To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nawilżać czy nie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

kasiunia
mam problem, bo wydawało mi się że robię dobrze, kupiłam nawilżacz i oczyszczacz w jednym.ale dziś u alergologa dowiedziałam się że lepiej go nie używać, bo będzie więcej zarodników pleśni, a roztoczy i tak nie zlikwiduję. no i co mam robić?
(zamieszczam tu i na zdrowiu, bo zależy mi na czasie = w razie czego jeszcze zdążę oddać to urządzenie)
Ika
Roztocza to likwiduje Rainbow. Nawilżacz na pewno nie.
Jeśli Ci tak alergolog mówi to pewnie coś w tym jest, może nawilżanie nie jest aż tak potrzebne, żeby przeważyło nad "kosztem", jakim są te pleśnie...? Ta na logikę kombinuję.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ika @ Mon, 12 Dec 2011 - 18:12) *
Roztocza to likwiduje Rainbow. Nawilżacz na pewno nie.
Jeśli Ci tak alergolog mówi to pewnie coś w tym jest, może nawilżanie nie jest aż tak potrzebne, żeby przeważyło nad "kosztem", jakim są te pleśnie...? Ta na logikę kombinuję.


Kiedy dowiedziałam się, że Tymek jest alergikiem, zapytałam jego lekarza, czy mam kupić Rainbow (Tymek bardzo mocno reaguje na wziewy). Powiedział, że absolutnie Rainbow NIE nadaje się dla alergików - to jego słowa, nie moje - ponieważ cząstki wody wypuszczane przez niego są za duże i czynią więcej szkody niż pożytku. W wilgotnym środowisku natychmiast mnożą się pleśnie, które bardzo nasilają alergię. Tak tłumaczył mi lekarz. I dodał, że żaden wodny i żaden workowy odkurzacz się nie nadaje tak naprawdę.
AnkaSkakanka
[użytkownik x] - czyli co.... szczota w dłoń? 08.gif

Też ostatnio rozmyślam o nawilżaniu, bo
1. Suche powietrze szkodzi, przesusza śluzówki, co zwłaszcza u alergików jest nie wskazane
2. Ogrzewanie wysusza powietrze jeszcze bardziej,
a z drugiej zaś strony pleśń idealnie hoduje się w wilgoci... co widać u nas szczególnie na suficie łazienki 32.gif
Więc najlepiej byłoby nawilżać sobie chyba tylko nos i usta 06.gif
Co do odkurzacza... to jaki powinien to być odkurzacz? Wodny niby zatrzymuje kurze wewnątrz - miałam taki, fakt nawilżał powietrze
siłą rzeczy. Przez worek kurze lecą dalej tylko mniej i rozdrobnione.

Mam ten sam problem... wieszam ręcznik na kaloryferze....
Odkurzam normalnym odkurzaczem.
Nawilżacz poszedł w odstawkę.
Użytkownik usunięty
Aniu, nasz lekarz (a to doświadczony bardzo alergolog jest), jak go przydusiłam o ten odkurzacz (bo wcale wylewny nie był), powiedział, że bezworkowy i z jego praktyki tak naprawdę sprawdziły się tylko dysony. Więc celuję w dysona, tylko kasę muszę jeszcze skołować. Taki drobiazg. To bezworkowiec jest. Lekarz powiedział, że ŻADEN wodny odkurzacz nie przeszedł testów, W KAŻDYM rozwijały się pleśnie - znacznie gorsze dla alergików niż roztocza nawet. Podobnie worki - żaden się nie nadaje 37.gif

Co do nawilżania, ja znowu mam w domu lodówkę Sharp z technologią plasmacluster i wiem, że to się super sprawdza (produkty wysychają, ale NIE pleśnieją!), oni mają na tę technologię patent. Poczytałam i zapytałam o oczyszczacze powietrza Sharp, bo mają takie, co to stoją w szpitalach np. I prof. powiedział, że jak najbardziej, to bardzo dobry sprzęt i jedyny, który nawilża powietrze w sposób naturalny, nie rozbija wody tak, jak np. ultradźwięki robiące więcej szkody niż pożytku. Też mają technologię plasmacluster w tych oczyszczaczach. Dorzuciłam więc do listy potrzebasów, zamierzamy zainstalować Papciakowi w pokoju.
Ika
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 09 Oct 2012 - 10:11) *
ponieważ cząstki wody wypuszczane przez niego są za duże i czynią więcej szkody niż pożytku.

Coś mu się porąbało, możliwe że z czymś innym (zwykłym wodnym...?), gdyż Rainbow NIE wypuszcza wody. Chyba, że mowa o nawilżaczu Rainbow. Ale to jest co innego.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ika @ Tue, 09 Oct 2012 - 12:22) *
Coś mu się porąbało, możliwe że z czymś innym (zwykłym wodnym...?), gdyż Rainbow NIE wypuszcza wody. Chyba, że mowa o nawilżaczu Rainbow. Ale to jest co innego.


