To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

alimenty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Emalenth82
Dziewczyny ile dostajecie alimentów na 3 i 2 letnie dzieciaki orientujecie sie czy jeśli obecnie przebywam na wychowawczym z młodszym synkiem to mąż będzie musiał płacić jakaś kwotę również na mnie? Został mi rok wychowawczego i zastanawiam się czy jest sens ciągnąc to jeszcze ten rok aż nie wrócę do pracy z góry dziękuje za rady
BIBI666
Mąż nie musi płacić na Ciebie jeśli jesteś na wychowawczym,bo to Twój wybór,no chyba,że jesteś w bardzo ciężkiej sytuacji,ale wątpie 32.gif .Mój Syn ma 2 lata i także przebywam na wychowawczym.Dostaję 430zł alimentów na małego.
Emalenth82
to i tak sporo liczyłam na jakies 300 na dziecko
BIBI666
To zalezy od zarobków "tatusia".Wiadomo składaj zawsze o wiekszą kwote. 06.gif
Emalenth82
zarobki marne ja sie poprostu zastanawiam czy jak teraz sie zechce rozwieść to czy mamy szanse sie jakos utrzymać wiadomo na wychowawczym 540 ZŁ i to wszystko a jednak utrzymanie domu siebie i 2 dzieci to nietania sprawa jak sama nad tym myślałam to mi wychodzi że watro poczekac ten rok az bede mogła sama chłopaki utrzymac nielicząc na łaske tatusia
BIBI666
Do alimenów musisz też wliczyć,utrzymanie domu,rachunki itp.Nie tylko dziecko i jego potrzeby ale też utrzymanie dziecka.Woda,prąd,gaz.Rachunki za mieszkanie tj czynsz itp.
Emalenth82
Tak wiem z tym że w tym momecie ja praktycznie jestem na jego utrzymaniu on płaci za wszystko te grosze na wychowawczym niedaja zbyt dużych możliwości a jak sie wyprowadzi to było by nam okropnie cięzko .. dziekuje za rady
maziwo1
witam
jest mylne pojęcie, że alimenty to 50 na 50 nie prawda jest 60 /40 osoba będąca z dzieckiem dostaje z tych wyliczeń 60 procent chyba, że dogadasz się z ojcem dziecka na jakoś kwotę i on potwierdzi to w sądzie , z funduszy ali. przy MOPS możesz dostać max 600 zł. ( nawet jeśli wyrok za sądzone masz większe, ważny jest też dochód Twój )
edytka007
maziwo1- FA płaci max 500zł zasądzonej kwoty alimentów...

Emalenth82 ja mam prawie 4letnią córcię i 620zł przyznanych alimentów (gdy tatuś był bezrobotnym bez prawa do zasiłku) z tym, że córa to chorowite dziecko nawet bardzo...
maziwo1
[quote name='edytka007' date='Wed, 23 Nov 2011 - 01:46' post='8785274']
maziwo1- FA płaci max 500zł zasądzonej kwoty alimentów...

Emalenth82 ja mam prawie 4letnią córcię i 620zł przyznanych alimentów (gdy tatuś był bezrobotnym bez prawa do zasiłku) z tym, że córa to chorowite dziecko nawet bardzo...
[/qu
to masz szczęscie gratuluję
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.