To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dworzec PKS - Hotel Galaxy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

sdw
Powiedzcie, proszę, jak do Hotelu Galaxy dostać się z dworca PKS. Bardzo łopatologicznie, jeśli można. Mam zero orientacji w terenie. Kraków obcy mi nie jest, z dworca wylezę icon_wink.gif pytanie, co dalej? Iść tam? Jechać? Czym?

I co z sobą począć od czternastej, o której to kończę sprawy służbowe, do mniej więcej dziewiętnastej, o której to będę wracać. Jakieś muzeum? Kino? Bo na teatr pewnie za wcześnie prawda?

Chyba, ze Któraś ma akurat wolną chwilę i się ze mną kawy napije, to będę happy icon_mrgreen.gif
Agga
A kiedy będziesz icon_wink.gif Rano napiszę jak dojechać, bo teraz piszę z tel i  nie rozpiszę się.
sdw
we wtorek
Agga
Jak mi mama zostanie z dziećmi(a pewnie tak;) )  i miała byś ochotę na kawę w moim towarzystwie,to mozemy gdzieś skoczyć lub połazić po Krakowie icon_smile.gif I przy okazji pogadać o naszych nastolatkach icon_wink.gif
sdw
Z przyjemnością icon_smile.gif Wysyłam tel na priv
Agga
No więc teraz sprawdzałam dokładną lokalizację i powiem Ci,że dojście od przystanku tramwajowego - jest jednym słowem troszkę skomplikowane 21.gif .
Z dworca PKS musisz wyleźć na główny,aby przedostać się w kierunku przystanku tramwajowego.
Tramwaj to 14 i wsiadasz na DWORCU GŁÓWNYM ,jedziesz trzy przystanki i wysiadasz na RONDZIE GRZEGÓRZECKIM.
Z Ronda Grzegórzeckiego musisz skierować się w stronę Galerii Kazimierz (tu niestety po wyjściu z tramwaju musisz się kogoś zapytać w którą stronę jest Galeria Kazimierz,bo komunikacją miejską jeżdżę od wielkiego dzwonu i nie wiem z której strony tramwaj wjedzie) i jak już dojdziesz do Galerii, to na przeciwko niej musisz przejść na drugą stronę przez wielką ulicę. W lewą stronę to jest od Galerii,następnie jak już przejdziesz przez tą ulicę,to idziesz kawałek prosto,potem skręcasz w lewo,idziesz dalej prosto,potem chyba jeszcze raz w lewo i powinnaś zobaczyć hotel. Generalnie masz się kierować cały czas na lewo od momentu zobaczenia Galerii Kazimierz. Od przystanku tramwajowego idzie się koło 10-15 minut i podobno słabo oznaczona jest droga do hotelu 21.gif .
Ze względu na dość skomplikowane dojście,proponowała bym Ci z dworca pojechać taksówką.
Nie jest to daleka trasa samochodem,więc pewnie byś zapłaciła 20-30 zł i jak chcesz mogę podać namiary na tanie taxi.

Napisz mi jeszcze o której przyjedziesz,bo może bym Cię tam zawiozła z dworca.Wprawdzie ze względu na bark ograniczam jazdę do minimum,ale jakoś przejadę. Tylko najwcześniej będę wolna po 11,a Ty pewnie będziesz rano.

Natomiast po południu,to bym Cię zabrała do knajpy maminki43. Jest obok teatru Bagatela(nie wiem czy znasz) mają tam pyszną kawę,ciastka,obiady i na hasło maluchy mamy zniżkę icon_wink.gif . Mam nadzieję że maminka będzie wtedy w pracy i może jeszcze jakaś krakowianka by dołączyła.

W razie gdybyś rano błądziła lub miała pytania,to telefon masz i w każdej chwili dzwoń icon_biggrin.gif .
sdw
Dzięki, Agga za szczególowy opis. Nie podejmuję się jednak skorzystać z tramwaju 37.gif Nie ma opcji,żebym nie zabłądziła. Choć akurat drogę z dworca do Galerii Kazimierz znam i może udałoby mi się nie zabłądzić na tej trasie.

Daj ten numer na taxi. Ja bedę wcześnie rano, W hotelu muszę być przed ósmą.
Agga
Teraz dzwoniłam na tą tanią taxi i koszt przejazdu z dworca PKS do hotelu,to by było w granicach 11-15 zł,więc taniej niż napisałam icon_wink.gif .
Czas oczekiwania od telefonu 3-10 minut i numer 12 653 55 55. Mam nadzieję, że jakoś pomogłam icon_biggrin.gif .
sdw
dzięks icon_smile.gif
Agga
Wiola odbierz pw icon_wink.gif .
maminka43
No Wiola i Agga,to ja na Was czekam u siebie icon_biggrin.gif Będzie mi szalenie miło!
Moze któras z krakowianek dołączy,hę? icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.