Owszem Ika, wypuszcza. Dlatego masz "powietrze jak po burzy". Sęk w tym, że za duże te cząstki są. Wypuszcza, wypuszcza. Poczytaj sobie.
Ika
Oczywiście, ja niczego nie czytałam i nie wiem, reklamę w TV zobaczyłam i poleciałam kupić icon_biggrin.gif Nie będę więc dyskutować z ekspertem.

Najważniejsze dla mnie, że widziałam natychmiastowe efekty u mojego alergika. Pozytywne, wbrew pozorom.
Użytkownik usunięty
Ika, ze strony rainbowa... "Na zewnątrz wydostaje się idealnie czyste powietrze, które jest dodatkowo zjonizowane, nawilżone i ewentualnie zaromatyzowane". To jak nawilżone, jak bez wody?...

Żeby była jasność... miałam rainbowa dwa razy na prezentacji w domu, bardzo pragnęłam go mieć. I nadal uważam, że jest fajnym urządzeniem (choć cena jest urwana z kosmosu). Dwa razy otarłam się o zakup tego odkurzacza, natomiast sama forma dystrybucji i reklamy przyprawia mnie o dreszcze. Niemniej jednak ja się na tym technicznie NIE ZNAM. Dlatego zapytałam lekarza, do którego ciężko nie mieć zaufania. Sądzę, że gdyby rainbow był takim cackiem, jak o nim mówią dystrybutorzy (bo tak naprawdę ogólnodostępnej wiedzy popartej dokumentacją BRAK), lekarz z takim doświadczeniem raczej by się nie "porąbał".
Mafia
Jestem alergikiem (m.in. kurz i pleśnie) i Rainbow mi nie służy, kicham niestety.
Ika
[użytkownik x] - po pierwsze, mój pierwszy post w tym wątku, który zacytowałaś na początku, dotyczył kwestii, że Rainbow usuwa roztocza. Czy to również Twój ekspert podważa?
Po drugie - dla mnie nie stanowi problemu brak absolutnego zaufania do pojedynczego lekarza, serio. Żeby jeszcze się czymś konkretnym podparł, to może, a na razie to jest jego opinia li tylko. Gdzie te badania, które rzekomo udowodniły szkodliwość...? Być może ma rację, tylko niech się to jakoś da udowodnić.
Po trzecie - okay, być może jakaś część tej wody się wydostaje (wydaje mi się, że nie, ponieważ "powietrze jak po burzy" to ja mam po użyciu nawilżacza rainbow, a nie odkurzacza, ale okay, przyjmijmy że tak jest) - to czy to oznacza, że woda sama w sobie, każda, jest dla alergików szkodliwa...? Zlikwidujmy łazienki. Wielu alergikom szkodzi suche powietrze - jaką radę ma na to Twój lekarz? Nie ma jednego modelu alergika, uczuleń są tysiące, różnych.
Stwierdzenie "Rainbow NIE nadaje się dla alergików" jest tyleż rewolucyjne, co karkołomne. Ciekawa jestem, co na to AAFA icon_wink.gif



CYTAT(Mafia @ Tue, 09 Oct 2012 - 14:04) *
Jestem alergikiem (m.in. kurz i pleśnie) i Rainbow mi nie służy, kicham niestety.

No nie twierdzę, że służy KAŻDEMU (nie używam kwantyfikatorów w takich przypadkach), natomiast to, co piszesz, jest intrygujące. W jakim momencie kichasz, włączenia? Po sprzątaniu? Nie wiem, co ma do tego uczulenie na kurz, bo ten się akurat nie wydostaje na pewno, jak przy workowych, więc nie mam pojęcia, co Cię w nim uczula. Pleśnie byłyby prawdopodobne - jeśli pojemnik na wodę każdorazowo nie zostanie umyty i wysuszony, to na bank. Wtedy reakcja powinna być niemal natychmiast po włączeniu urządzenia.
Użytkownik usunięty
Ika, Rainbow podpiera się "atestami Instytutu Alergologii". GDZIE one są, te atesty? Gdzie są badania potwierdzające jego skuteczność? Ja ich na oczy swoje piękne nie widziałam, a "ichnie" instytuty do mnie nie przemawiają, bo ich nie znam. Lekarzowi Tymka ufam, inaczej nie leczyłby mojego dziecka.

Natomiast... napisałaś, że rainbow nie wypuszcza wody i od tego zaczęła się dyskusja - owszem, wypuszcza. Sęk w tym, że drobiny wody są większe, niż być powinny.

