To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy odciągać mleko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aniakuleczka
witajcie,
mam wystarczająco dużo pokarmu dla dziecka,
dostroiłyśmy sie do siebie rytmem życia itd.
nie cieknie mi z piersi i generalnie dziecko trochę się musi napracować przy piersi

ale ja czasem chciałabym trochę tego pokarmu mieć na zapas, na wyjścia itd.
kiedy powinnam go odciągać?
czy nie rozkręcę sobie tym nadmiernej laktacji?
jak często to robicie? czy powinnam wybrać sobie jakieś pory regularne?

do tej pory udało misię odciągnąć 100ml (2miesiące)
bo jakoś nie sprawia mi to przyjemności.
Cały ten 'zapas' zgromadziłam przy dwoch podejściach, gdy Helenka przespała całą noc
a śniadanie zjadła tylko z jednej piersi - wtedy ściągnęłam, żeby drugiej ulżyć.
aisha1111
przede wszystkim nie odciągaj regularnie, bo piersi się przyzwyczają. tak co 2 dzień będzie ok. ja jak nie chciałam sobie rozkręcić laktacji, a chciałam gdzieś wyjść to ściągałam jeden dzień przed wyjściem po 10-20 ml między karmieniami, aż nazbierałam potrzebną porcję na wyjście. w ogóle to gratuluję, że tyle udało ci się ściągnąć. ja jak miałam ściągnąć jedną porcję 150 ml (tyle mały wypijał jak miał pół roku) to zajęło mi to cały dzień. potem było lepiej, ale wtedy już ściągałam regularnie.
magdosz
aisha, ale nie powinno się mieszać ze sobą tych odciąganych co jakiś czas porcji mleka, podobnie jak mrożonego ze świeżym...
Aniakuleczka mi się wydaje, że chyba rano jest najlepsza pora, na takie zapasowe odciąganie.
No, ale to też zależy od tego ile w nocy Ci je...
aisha1111
ja zlewałam, bo musiałabym przygotować 10 pojemników (nie umiałam ściągnąć więcej niż 10-20 ml). nic się nie działo. tak mi poradziła zresztą położna - ale każdą porcję mleka od razu wkładałam do lodówki i dopiero jak mleka osiągnęły tą samą temperaturę to dolewałam do butelki. po każdym ściąganiu dezynfekowałam laktator.
kalarepa78
CYTAT(magdosz @ Tue, 31 May 2011 - 21:25) *
aisha, ale nie powinno się mieszać ze sobą tych odciąganych co jakiś czas porcji mleka, podobnie jak mrożonego ze świeżym...


Magdosz, a dlaczego nie powinno się mieszać? Krzysia karmiłam długo, odkad skończył 9 miesiecy sporo pracowałam, więc tego mleka potrzebowaliśmy trochę - pamietam, ze mieszałam te porcje i nic złego się nie działo.
aisha1111
mi mówiła położna, że nie powinno mieszać się ciepłego mleka z tym w lodówce. trzeba najpierw doprowadzić je do takiej samej temperatury i wtedy można zlać. mleka zmrożonego i świeżego nie powinno się mieszać, bo są z różnych dni i mają trochę inny skład.
aniakuleczka
ale ostatecznie jak rozmrożę dwie porcje po 60ml to mogę jej dać w jednej butelce 120ml?

niebawem będziemy próbowali podać jej mleko moje w butelce - zobaczymy jak zareaguje
aisha1111
ania, myślę, że spokojnie możesz podać. ale ja jestem z tych co zlewają mleko z jednego dnia do jednej butelki 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.