To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Problemy ze spaniem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

justinea84
Witam mam mały problem. Mam córcie która ma 11 miesięcy. Problem ciągnie się od urodzenia ponieważ Hania nie lubi spać. Ogólnie nie lubi kładzenia na plecach nawet do zmiany pieluchy wpada wtedy w histerię. Ja od 5 miesiąca pracuję i takie niewysypianie nie jest dla mnie dobre. Mała śpi ze mną. Kręci się wierci przed zaśnięciem i oczywiści płacze. Tak jest już 11 miesięcy. Nie mam ja już siły. Denerwuję się wtedy i mała płacze jeszcze bardziej. Sama wychowuję Hanię tak więc wszystko jest na mojej głowie. Poradźcie co można zrobić. Próbowałam już kładzenia w łóżeczku nawet dostałam dla niej czopki uspokajające i nic a dzisiaj nie spała do 4 rano po czym zasnęła w leżaczku.
gosiagosia
mam obecnie prawie 3 latka, ktory byl taki sam. z czasem mu przeszlo pomalu. ale nadal budzi sie w nocy i wola, zeby po niego przyjsc.
aha, problem upatrywalam i upatruje w tym, ze Szymek spal z nami.
od kiedy ma wlasne lozko lepiej spi, wysypia sie bardziej, nie wierci sie tak i budzi sie raz. moze kiedys bedzie spal do samego rana u siebie
zohra7861
CYTAT(justinea84 @ Wed, 28 Dec 2011 - 16:44) *
Ogólnie nie lubi kładzenia na plecach nawet do zmiany pieluchy wpada wtedy w histerię.

A kto powiedział że dziecko musi spać na plecach ? Jak nie lubi to kładź dziecko na boku lub na brzuchu
MamaJulki
mi od razu przeszło przez myśl, że może by ją tak do własnego łóżka spróbować kłaść ?
an.tośka
K od zawsze spał we własnym łóżeczku. Karmiony piersią do 1,5 roku budził się kilka razy każdej nocy. Po odstawieniu od piersi budził się rzadziej (1-2 razy). Odpieluszony przed 2. urodzinami zaczął również w nocy wołać siku. Tak jest do dziś. Rzadko przesypia całą noc bez przebudzenia (w miesiącu jest kilka nocy przespanych w całości). Generalnie śpi bardzo mało. Dziś wstał przed 6., zasnął 10 min temu.
Niestety nie wiem co poradzić 32.gif
justinea84
A kto powiedział że dziecko musi spać na plecach ? Jak nie lubi to kładź dziecko na boku lub na brzuchu


A jak mam jej zmieniać pieluchę na brzuchu, to tak nie bardzo dam radę a wpuszczanie kropelek o to mi głównie chodzi do snu to ona sama się układa icon_smile.gif
m4rusia
moja Lena notorycznie budzi sie w nocy. Wcześniej zwalałam to na skoki rozwojowe ale teraz już nie wiem o co kaman. Ten typ tak ma najwidoczniej. Powoli zaczęłam się godzić z myślą, że wyśpię się po śmierci dopiero
malgosia1968
CYTAT(justinea84 @ Wed, 28 Dec 2011 - 15:44) *
Witam mam mały problem. Mam córcie która ma 11 miesięcy. Problem ciągnie się od urodzenia ponieważ Hania nie lubi spać. Ogólnie nie lubi kładzenia na plecach nawet do zmiany pieluchy wpada wtedy w histerię. Ja od 5 miesiąca pracuję i takie niewysypianie nie jest dla mnie dobre. Mała śpi ze mną. Kręci się wierci przed zaśnięciem i oczywiści płacze. Tak jest już 11 miesięcy. Nie mam ja już siły. Denerwuję się wtedy i mała płacze jeszcze bardziej. Sama wychowuję Hanię tak więc wszystko jest na mojej głowie. Poradźcie co można zrobić. Próbowałam już kładzenia w łóżeczku nawet dostałam dla niej czopki uspokajające i nic a dzisiaj nie spała do 4 rano po czym zasnęła w leżaczku.

