To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie auto dla 5-cio os. rodzinki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ewita 77
Szukamy z mężem większego auta, ale nie wielkiego ,dla naszej rodziny 5-cio osobowej, bo dosyć już mamy ciasnoty w aktualnym.
Czy mogłybyście, podzielić się własnymi doświadczeniami, względem auta wiekszego ,typu Van ?
Może ,któraś z Was przemieszcza się owym typem samochodu ?
Bardzo bym prosiła o wasze komentarze,wasze sugestie, wrażenia, może padną podpowiedzi konkretnych modeli...

Ewa.
Sali_M
Polecam renault scenic, jest idealny dla dużej rodzinki icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
VW Touran
bumbum
Mazda Premacy - mini van,wygodny,wysoki i ma dużo miejsca w środku
ewita 77
Touran nie pasuje mi wizualnie.
Renault jest francuzem co nie kojarzy Nam siÄ™ dobrze.
Mazda mnie siÄ™ podoba ,ale drugiej stronie,nie.
Myśleliśmy o oplu zafirze i, albo tej starszej, albo tej nowszej bądź o toyocie avensis.
Kurcze,mam mętlik w głowie....
...a czy mogłabym oprócz podania modelu auta poprosić Was o napisanie czegoś więcej,jak ?..spalanie,eksploatacja,części,awaryjność.
mama_do_kwadratu
Toyota ma drogie części, to wiem
Opla bym nie kupiła, ale to uraz osobisty icon_wink.gif

Chcecie diesla czy benzynÄ™?
bumbum
Przy kupnie Mazdy braliśmy pod uwagę także Opla Zafirę,Renault Scenic i Forda Galaxy.
Renault podobał nam się bardzo i do tego baardzo wygodny no ale właśnie francuz więc mój od razu mówił nie,do tego cały w elekronice więc byle głupota i już trzeba jechać go podłączać.
Ford Galaxy tak samo jak VW Touran jest dużych gabarytów i jazda po mieście łącznie z zaparkowaniem w ciasnych uliczkach jak dla mnie odpadały.
Tak więc zostaliśmy przy Zafirze i Mazdzie.Gabarytowo takie samo,ale jednak Mazda to japoniec więc nas to przekonało.Do tego znajomy który sprowadza auta odradził nam Opla(nie pamiętam już jakiś argumentów użył)
Srodkiem oba auta praktycznie się nie różnią wcale.
Mazda nie jest jakoś wielce wyposażona-nam wystarczyły elektryczne szyby i lusterka,6 poduszek powietrznych,ABS,klimatyzacja,przyciemniane tylne szyby i relingi żeby jako tako wyglądał.
Częsci tak samo jak do Toyoty są drogie ale masz zamienniki które cenowo wypadają ok,mamy te auto od roku dopiero ale póki co nic w nim się nie popsuło.Mąż wymieniał tylko te podstawowe rzeczy.
Mamy diesla ale o spalanie muszę się zapytać bo mnie to mało interesuje ale na pewno nie pali dużo.

Toyoty podobają nam się obojgu,ja chciałam toyotę verso,niestety rocznik auta który braliśmy pod uwagę nie był na naszą kieszeń.Ale gdyby była taka możliwość postawiłabym na ten samochód

Przy kupnie auta ja kieruje się wyglądem i ewentualnie wygodą za kierownicą jak i od strony pasażera icon_biggrin.gif ,mąż spalaniem,częściami itp.
Jedenie na co mogę być zła to to że mnie nie posłuchał i nie kupił tego auta w wersji 7-osobowej
fifafo
a może multipla ?
skanna
Ale toyota avensis verso? Bo w zwykłej kiepsko widzę pięcioosobową rodzinę - na naszą czwórkę (z dwoma fotelikami) była akurat.
mama_do_kwadratu
corolla verso ma mały bagażnik (Przy komplecie pasażerów mieści się w nim tylko 63 l bagażu), ale wizualnie piękna IMO

https://www.auto-swiat.pl/1-5-minivanow-w-t...-mazda-5-opel-z

https://www.auto-swiat.pl/1-w-sluzbie-dzieciom
bumbum
Nie wiem jak prowadzi się Mazda 5 ale Mazda Premacy tez na pewno do zwrotnych nie należy ale to już kwestia wprawy i wyćwiczenia
naples
Może mitsubishi Space Star?

