To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Piaskownica ,proszę doradźcie :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

paula22
Moi rodzice chcą dla małego kupić piaskownice przed dom ,mieszkają na wsi ( ja niestety w bloku). Może doradzicie bo ja nie zorientowana w tym temacie. Oglądałam tylko na allegro i wiem że są jakieś plastikowe muszle nakrywane i drewniane piaskownice ,są tez jakieś z ławkami i bajerami rożnymi . Czy lepsza będzie taka drewniana czy plastikowa?? To nasza pierwsza piaskownica ale Kacper w te wakacje skończy 2 latka i chciałbym żeby posłużyła nam na dłużej.
Mika
drewniana
w plastikowej zaparza siÄ™ piach
poza tym drewniane większe
szukaj z szerszą ławeczką i jakimkolwiek zamknięciem
można ew. zrobić ramę z siatką
żeby koty nie właziły

p.s
na allegro widziałam fajne drewniane których klapa składała się w ławeczkę do siedzenia icon_wink.gif
zilka
No i w miarę duża, te wszystkie nakrywane plastikowe żółwiki tylko rozsypują piasek w promieniu metra dookoła.
A ławeczka konieczna, inaczej gdzie będzie babki robił?
corti
Ja mam drewnianą, zamykaną. i jest ok piasek się nie rozsypuje na około, jednak trzeba pamiętać żeby ją otwierać bo po rosie czy deszczu piasek na wierzchu jest mokry, a pod zamknięciem nie schnie. Co do plastikowych się nie wypowiem, bo nie mieliśmy.
A_KA
Mamy drewnianą. Pod spód (bo one chyba wszystkie dna nie mają) daliśmy bardzo grubą folię. Jakoś tak czyściej się wydaje icon_wink.gif, a poza tym roślinność nie wyrasta icon_wink.gif. My przykrycie oddzielnie kupiliśmy tzn. taką plandekę z gumą dookoła, którą podczepia się na rogach piaskownicy. Ale gdybym miała wybierać teraz to chyba zdecydowałabym się na tą z przykryciem, które potem na ławeczkę się zamienia.
Nasza jest dość spora. Piasek się nie wysypuje dookoła... no chyba, że Adam mu w tym pomoże icon_wink.gif.
szantrapa
Drewniana, duza drewniana z ławeczkami. Nasza jest z desek z Castoramy i już trzeci albo czwarty sezon służy.
paula22
Dzięki za odzew dziewczyny:) No właśnie tez myślę że drewniana bo większa i praktyczniejsza a takie plastikowe bardziej dla mniejszych dzieci. No i dziś mi koleżanka powiedziała że oni maja muszle ale musieli ją wkopać bo się strasznie chwiała i dziecko mogło się z nią przewrócić. Taka zwykła przykrywana żeby można było również usiąść jest niedroga bo kosztuje około 100 zł i wysyłka. Tylko nie wiem czy trzeba taką drewnianą malować ???
Ketmia
My mieliśmy drewnianą z ławeczkami kupioną na allegro. Była kolorowa, każda deseczka innej barwy. Miała atesty i gwarancję na kilka lat. Po roku farba trochę się łuszczyła i wyglądała nieświeżo, więc ją pomalowałam na niebiesko chyba Duluxem 37.gif Farba zaczęła obłazić jeszcze bardziej, w piasku pełno było niebieskich drobinek. Żałowałam, że nie pomalowałam zwykłą olejnicą taką jaką się maluje ławki w parku. Poza tym u nas piaskownicę często zamieszkiwały pająki raz inne stwory i Zuza zbytnio nie lubiła się w niej bawić. Chciałam przedobrzyć i częściowo wkopałam ją w ziemię. Efekt był taki, że gdy ją w tej wiosny rozbieraliśmy (chyba 3. rok użytkowania), to była zmurszała i nadawała się wyłącznie do ogniska.
Mika
nasza z obi impregnowana byla tylko srodkiem grzybobojczym
niczym nie malowalam
stoi do dzis
to juz z 10 lat icon_wink.gif
agnese
zdecydowanie polecam drewnianą, bo te plastikowe małe są
zależy tez ile dzieci będzie się bawiło jak tylko 1 to spokojnie możesz kupić, ale jak więcej 2-3 to wg mnie lepiej zainwestować w deski i zbić trochę większa
może 2-latek nie potrzebuje mega przestrzeni ale już 2-3 dzieci fajnie jak by mogły pobawić sie/pobudować coś a nie przycupnięte tylko babki stawiać icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Dziewczyny a skąd wziąć do piaskownicy piach? Bo my mamy na działce a piachu brak
bb
no my np bralismy z plazy 06.gif choc mieszkamy wysoko w gorach
szantrapa
My też częściowo ( w duuuużej części icon_wink.gif ) z plaży, częściowo z jakiegoś składu budowlanego, chyba z Weglobudu
Mika
my z lasu sÄ…siada
za pozwoleniem oczywiscie

ale mozna kupic piach w skladach budowlanych
jaAga*
Mamy tą rozkładaną z przykryciem zamieniającym się w ławeczki z Castoramy- jest ok, piach kupowaliśmy tam gdzie piasek sprzedają, nie wiem jak to się zwie...oni wydobywają go, są różne rodzaje i ceny.
paula22
No piasek mój tata przywiózł od znajomego jest świetny:)

kupiłam taką myślę że się sprawdzi https://allegro.pl/piaskownica-drewniana-za...49.html#gallery

dokupiłam mu do tego zjeżdżalnię mam nadzieje że będzie miał radoche

ania_411
paula swietny wybor! my tez mamy drewniana, wlasnorobke przez mojego meza 06.gif
a zjezdzalnie kacper pokocha na pewno, nikola spedza na niej wiekszosc czasu na podworku;)
Ketmia
Piasek kupowałam w Realu. Mieli w ofercie taki bialuteński, kupiłam kilka worków. Potem znajomy przywiózł jeszcze inny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.