I nie mówiłam o nawilżaczach powietrza, tylko tzw. "oczyszczaczach", które działają na zasadzie odwrotnego jonizowania.

Ja nie mam zamiaru toczyć tutaj krucjaty przeciwko temu odkrzaczowi (czy jak mówią dystrybutorzy - urządzeniu sprzątającemu). Naprawdę. Fajnie na pewno jest go mieć, jak go ktoś potrzebuje.

Pisząc, że Rainbow NIE nadaje się dla alergików miałam na myśli to, że nie ma na nich stricte zbawiennego wpływu.
Ika
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 09 Oct 2012 - 14:39) *
Ika, Rainbow podpiera się "atestami Instytutu Alergologii". GDZIE one są, te atesty? Gdzie są badania potwierdzające jego skuteczność? Ja ich na oczy swoje piękne nie widziałam, a "ichnie" instytuty do mnie nie przemawiają, bo ich nie znam. Lekarzowi Tymka ufam, inaczej nie leczyłby mojego dziecka.

Natomiast... napisałaś, że rainbow nie wypuszcza wody i od tego zaczęła się dyskusja - owszem, wypuszcza. Sęk w tym, że drobiny wody są większe, niż być powinny.

I nie mówiłam o nawilżaczach powietrza, tylko tzw. "oczyszczaczach", które działają na zasadzie odwrotnego jonizowania.

Ja nie mam zamiaru toczyć tutaj krucjaty przeciwko temu odkrzaczowi (czy jak mówią dystrybutorzy - urządzeniu sprzątającemu). Naprawdę. Fajnie na pewno jest go mieć, jak go ktoś potrzebuje.

Pisząc, że Rainbow NIE nadaje się dla alergików miałam na myśli to, że nie ma na nich stricte zbawiennego wpływu.


Nie, dyskusja zaczęła się od Twojego kategorycznego stwierdzenia, że "rainbow NIE nadaje się dla alergików". Nie jesteś w stanie tego udowodnić, bo jestem skłonna się zgodzić, że nie jest dla wszystkich, ale że się NIE nadaje dla wszystkich, to już nie. Szczególnie, że mój syn alergikiem jest i większość jego problemów zniknęła po tym, jak zaczęliśmy używać rainbowa. No więc są alergicy, którym służy, sprawdziłam empirycznie.

Fakt, dyskusja nie ma sensu, bo Ciebie nie przekonują certyfikaty instytutów, których "nie widziałaś na oczy", ja nie mam podstaw ślepo ufać jednemu lekarzowi, którego też na oczy nie widziałam.
Mafia
CYTAT(Ika)
No nie twierdzę, że służy KAŻDEMU (nie używam kwantyfikatorów w takich przypadkach), natomiast to, co piszesz, jest intrygujące. W jakim momencie kichasz, włączenia? Po sprzątaniu? Nie wiem, co ma do tego uczulenie na kurz, bo ten się akurat nie wydostaje na pewno, jak przy workowych, więc nie mam pojęcia, co Cię w nim uczula. Pleśnie byłyby prawdopodobne - jeśli pojemnik na wodę każdorazowo nie zostanie umyty i wysuszony, to na bank. Wtedy reakcja powinna być niemal natychmiast po włączeniu urządzenia.


Ika, dlaczego irytujące? Napisałam na co jestem między innymi uczulona i stwierdziłam jedynie fakt, że mi rainbow nie służy. Może to spowoduje, że ktoś myślący o tym zakupie z uwagi na alergię najpierw sprawdzi czy mu służy i tyle.
Kicham po kilku minutach pracy urządzenia (używałam go raptem 3 razy w zyciu). Mi alergolodzy powtarzali, że każdy odkurzacz z pojemnikiem na wodę nie jest dla mnie i syna odpowiedni. Powinny mieć porządne filtry (chyba) hepa, ale mam zwykły Karcher. icon_wink.gif

Nie mam nic osobiście do Rainbow'a, ale zastanawiam się też co to jest za jonizacja (korzystne są jedynie jony ujemne o małej wielkości, reszta pojęć z jonizacji to chwyt reklamowy).
Ika
CYTAT(Mafia @ Tue, 09 Oct 2012 - 14:51) *
Ika, dlaczego irytujÄ…ce?

INTRYGUJÄ„CE, Mafio. IntrygujÄ…ce, nie irytujÄ…ce.
Użytkownik usunięty
CYTAT(Ika @ Tue, 09 Oct 2012 - 14:48) *
Nie, dyskusja zaczęła się od Twojego kategorycznego stwierdzenia, że "rainbow NIE nadaje się dla alergików". Nie jesteś w stanie tego udowodnić, bo jestem skłonna się zgodzić, że nie jest dla wszystkich, ale że się NIE nadaje dla wszystkich, to już nie. Szczególnie, że mój syn alergikiem jest i większość jego problemów zniknęła po tym, jak zaczęliśmy używać rainbowa. No więc są alergicy, którym służy, sprawdziłam empirycznie.

