To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Powrót do miasta...mieszkanie, szkoła, wybory...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tyczka
Dziewczyny.

Najwyraźniej nadeszła pora na powrót do macierzy i na to, by "osiąść" spokojnie w jednym miejscu. Nie tyle brakuje tego mnie, ale dziecko nie może w kółko krążyć między jednym krajem, a drugim.
Zdecydowałam w nieodległym czasie wrócić na swoje miejsce - to jest do Wrocławia, a wybór padł - naturalnie - na Wielką Wyspę.
Powoli zabieram się za szukanie mieszkania, lokum - na początek ostatecznie może to być pokój, docelowo jednak 2-pok. mieszkanie w niskiej cenie. Będę prawdopodobnie samotną matką, a zatem ważne jest dla mnie również, poza zielonymi terenami i miejscem do spędzania wolnego czasu, by miejsce zamieszkania znajdowało się niedaleko szkoły.

Przyznaję szczerze, że zależy mi na s.p. nr 91, choć szkoła nr 45 jest lepiej położona, bliżej miejsc, w których poszukuję mieszkania ( Sępolno ). Plusy: bliżej do centrum, na uczelnię, do pracy. Minusy - budynek jako taki mnie odstrasza 43.gif

Właściwie przysłowiową "kopę" lat mnie tu nie było, mimo, iż Wrocław moim ukochanym miastem, dla którego bije moje serce.
Przez lata byłam "blisko", ale zawsze "poza". Teraz nadszedł czas na zmiany.

Za wszelkie porady, kontakty odnośnie mieszkania, opinie dotyczące wymienionych szkół .. i wszystko inne... Bardzo mile widziane.

t.
karoleenka
tyczka - w sprawie szkoły nie pomogę
co do cen mieszkań na Wielkiej Wyspie - muszę Cię zmartwić , ze są kosmicznie wysokie - także mocno trzymam kciuki żebyś coś fajnego znalazła za przyzwoitą cenę- poza tym wiem z relacji znajomych mieszkających na Wyspie ,iż wydostanie się bądź dostanie na nią w godzinach szczytu ...droga przez męke. I mimo niewielkiej odległości od centrum dojazd do niego może trwać bardzo długo.

I powodzenia życzę po powrocie na "starych śmieciach" icon_smile.gif za szybkie wygodne i bezprobelmowe urządzenie się &&&
tyczka
Dziękuję, bo te kciuki będą baaaardzo potrzebne! Ale jestem dobrej myśli icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
moko.
Tyczko cenę mieszkań znasz icon_wink.gif
Karoleenka ma rację - przebicie się z centrum zajmuje trochę czasu, chociaż... aż tak tragicznie nie ma.
Komunikacja miejska jest super icon_wink.gif
basiaw
Moko. pierwszy raz widzę żeby ktoś się pozytywnie wypowiadał o komunikacji miejskiej icon_smile.gif
hawah
O szkołach tez nic nie powiem, bo nie wiem; natomiast co do miejsca zamieszkania - odkąd wybudowano AOW pólnocne i zachodnie i południowe części miasta niesamowicie się przybliżyły do moich psiopolskich rubieży. Zalezy więc dokąd ma się interes jeździć - ale warto rozważyć mieszkanie w bliskości AOW, oszczędza się czas i nerwy i w ogóle przyjemnie przemieszcza icon_smile.gif
moko.
CYTAT(basiaw @ Thu, 17 Nov 2011 - 21:08) *
Moko. pierwszy raz widzę żeby ktoś się pozytywnie wypowiadał o komunikacji miejskiej icon_smile.gif

Wiesz ja przybyłam tu z małej mieściny, gdzie komunikacja miejska to busy i pksy icon_wink.gif
Więc porównując to komunikacja miejska we Wrocławiu jest super!
tyczka
CYTAT(moko. @ Thu, 17 Nov 2011 - 20:54) *
Tyczko cenę mieszkań znasz icon_wink.gif


I nie są, całe szczęście, takie dramatyczne icon_smile.gif
Właściwie po boomie na początku roku akademickiego, ceny w cały mieście ( poza peryferiami ), są raczej podobne.
Dzisiaj idę obejrzeć jedno, na Sępolnie. Wygląda całkiem przyjemnie icon_smile.gif

hawah, trafne spostrzeżenie i na pewno wezmę je pod rozwagę. Dziękuję icon_smile.gif
basha
nie wiem jak z komunikacjÄ… miejskÄ…, ale autem nie jest tak tragicznie
tyczka
CYTAT(basha @ Fri, 18 Nov 2011 - 20:06) *
nie wiem jak z komunikacjÄ… miejskÄ…, ale autem nie jest tak tragicznie


Tym lepiej icon_biggrin.gif Coś bliżej..? Dojazd w godzinach porannych do centrum..?
Mnie i tak, po pomyślnym załatwieniu spraw, pewnie zaciągnie do tego, by posadzić tyłek na rower icon_wink.gif
Agnes-3
Tyczka icon_eek.gif porzucasz nas?
tyczka
Yyyyyy... no, wieeeesz....
kachaaa
eee przeszło6 lat mieszkałam na Biskupinie i tęsknie okrutnie, z wydostaniem się nie jest gorzej niż w innych zakorkowanych miejscach . Gorzej jak jakiś wypadek jest na Zwierzynieckim ... wtedy to już tylko własne nogi icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.