To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mieszane (rózne) mleko modyfikowane

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Miałyśmy z Lenką kryzys mleczny. Od ok 8 do 12 mca młoda nie chciała patrzeć na mleko. Odrzuciła też w tym czasie nocną butlę. Zastępowałam to mleko deserami mlecznymi i serkami/twarożkami. Ok dwa tyg temu dostałam próbke mleka bebiko (przysyłają mi co kilka mcy) i spróbowałam dac młodej ale nie jako posiłek (czyli kaszka np) ale jako napój- z kubeczka. I się udało. Posmakowało jej. Postanowiłam, że wrócę do mleka modyfikowanego ale coś mnie zastanawia. Lena wcześniej jadła tylko NANa 1, potem 2. Trzymałam się żelaznej zasady, żeby nie zmieniac jak dziecię dobrze toleruje. Teraz jednak młoda jest już starsza, nigdy nie miała ŻADNYCH reakcji alergicznych na ŻADEN pokarm (na rumianek jest tylko uczulona) więc dalej trzeba jeden rodzaj mleka dawać?? Moge podać raz nestle, raz bebiko, raz nana??
bumbum
M4R7U6H4% ale ty chcesz dawać te mleka na zmianę,dobrze rozumiem?czy chodzi o to że kiedyś było NAN a teraz Bebiko.
Jeśli chodzi o mieszanie mleka,raz to raz tamto to chyba niewskazane,sama nie wiem,nigdy tak nie robiłam.
Jeżeli chcesz zmienić mleko i poprostu przejść na Bebiko to przeciwskazań nie widzę skoro mała je toleruje
m4rusia
Właśnie chodzi mi o "regularne" mieszanie icon_smile.gif Nie o przejście na inne mleko i zostanie przy nim na stałe
bumbum
To jeszcze z takim czymś się nie spotkałam więc nie pomogę 29.gif ale w sumie ciekawe jak to z tym jest skoro dziecko toleruje każde z tych mlek i nic sie nie dzieje....a czemu chcesz tak "doświadczalnie" mieszać?
m4rusia
pytanie póki co czysto teoretyczne ale chciałam wiedzieć na przyszłośc. Np jak będę w Makro i będzie Bebiko na promocji, będę brała kilka kartonów..... Potem wezmę okazyjnie np nan ... Kusic sie na to co jest na promocji czy szukac "swojego"?? Albo, długi weekend, wszystkie sieci pozamykane... u nas w sklepiku osiedlowym jest nan only. Brać co jest czy lecieć do apteki po bebiko i przepłacać 10 zł na paczce (tyle droższe jest w aptece niż w tesco, eko i biedronce). O takie "okazje" i wyjątkowe przypadki mi chodziło.
bumbum
No nie wiem,nigdy nie próbowałam takich mieszanek,jak są promocje to wykorzystuje do bólu i robię zapasy.
Nie spotkałam się także z nikim kto by "mieszał" regularnie mleko i podzielił się swoim doświadczeniem.

Ja bym chyba jednak nie mieszała
corti
Mi lekarz mówi, że zmiana melka tylko jeśli dziecko nie toleruje. Ale raz zaeksperymentowałam i kupiłam zamiast Nestle Juniorka małemu bebiko, bo było połowe tańsze, więc sobie pomyślałam a co tam już duży chłopak, niby pierwsze trzy dni było ok, a później dostał biegunkę i gorączkę, a jak wróciliśmy na juniorka wszystko wróciło do normy( a jest to jeden jego posiłek bo on mlesio pije tylko w nocy i nie w każdą noc), więc chyba jednak ta zmiana mleka oddziałowuje na żołądeczek. Ale jak mała toleruje przez dłuższy czas to Bebiko to możesz poeksperymentować jak się zachowa wracając na Nan, choć ja od ostatniej historii troche się boję i pewnie już nie spróbuję
Agnieszka_82
Hmm a jak siÄ™ to ma do kaszek na MM ?
Moja córa tylko cyckowa ale kaszki daję jej różne (Bobovity, Nestle, Babydream, Hipp). Jak wiadomo każda firma robi kaszki na swoim mleku więc tak na dobrą sprawę trzeba by trzymać się kaszek tylko 1 firmy ??
m4rusia
własnie to samo mnie ostatnio zastanowiło. Nikt nigdy nie mówił o podawaniu kaszki tego samego producenta co MM a mleka te bywają rózne...
AsiaKG
Ja mieszam- tzn. kupuje głównie Bebiko ale jak nie ma to dostają też inne- nigdy nie było jakiś reakcji typu biegunka itp...
Teraz np. są u moich rodziców-nie było Bebika piją NAN;)))
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.