Fakt, dyskusja nie ma sensu, bo Ciebie nie przekonują certyfikaty instytutów, których "nie widziałaś na oczy", ja nie mam podstaw ślepo ufać jednemu lekarzowi, którego też na oczy nie widziałam.


Ika, ja Cię proszę. Ciesz się swoim Rainbowem i super, że go masz. I nie kąsaj. Bo fakt jest taki, że Rainbow podpiera się w większości chwytami marketingowymi (tu zgadzam się w pełni z Mafią i jej stwierdzeniem o jonizacji), a w gruncie rzeczy nie jest tak zbawienny, żeby robił za odkrycie. Jednakowoż bardzo się cieszę, że Wam służy. Tymkowi (podobnie, jak Mafii i jej dziecku) absolutnie nie jest zalecony i pozwolisz, że oprę się tu o opinię lekarza, który ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu alergików. Dziękuję.
moko.
Jej a mojemu mega wielkiemu alergikowi słuzy odkrzacz wodno-piorący VAX(taki mam), Rainbow również(ale tego używa teść a O., tam często bywa).

Nie służą nam kwiaty, ziemia, która zawiera więcej pleśni, grzybów(czasami) niż to co "wydala" odkurzacz.

Nie służą nam zbieracze kurzu...

Mafia
CYTAT(Ika @ Tue, 09 Oct 2012 - 16:57) *
INTRYGUJÄ„CE, Mafio. IntrygujÄ…ce, nie irytujÄ…ce.


W takim razie sorki. Okulary nie pomagajÄ….
Ika
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 09 Oct 2012 - 14:58) *
Ika, ja Cię proszę. Ciesz się swoim Rainbowem i super, że go masz. I nie kąsaj.

[użytkownik x], bardzo Cię proszę, nie chwytaj się personalnych zagrywek. Dziękuję.

Chciałam tylko zauważyć, że Twój lekarz nie posłużył się niczym, więc jego wyższość polega wyłącznie na Twoim do niego zaufaniu. Oczywiście ciesz się nim, niech Tymkowi służy, ale może nie używaj jednak kwantyfikatorów, kiedy jedynym argumentem jest "to wszystko marketingowe chwyty". Bo jednak nie można stwierdzić, że "NIE jest dla alergików", skoro moim dzieciom służy i na przykład synowi moko też.
Użytkownik usunięty
Ika, to Ty użyłaś kwantyfikatora stwierdzając, że "roztocza to usuwa rainbow" dokonując jednocześnie reklamy urządzenia, które od dawna budzi spore kontrowersje.

Z rainbowem, jak z fotelikami. Wierzysz atestom firmy X znajdującej się w kraju Y, czy jednak oczekujesz certyfikatów instytucji, które są Ci znane i którym ufasz?
Ika
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 09 Oct 2012 - 15:17) *
Ika, to Ty użyłaś kwantyfikatora stwierdzając, że "roztocza to usuwa rainbow" dokonując jednocześnie reklamy urządzenia, które od dawna budzi spore kontrowersje.

Z rainbowem, jak z fotelikami. Wierzysz atestom firmy X znajdującej się w kraju Y, czy jednak oczekujesz certyfikatów instytucji, które są Ci znane i którym ufasz?


Roztocza usuwa, reklamy nie dokonywałam, chyba że każde takie stwierdzenie uważasz za reklamę? W takim razie to, co napisałaś o dysonach jest tym bardziej reklamą. Nie odwracaj proszę kota ogonem. O kontrowersjach nie słyszałam, chyba że w kwestii ceny - posługujesz się ogólnikami. Usiłujesz mi wmówić, że opinia nieznanego mi lekarza powinna być bardziej wiarygodna, niż certyfikaty instytutów? Bo ich nie widziałaś? Okay, Twoje prawo, pozwól mi jednak nie padać na kolana przed reklamą cudzego lekarza, bo jego tym bardziej nie widziałam na oczy. Nigdy nigdzie nie napisałam, że rainbow jest dla każdego, ale postponowanie certyfikatów na rzecz opinii jednego lekarza jest, chyba przyznasz, mało wiarygodne...?

NIE reklamuję rainbowa, to na pewno nie jest odkurzacz dla każdego, ale też stwierdzenie, że "NIE nadaje się dla alergików" jest nieprawdą i niepotrzebnie się upierasz przy takiej generalizacji.
Dirty Diana
[użytkownik x] i Ika, ale bardzo Was proszę!
Dziękuję.
Użytkownik usunięty
Z mojej strony EOT.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.