Auto fajne, duże, idealne dla większej rodziny. Mało pali, miejsca ma sporo, a jak na japońca przystało ceny częśći w bardzo dobrych cenach. Teście mają i są bardzo zadowoleni.
Dorka
Ford S-max , dla naszej 5-cio osobowej rodziny jest OK, duży bagaznik, wreszcie nie mamy problemu z zabraniem wszystkiego.
grzałka
O, też jesteśmy na etapie wybierania. Zafira za mała, mazda5 ok, ford S-max idealny, ale nowy nie wchodzi w grę, bo za drogi. Prawie zdecydowaliśmy się na Citroena C4 grand picasso, ale w ostatniej chwili jednak go nie kupiliśmy (chociaż mąż jest napalony). My szukamy takiego, który miał by możliwość dwóch dodatkowych foteli chowanych w podłogę z tyłu i jak największą przestrzeń bagażową. Touran wydaje mi się nieco maławy dla 5 osób
Dorka
CYTAT(grzałka @ Wed, 08 Jun 2011 - 17:31) *
My szukamy takiego, który miał by możliwość dwóch dodatkowych foteli chowanych w podłogę z tyłu i jak największą przestrzeń bagażową. Touran wydaje mi się nieco maławy dla 5 osób


Znajomi mają Tourana wersję z 2 dodatkowymi fotelami, ale wtedy jest już naprawdę malutko miejsca na bagaże. My teraz trochę żałujemy, że nie wzięlismy od razy S-maxa z dodatkowymi fotelami, czasami by się przydały.
ewita 77
Forda S-max oglądaliśmy jest super...no ale jednak nie nasza kieszeń i suma summarum mąż zdecydował się na opla Zafire.Mąż, bo to on na co dzień będzie nią pomykał i z nami na większe wyjazdy a Ja dalej swoja polówką.
Dziękuje za wszelkie rady i sugestie.
Potwora
Ja mogłabym polecić Tourana, bo nim jeżdżę i lubię go icon_wink.gif Dla naszej trójki jest w sumie idealny na wyjazdy, na trasie pali 5 l ( diesel), pakujemy się swobodnie, rowery, narty ma dach, inne klamoty do środka. Jest to zdecydowanie samochód wyjazdowy i jak dla mnie idealny także do wożenia dwójki dzieci z tyłu bo środkowe miejsce ma pas startujący z sufitu - czyli jest mało wygodne ale można je złożyć i wtedy mamy całkiem fajny stoliczek.
Jako autko miejskie a właściwie wielkomiejskie to słabo, chociaż jest bardzo zwrotne przy parkowaniu to jednak często musi się wciskać i przeciskać, no i w korkach to już 12 l.
ewita 77
Jak Touran podoba mi się ze zewnątrz tak w środku już nie. Jak to volkswageny dość kanciato mają.
Mika
my też mamy tourana icon_lol.gif
ale ja ogólnie uwielbiam VW
a już najbardziej jego środek za schowki,prostotę i oddzielne tylne siedzenia -jazda w 5 osób jest przyjemnością
bagażnik -bajka-wchodzą 2 rowery czy nawet pralka na stojąco icon_wink.gif
pasy z sufitu bardzo mi odpowiadają,bo nie lubię środkowych biodrowych (nie każdy samochód ma na środku ramienne)
jeśli będę zamieniać to tylko to ... młodszego tourana

