To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Podręczny słowniczek młodych rodziców

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Silije
Nie wiem czy już było czy nie było:

Zapewne jesteście przygotowani na to, że wraz z pojawieniem się potomka zmienią się różne wasze przyzwyczajenia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że modyfikacji ulegnie również wasz język. I bynajmniej nie chodzi tylko o to, że trzeba będzie się bardziej pilnować (patrz: "wzmacniacz"), lecz także o to, że stare pojęcia nabiorą nowych znaczeń. Oto wybrane przykłady:

ZWROT: efekt nieunikniony w sytuacji gdy dziecię nie docenia walorów papki z marchewki.

PEŁNE IMIĘ: to, jak się zwracacie do dziecka, kiedy jesteście na nie wściekli.

DZIADKOWIE: osoby, które są zdania, że wasze dzieci są cudowne, choć jednocześnie mają absolutną pewność, że źle je wychowujecie.

WZMACNIACZ: to, jak zareaguje przedszkolak, kiedy ktoś zamruczy pod nosem przekleństwo.

SAMODZIELNOŚĆ: to, czego wymagamy od dzieci, pod warunkiem że robią wszystko, co im każemy.

AŁA: pierwsze słowo wymawiane przez dzieci, które maja starsze rodzeństwo.

KAŁUŻA: mały obiekt wodny posiadający zdolność przyciągania innych małych obiektów wyposażonych w suche obuwie.

SZPANER: każde dziecko zdolniejsze niż wasze.

STERYLIZACJA: efekt, który ze smoczkiem pierwszego dziecka osiągasz poprzez wygotowanie, a ze smoczkiem ostatniego przez dmuchnięcie i przetarcie śliną.

GÓRA ŁÓŻKA PIĘTROWEGO: miejsce, w którym nie należy nigdy kłaść dziecka w piżamce Supermana.

MÓWIENIE: zdolność do wycia przy pomocy słów.

KTO-TO-ZROBIŁ: żadne z dzieci zamieszkałych pod waszym adresem.
Gruszka
CYTAT
SZPANER: każde dziecko zdolniejsze niż wasze.

STERYLIZACJA: efekt, który ze smoczkiem pierwszego dziecka osiągasz poprzez wygotowanie, a ze smoczkiem ostatniego przez dmuchnięcie i przetarcie śliną.


He he - super! zwłaszcza drugie icon_smile.gif

i jeszcze to:
CYTAT
DZIADKOWIE: osoby, które są zdania, że wasze dzieci są cudowne, choć jednocześnie mają absolutną pewność, że źle je wychowujecie.

Świetne icon_smile.gif
Silije
A mi się podoba to:

QUOTE(Silije @ Thu, 25 Aug 2011 - 23:28) *
AŁA: pierwsze słowo wymawiane przez dzieci, które maja starsze rodzeństwo.

krolewienka
oj, nie znałam, wszystkie śmieszniaste icon_wink.gif
IzaS
Piękne icon_biggrin.gif , a jakie prawdziwe!
Orinoko
Hehe jakie życiowe!
pirania
A, (imie rodzenstwa)- odpowiedz na kazde polecenie rodzica.
Modelowy dialog:
- Marku sprzatnij zabawki.
- a Matylda?
pcola
Pirania,
ja bym odpowiedziała: Matyldę sprzątnę sama, jak mi się narazi ... icon_wink.gif
sunrise
Super! icon_smile.gif
pomidorro
bardzo fajne- i takie prawdziwe! kałuża i sterylizacja- super!
pati.n
CYTAT(Silije @ Thu, 25 Aug 2011 - 22:28) *
Nie wiem czy już było czy nie było:

Zapewne jesteście przygotowani na to, że wraz z pojawieniem się potomka zmienią się różne wasze przyzwyczajenia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że modyfikacji ulegnie również wasz język. I bynajmniej nie chodzi tylko o to, że trzeba będzie się bardziej pilnować (patrz: "wzmacniacz"), lecz także o to, że stare pojęcia nabiorą nowych znaczeń. Oto wybrane przykłady:

PEŁNE IMIĘ: to, jak się zwracacie do dziecka, kiedy jesteście na nie wściekli.

DZIADKOWIE: osoby, które są zdania, że wasze dzieci są cudowne, choć jednocześnie mają absolutną pewność, że źle je wychowujecie.

STERYLIZACJA: efekt, który ze smoczkiem pierwszego dziecka osiągasz poprzez wygotowanie, a ze smoczkiem ostatniego przez dmuchnięcie i przetarcie śliną.


jakie prawdziwe 04.gif
Ksiwik
Rzeczywistość icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.