justinea a może problem tkwi w tym, że pracujesz i ona bardzo tęskni za Tobą i bardzo to przeżywa i chce jak najwięcej czasu spędzać ze swoją mamą
jesteś niewyspana, zmęczona a dziecko to wyczuwa i może stąd jej niepokój się bierze
Mikołaj do tej pory nie lubi leżeć na plecach jak mu zmieniam pieluchę
a śpi w różnych pozycjach ale najczęściej na brzuchu
a całe noce przesypia dopiero od 2 miesięcy (choć czasami obudzi się z raz czy dwa razy) tak to budził się x...razy a ja dosypiałam z nim w dzień
rozumiem że jest Ci ciężko bo jesteś sama z córeczką i nie masz się kim wyręczyć
ale musisz jej poświęcić maksimum swojego czasu
może przed spaniem poczytaj jej bajeczkę, pośpiewaj, poprzytulaj, pokołysz
a mała jak jesteś w pracy jest w żłobku?
justinea84
CYTAT(malgosia1968 @ Thu, 29 Dec 2011 - 15:46) *
justinea a może problem tkwi w tym, że pracujesz i ona bardzo tęskni za Tobą i bardzo to przeżywa i chce jak najwięcej czasu spędzać ze swoją mamą
jesteś niewyspana, zmęczona a dziecko to wyczuwa i może stąd jej niepokój się bierze
Mikołaj do tej pory nie lubi leżeć na plecach jak mu zmieniam pieluchę
a śpi w różnych pozycjach ale najczęściej na brzuchu
a całe noce przesypia dopiero od 2 miesięcy (choć czasami obudzi się z raz czy dwa razy) tak to budził się x...razy a ja dosypiałam z nim w dzień
rozumiem że jest Ci ciężko bo jesteś sama z córeczką i nie masz się kim wyręczyć
ale musisz jej poświęcić maksimum swojego czasu
może przed spaniem poczytaj jej bajeczkę, pośpiewaj, poprzytulaj, pokołysz
a mała jak jesteś w pracy jest w żłobku?


Nie, mała jest z babcią . Powiem tak mała jest bardzo uczuciowa. Kiedy zaczynam jej śpiewać ona płacze myślę żę to przez to że nie mam głosu icon_smile.gif a tak na poważnie okres ciąży był bardzo nerwowy jej wiekszość przepłakałam myślę że to przez to. Ona bardzo chętnie zasypia na mnie. My bardzo dużo się przytulamy. A co do bajeczek to kilka razy próbowałam i oczywiście histeria była. Bo chciała sama książeczkę czytać.
Ale w sumie pocieszyłyście mnie dziewczyny widzę że nie jestem sama icon_smile.gif
4kasiula
A ja myślałam że tylko mi się trafił taki egzemplarz 43.gif
U nas zaczęło się około 9-10 m-ca życia Oliwki i przez dwa miesiące mała budziła się CO NOC i robiła przerwę w spaniu na 2-3h 29.gif czasem płakała strasznie nie chciała iść na ręce do M tylko na mnie wisiała, czasami budziła sie zupełnie wyspana i gotowa na zabawę 21.gif byłam u lekarza jednego-drugiego i wszyscy dookoła mi mówią - minie jej 29.gif trzeba przeczekać, już taka jest itd.....
teraz zdarza jej się rzadziej takie przebudzenie, ale ogólnie śpi bardzo niespokojnie czasem wstaję do niej co 15minut 37.gif dodam że Oliwia sama pięknie zasypia we własnym łóżeczku, nie mamy pojęcia czemu tak się wybudza.

