To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Odruch wymiotny

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mikunia
Witam
Czy któraś z mam tak miała. Prawie zawsze kiedy podaje małej pierś cofa ją, przez pierwszy miesiąc odruch ten był tak silny, że często wymiotowała. Teraz kiedy podaje jej pierś robimy kilka podejść zanim chwyci na długo. Z czym to może być związane. Nawet jeśli jest bardzo głodna ten odruch jest.
ProszÄ™ o radÄ™.
aisha1111
złą technika przystawiania? wcześniej była karmiona sondą? może za szybko leci na początku i dziecko się dławi? ja bym obstawiała to pierwsze i przeszła się do doradcy - popatrzy i powie jak układać dziecko. może spróbuj karmić na plecach i pilnuj, żeby dziecko ssało otoczkę, a nie samą brodawkę.
Mikunia
Tak córka jest wcześniakiem była karmiona sondą. Może rzeczywiście powinnam z tym gdzieś iść. Pierś łapie ładnie, na pewno nie samą brodawkę. Widzę, że nikt nie miał podobnie, dziwna sprawa. Popróbuję z ta inną pozycją przy karmieniu.

aisha1111
mikunia tutaj na forum są namiary na poradnie laktacyjne, albo zadzwoń do szpitala w którym rodziłaś to ci powiedzą gdzie taka poradnia jest najbliżej ciebie. mi swego czasu położna laktacyjna bardzo pomogła (ta druga - pierwsza kazała odstawić, bo mam "za szybki przepływ mleka i dziecko topię"). tak na odległość ciężko cokolwiek doradzić. najlepiej jak spojrzy na całą sprawę fachowiec - popatrzy i powie gdzie błąd jest popełniany (jeśli jest)i jak sobie pomóc w tej sprawie. nie słuchaj tylko rad od pseudo położnych mówiących "z tym się nic nie da zrobić proszę ściągać i z butli podawać" - to jest najkrótsza droga do zakończenia karmienia, a masz wcześniaczka, który potrzebuje najlepiej twojego mleczka, "zaprojektowanego" dla niej.
Mikunia
Dziękuję Aisha, zrobię jak mówisz.

Pzdr.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.