwali ten ośrodek.
jarek88
Fajnym miejscem dla Seniora jest też Słoneczny Parasol w Garwolinie. Może Cię zainteresuje - tutaj link.
sonia18a
Przypuszczam, ze 'jakis' dom opieki sie znalazl juz dawno, jako ze osoba pytala ponad 3 lata temu, a obecnie nie jest juz uzytkownikiem tego forum
marghe.
to teraz ja zapytam - potrzebny dom opieki dla starszej pani po operacji biodra ; prawdopodobnie nie stanie już na nogi, więc wymagać będzie sporej pomocy..
agniesa
CYTAT(marghe. @ Fri, 08 Aug 2014 - 18:35) *
to teraz ja zapytam - potrzebny dom opieki dla starszej pani po operacji biodra ; prawdopodobnie nie stanie już na nogi, więc wymagać będzie sporej pomocy..


ALe konkretnie w jakiejÅ› lokalizacji?
Na Śląsku na pewno jest dobry dom opieki w Rogoźniku, w Małopolsce z kolei w Wieliczce. W innych województwach nie wiem, ale na pewno też coś znajdziesz.
kaska2909
Pod Warszawą, w Załuskach jest Dom Seniora Anna https://domseniora24.pl/ . Mają dobre opinie. Z Ważnych rzeczy: ładna lokalizacja, komfortowe warunki, własna kuchnia, na miejscu lekarz, pielęgniarki, do tego udogodnienia takie jak np. kaplica. Myślę, że najlepiej przejechać się na miejsce z osobą starszą i sprawdzić warunki. W końcu to ona będzie tam mieszkała.
Tigerek
przez 2 lata raczej znaleźli icon_wink.gif
basiaaaek
Cześć,
moj nablizśzy członek rodziny przebywa w domu opieki dla osób starszych w Jodłowie, niedaleko Wrocławia. Maiałam obawy przed oddaniem rodzica ale aktualnie ma tam zapewniną pełną opiekę a ja mogę go odwiedziać kiedy tylko chcę icon_smile.gif
muppet
Mama mojej koleżanki sama wybrała dla siebie dom seniora w Kaletach z najlepszą opieką. Wcześniej oczywiście pojechała do tego ośrodka, żeby zobaczyć jak wygląda i była zachwycona warunkami, jakie tam stworzono. Zapewniają całodobową opiekę medyczną, zajęcia ruchowe, rehabilitację, wycieczki - osobom starszym na pewno nie będzie się tam nudzić.
Pollaco
W Mazowieckim jest potrzebny dom opieki? To w takim razie sprawdź sobie Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim. Moja znajoma ma tam kogoś ze swojej rodziny i bardzo sobie chwali to miejsce
Ola_
A co myślicie o tym, żeby zatrudnić kogoś do opieki? Babcia potrzebuje kogoś, żeby coś ugotował, posprzątał, pomógł się ubrać itd. Widziałam, że na stronie Kochaj i Dbaj ogłaszają się takie osoby. Zdecydował się ktoś z was na takie rozwiązanie?
kapusciak
Ja mogę polecić dom opieki z wysokimi standardami. https://www.kasmin.pl/ to nowoczesny ośrodek w którym mieszka moja babcia. Mają tam świetną opiekę i profesjonalną rehabilitację.
Monia65
www.senior-residence.pl – to rzetelnie i sumiennie prowadzony dom opieki dla osób starszych, który z czystym sumieniem mogÄ™ polecić. Wiem, że moi rodzice majÄ… tam zapewnionÄ… należytÄ… opiekÄ™.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.