moża Agila?
tyle,że ona mniejsza
myśleliśmy też o Verso ale odpadła,bo mniejsza od tourana chociaż ładna
monilka
Ja jeżdżę Zafirą i sobie chwalę. Bagażnik duży, miejsca w środku dosyć. Naprawdę niedroga w utrzymaniu. Po roku nic nie robienia postawiłam do warsztatu, bo przecież już coś szura, już coś trzeba i okazało się, że oprócz wymiany oleju nie trzeba nic robić. Minusem jest spalanie. Ja mam rocznik 99, 1,8 benzyna (ale ja kompletnie nie potrafię jeździć ekonomicznie - jeżdżę za szybko, przyśpieszam, hamuję etc.). Na pewno wolałabym diesla, ale przy tym roczniku to już strasznie zjechane są. Przyśpieszenie nawet zadowalające. Największy plus to wysokość i oszczędność kręgosłupa przy wpychaniu dziecka do samochodu i zapinaniu w foteliku. Podobają mi się WV Tourany, ale cenowo przy Zafirze odpadająicon_sad.gif
Potwora
CYTAT(Mika @ Fri, 10 Jun 2011 - 23:25) *
my też mamy tourana icon_lol.gif
ale ja ogólnie uwielbiam VW
a już najbardziej jego środek za schowki,prostotę i oddzielne tylne siedzenia -jazda w 5 osób jest przyjemnością
bagażnik -bajka-wchodzą 2 rowery czy nawet pralka na stojąco icon_wink.gif
pasy z sufitu bardzo mi odpowiadają,bo nie lubię środkowych biodrowych (nie każdy samochód ma na środku ramienne)
jeśli będę zamieniać to tylko to ... młodszego tourana


U nas kto jedzie na środkowym siedzeniu to narzeka na te pasy icon_wink.gif
Też lubię wnętrze mojego Tourana, mam wesołą kolorową tapicerkę - jest z serii Cross, takiej niby sportowej i wg mnie wyglada o wiele fajniej niż klasyczne, schowki są ok, siedzenia bardzo wygodne, dobre głośniki ( bo my słuchamy dużo muzyki więc to istotny element wyposażenia), czujniki parkowania sprawiają, że nawet ja nim parkuję icon_wink.gif no i ma tzw. "kopa" 29.gif




Mika
ooo tak, kop to zdecydowany plus tego samochodu icon_lol.gif (zdziwienie kierowców-bezcenne)
moja siostra ma takiego samego i jeszcze większego kopa
nawet nasz brat i mój M stwierdzili,że nie ma sensu się z nami "ścigać"
(M tym swoim automatem to w ogóle niech jedzie w pole i wsi sobie nie robi icon_lol.gif)

p.s
ja parkuję bez czujników (chociaż na początku chciałam instalować)
i to pierwszy samochód gdzie cofam na lusterka boczne bez oglądania się icon_wink.gif
mama_do_kwadratu
a jaki macie kolor Tourana? Mój czarna perła 06.gif
uwielbiam ten samochód, właśnie za tę kanciastość icon_wink.gif \
bardzo dużo miejsca w środku, schowki, KOP icon_wink.gif
ja nie mam czujnika i paruję jak ta la la, widoczność super
bagażnik ogrooooooomny

następny też Touran
ewita 77
Dziewczyny bo będę Wam zazdrościć no... 41.gif bo my już podjęliśmy decyzje.
Szkoda,że wcześniej tak się nie rozpisałyście.
mama_do_kwadratu
jaka decyzja?
Mika
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 11 Jun 2011 - 12:48) *
a jaki macie kolor Tourana? Mój czarna perła 06.gif


no ba
oczywiście,że czarna perła icon_lol.gif (moje wszystkie samochody są/były czarne albo granatowe)
i przyciemniane szyby
ewita 77
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Sat, 11 Jun 2011 - 14:54) *
jaka decyzja?

Czarny Opel Zafira 7 mio osobowa.
mama_do_kwadratu
tak nas nakręciłaś, ewita, że powinnaś zdradzić więcej szczegółów icon_wink.gif
ewita 77
Mamo...ja sama niewiele wiem bo owego auta jeszcze namacalnie nie ma.
Mąż dużo o nim opowiada ale wiadomo,że panowie maja tendencje to kolorowania rzeczywistości i jak nie zobaczę na własne oczyska tej Zafiry to aktualnie nic o niej nie napisze.Także jeszcze trochę.
brukselka
Rexston to fajne 5 osobowe auto, dobrze się je prowadzi i dużo miejsca jest a wiadomo foteliki dla dzieci czy zakupy trochę go potrzebują
zofialipska
Jeśli ktoś jest z okolic Śląska, to polecam salon Kia w Katowicach lub Gliwicach, Euro-Kas https://kia.eurokas.pl/. Można pooglądać, przymierzyć foteliki samochodowe, umówić się na jazdę testową.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.