To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Agencja pracy tymczasowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madzialenna
Mój Partner jest zatrudnione przez agencje pracy tymczasowej. Pracuje dla jednej firmy już 5 miesiąc. Umowę ma zawsze miesięczne. Jak długo taka agencja może zatrudniać mojego Partnera? Kiedy firma dla której wykonuje prace ma obowiązek go zatrudnić i czy ma taki obowiązek?
moko.
To zależy jaką umowę ma:
a) umowÄ™ o pracÄ™ tymczasowÄ… - zatrudnienie maks 18 m-cy
b) umowÄ™ o pracÄ™ kodeksowÄ…

Firma (użytkownik) nie ma obowiązku zatrudniać, przejmować pracownika, jednak jeśli agencja ma stosowna klauzulę z klientem to, może klient przejąć takiego pracownika.
Czyli może, ale nie musi icon_wink.gif
madzialenna
Ma umowę o pracę tymczasowo. A co w przypadku jak po 18 miesiącach firma nie zatrudni a agencja będzie miała inna prace?
moko.
CYTAT(madzialenna @ Thu, 01 Dec 2011 - 18:55) *
Ma umowę o pracę tymczasowo. A co w przypadku jak po 18 miesiącach firma nie zatrudni a agencja będzie miała inna prace?

Agencja może zatrudniać na umowę o pracę tymczasową MAKS 18 m-cy(na rzecz jednego pracodawcy), nie więcej - tak mówi ustawa o zatrudnieniu pracowników tymczasowych.
Z doświadczenia wiem, ze agencje mają spółki córki i przerzucają sobie takiego pracownika do tej innej spółki i tam kolejne 18 mcy.
Agencja może też zatrudnić na umowę cywilno-prawną!
Powiem Ci, ze agencje (które znam i mają dobrą opinię) walczą o to, aby pracodawca-użytkownik zatrudnił u siebie pracownika tymczasowego.
madzialenna
Powiem że to byłoby najlepsze rozwiązanie, po co zatrudniać kogoś nowego przyuczać go jak jest sprawdzony pracownik.
moko.
Możesz zdradzić jaka to agencja?
moze byc na pw.
madzialenna
Work Service
gosiagosia
ekhm

ja moge napisac z doswiadczenia, ze na umowie tymaczasowej mozna pracowac latami. tak jest w naszej pracy. pare osob dostalo umowy kodeksowe a reszta pracuje na tymczasowych, niektorzy 8 rok. firma A ma podfirme B iC itd. wiec mozna pracowac w nieskonczonosc. teraz wiem, ze sie wycfanili i daja umowy juz nie 3mczne a miesieczne 29.gif
moko.
CYTAT(gosiagosia @ Sat, 03 Dec 2011 - 17:28) *
ekhm

ja moge napisac z doswiadczenia, ze na umowie tymaczasowej mozna pracowac latami. tak jest w naszej pracy. pare osob dostalo umowy kodeksowe a reszta pracuje na tymczasowych, niektorzy 8 rok. firma A ma podfirme B iC itd. wiec mozna pracowac w nieskonczonosc. teraz wiem, ze sie wycfanili i daja umowy juz nie 3mczne a miesieczne 29.gif

8 rok ale na rzecz KILKU pracodawców(użytkowników)
Bo praca na rzecz jednego pracodawcy to praca niezgodna z prawem i nie sądzę, aby agencje narażały się na utratę pozwolenia...

Na umowę o pracę tymczasową można pracować maks 18mcy na rzecz pracodawcy-użytkownika(dodam, ze ten okres wydłużono, bo wcześniej ustawa mówiła o 12 mcach) w ciagu 36 mcy

Owszem wiele agencji, ma spólki córki i sobie po 18 mcach przerzucają pracowników, ale na rzecz jednego pracodawcy można pracować w oparciu u umowę o pracę tymczasową 18 mcy, ani dnia dłuzej.
Na rzecz agencji mozna byc zatrudnionym na
- umowÄ™ o pracÄ™ tymczasowÄ… (do 18 mcy)
- umowÄ™ o pracÄ™ kodeksowÄ…
- umowy cywilno-prawne

p.s
powtarzam się, ale pisanie, ze mozna pracować LATAMI w agencji na umowe o pracę tymczasową na rzecz jednego pracodawcy to jest niezgodne z prawem i nie mogę w to uwierzyć, że agencja tak może ryzykować.

gosia przypomnij mi, jaka to agencja?
a...o
m...r
w....s....
o...o
r......d
t.....r
s....p...
p....e
g....n
gosiagosia
no tak. wczesniej bylo mozna dla jednej pracowac rok. u nas sa 3 agencje, tzn tak naprawde jedna ale rozne nazwy. wiec po ustaniu jednej umowy pracownik przechodzi na inna nazwe potem na inna i wraca do pierwszej i tak w kolko. u mnie to jest w.s. ale ja mam umowe z inna nazwa
Sojka
Ale okres jest teraz taki, ża trudnienie dostaje każdy bez żadnych wyjątków. Nawet nie mając doświadczenia.
I jeśli się do tej pracy nadaje, to szybko dostaje zatrudnienie bezpośrednio. Normalka.
Sojka
Wysokie stanowiska również. Brakuje specjalistów. Wiele firm ściąga ludzi do pracy z Rumunii czy Ukrainy i to już stało się normalne w każdym dużym mieście. I m.in. dlatego każda agencja znajduje ludziom zatrudnienie z dnia na dzień.
Herben
Ja uważam, że taka agencja pracy to bardzo dobra sprawa. Mi pomogła agencja pracy tymczasowej w warszawie kiedy pilnie potrzebowałam pracy. Dzięki nim szybko dostałam przyzwoitą pracę. Polecam przynajmniej spróbować.
kokosankaana
Wydaje mi się, że stała umowa to niestety u pracodawcy, a przez agencje to nigdy nie wiadomo.
miki789
Akurat w Niemczech może nie będzie łatwo i wymagania są spore, natomiast z Polski jest blisko i agencja tak jak https://www.jobconsult.pl/ ma np. bardzo dużo ofert wyjazdu tam. W miejscowości Gotha komisjonowanie artykułów biurowych. Przy tym zarobki jakie są w stanie nam w Niemczech zaproponować wypadają naprawdę bardzo dobrze, ładne pieniądze można tam wyciągnąć więc myślę, że na taki wyjazd faktycznie warto się będzie zdecydować i przywieźć po kilku miesiącach dobrą gotówkę.
śrubka
Raczej nie chciałabym korzystać z takiej agencji. Praca tymczasowa to kiepski pomysł.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.