To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Podwyżkia alimentów; kiedy można ponownie??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Soł, dostaliśmy wezwanie na sprawę o podwyżkę alimentów again. Wszystko ok ale ostatnia taka sprawa była w grudniu ub r. Można tak szybko wnioskować znowu?? Pytam bo pozew do sądu Exiowa złożyła TEN SAM, z TYMI SAMYMI ZAŁACZNIKAMI. Dosłownie TO SAMO, co do przecinka i nawet ten sam ort sie powtarza. Żadnych nowym argumentów i okoliczności. Podwyżka znowu o 150 % na każde dziecko. Gadałam z pewna mądrą głową i owa mądra głowa icon_wink.gif powiedziała mi, że niby dopiero po pół roku można skłądać znowu (poza sytuacjami gdy nastąpiło cos istotnego w związku z dziećmi). Dlaczego więc wniosek Exiowej przyjęto?? Domyślalam się że jakby miał pozostac nieropatrzony to napisaliby jej pismo, że sorry mike, but no i my byśmy nawet nic nie wiedzieli a tym czasem my dostaliśy odpis pozwu i wezwanie.
A może zmieniły się te wytyczne co do terminów między kolejnymi podwyżkami?? wie ktos coś??

I może tu zbierzmy wszystkie porady odnośnie podwyżek i obniżek.... Będzie łatwiej potem szukać, co??
Mama Mateo
Wątek super:)

Ja z tego co wiem to właśnie musi minąć pół roku - no i oczywiście muszą być podstawy do podwyżki. Dlatego dziwie sie, że sprawa się jednak odbędzie - no chyba, że na rozprawie sąd umorzy.
Też jestem ciekawa po ilu można.
m4rusia
Półtora dnia siedziałam nad papierami. Zebrałam wszystko co możliwe. Egzemplarz wniosku do sądu, wraz z załącznikami składa się z ..... 21 stron (w sensie- kartek) 10.gif Wszystko co pisałam w piśmie jest poparte dołączonym kwitem, dlatego chyba tyle tego wyszło icon_wink.gif Jutro idę złożyć. O looosie!!!! Lenka chora, na antybiotyku a ja jak na złość utonęłam w tych papierach 21.gif No ale złożę i będzie z głowy

edit: szczególik icon_wink.gif
Mama Mateo
Dobrze, dobrze składaj.

Aha, poszperałam na necie i tak naprawdę kodeks rodzinny nie mówi nic o półrocznym okresie między jedną podwyżką a drugą, co zapewne ma sie tak samo z obniżką. Po prostu tak się przyjęło ze względu na to, że sądowi ciężko czasami zrozumieć, że juz 2 czy 3 miesiące po wyroku zaszły zmiany.

No i właśnie. Można ponoć składać co ile się chce podwyżkę ale!!! wtedy gdy zachodzą istotne zmiany okoliczności leżących u podstaw poprzedniego wyroku. Zmiany te mogą dotyczyć dziecka - np choroba, większe wydatki itp, matki i ojca - zmiana pracy na gorszą, utrata pracy, niedostatek.
No i to co najważniejsze - to od sądu zależy czy podwyższy, czy nie.
Ja składam na pewno pozew wzajemny.
m4rusia
CYTAT(Mama Mateo @ Tue, 15 Mar 2011 - 20:12) *
Dobrze, dobrze składaj.

Aha, poszperałam na necie i tak naprawdę kodeks rodzinny nie mówi nic o półrocznym okresie między jedną podwyżką a drugą, co zapewne ma sie tak samo z obniżką. Po prostu tak się przyjęło ze względu na to, że sądowi ciężko czasami zrozumieć, że juz 2 czy 3 miesiące po wyroku zaszły zmiany.

No i właśnie. Można ponoć składać co ile się chce podwyżkę ale!!! wtedy gdy zachodzą istotne zmiany okoliczności leżących u podstaw poprzedniego wyroku. Zmiany te mogą dotyczyć dziecka - np choroba, większe wydatki itp, matki i ojca - zmiana pracy na gorszą, utrata pracy, niedostatek.
No i to co najważniejsze - to od sądu zależy czy podwyższy, czy nie.
Ja składam na pewno pozew wzajemny.


To samo sędzina powiedziała Exiowej w grudniu, więc nie bardzo rozumiem czym się Ona kierowała przy składaniu nowej podwyżki.
Mama Mateo
Dlatego należy w tym wypadku wykazać, że nic sie nie zmieniło. I tak myślę, że można by napisać wniosek o dołączenie akt z tamtej sprawy ostatniej i pokazać sądowi, że to ten sam wniosek i już.
m4rusia
Nie pisałam takiego wniosku ale w odpowiedzi zawarłam taką informację z sygnaturą.

Aaa w nocy mnie olśniło czemu Exiowa podała o podwyżkę icon_wink.gif Swoją drogą porządny sen przynosi rozwiązania zagadek icon_wink.gif

Toż to 9 marca minął rok od rozprawy na której uzyskaliśmy obniżkę alimentów o którą wnosiliśmy. Dodam tylko, że obnizka nastąpiła za porozumieniem, znaczy była ugoda.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.