To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

po jakim czasie pulmicort zacznie działać

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

MojeDziecko001
Witam,

Jestem tu po raz pierwszy na tym forum.
Jest już temat o pulmicorcie, ale bardziej o jego skutkach.
Mnie interesuje kiedy zacznie działać.

Nasza córka (2lata) ma początki dzięcięcej astmy oskrzelowej.
Zaczęło się to w Walii (sierpień 2011) w nadmorskiej miejscowości, w której mieszkaliśmy przez rok.
We wrzesniu 2011 przeprowadziliśmy się do Krakowa...o wiele bardziej zapylownego miasta.
Tam lekarze nic nie wskurali, leczyli na przewlekłe infekcje syropami.

Tu na razie jesteśmy na leczeniu lekami wziewnymi.
Przez wrzesień i paździenik mieliśmy Ventolin i Flixotide + Singular 4, a teraz od 2 tygodni nebulizator z purmicort'em.

Zastanawiamy się kiedy to leczenie zacznie działać, bo jak do tej pory przeważnie córka ma jeden tydzień bez kaszlu i 3 tygodnie z ostrym kaszlem.
Pierwszy tydzień na pulmicorcie był dobry, a teraz znów ostry kaszel.

Jakie są Wasze obserwacje i doświadczenia?

Karol
Fiona89
Witam,
ja sama zażywałam inhalatora pulmicort. Jest to lek, który trzeba stosować ciągle, a nie z przerwami aby działał. Przy ostrych dusznościach jak brałam poprawę miałam po chwili, a przy wynikach spirometrii to na następnej wizycie, ale ciężko określić bo systematycznie nie brałam 37.gif
Saskia
moje dziewczyny razem z pulmicortem (w jednej inhalacji) dostajÄ… zawsze berodual (rozkurcza oskrzela), sam pulmicort nie wystarcza
na stałe biorą singular, wiosną i jesienią dochodzi xyzal, a pulmicort+berodual wziewnie tylko w przypadku pojawienia się kaszlu, poprawa zwykle następuje po 2-3 dniach inhalacji
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.