Ryjek
ja mam takiegotypnika w domu, ktory ma obecnie 5 lat icon_smile.gif Jak byl maly czesto sie budzil w nocy, czasem chcial sie bawic i wstawal o 5 caly w skowronkach icon_smile.gif Pierwsza cala noc przespalam jak Kapek skonczyl 2,5 roku, bo wyszly wkoncu wszystkie zebiska. Teraz spi u siebie, ale czesto wraca do Nas do sypialni. Tzn. w nocy mnie wola, zeby przyjsc po niego, kladzie sie obok Nas i zasypia. teraz mam pobudki przez malego zarlacza icon_smile.gif
eigr
mój malec zaniechał drzemki po południu gdy mial 2 lata teraz zbliżamy się do 3 latek.
magda.
też mam w domu mało śpiące dziecko ,tak było od zawsze,usypianie trwało dłuuuugo a spanie zawsze niespokojne,o nockach nie wspomnę...potrafiła nie spać w nocy z 2-3h i wstać po 5,w dzień także spała malutko jak na swój wiek,każdy mówił-wyrośnie i wyrasta powoli,teraz da sobie przetłumaczyć w nocy że jest ciemno,wszyscy śpią ,miś śpi ,tatuś itd...ale nie raz miałam serdecznie dość i chciałam żeby nocy w ogóle nie było,no nic trzeba przeczekać więcej nic nie doradze,Oliwia teraz dopiero ładnie ,śpi choć przebudza się w nocy ale na szczęście potrafi sama usnąć,a ma prawie 2latka 37.gif te typy tak mają 48.gif
Artola
Ja mam w domu dwa takie typy. Odchowanie ich do wieku przedszkolnego to było wyzwanie...Teraz jeden lat niespełna 4 budzi się jeszcze w nocy, ale już nie co noc (zły sen/zatkany nos/kaszel-opcja do wyboru). Ewidentnie obaj potrzebują mało snu (nie mają tego po mnie, a szkoda 43.gif ). Starszy lat 10 idzie spać o 22, a wstaje jak skowronek przed 7 29.gif
gravida
Mój synek też tak miał/ma. Nie znosił leżenia na plecach, nienawidził leżaczka, dostawał histerii w foteliku samochodowym, każdy spacer wyglądał tak, że ja go nosiłam i pchałam pusty wózek, w nocy budził mi się co półtorej godziny albo częściej, miał przeraźliwie dokuczliwe kolki, był bardzo wymagającym i niespokojnym niemowlakiem... Ile ja się nasłuchałam, że to moje pierwsze dziecko, że niemowlak, że na piersi, że ten typ tak ma, że to i tamto...
Aż wreszcie trafiłam na rozsądnego terapeutkę (a ciągałam syna po specjalistach przez jakieś 10 miesięcy, usiłując rozgryźć problem, bo nie dawało mi to spokoju, mimo, że wszyscy, z najbliższą rodziną i mężem włącznie, uważali, że przesadzam), która usiadła i wyciągnęła wnioski - Iwo był przez 35 tygodni w pozycji pośladkowej, urodzony w 38 tygodniu ciąży, więc sporo czasu przeleżał w niewygodnej pozycji. Faza parta porodu trwała u mnie ponad godzinę, synek ewidentnie mi "utknął" w kanale rodnym, bo lekarz i pielęgniarki mówili "o, to już" po 5 minutach parcia, a jakoś nie mogłam go wyprzeć. No i jak wiadomo, jak się dziecko rodzi, to kości czaszki zachodzą na siebie, żeby główka zmieściła się w kanale rodnym, a po porodzie wracają na właściwe miejsce. U mojego dziecka ewidentnie nie wszystko się poukładało, jak trzeba.
Teraz ćwiczymy w domu (wszystkie proste czynności/ruchy, które zachęcają go do używania zginaczy (nie tylko wydłużania mięśni) i chodzimy na zajęcia z terapii twarzowo-czaszkowej. To coś z pogranicza osteopatii i (jak dla mnie) magii, czyli sama bym nigdy do tekiego terapeuty nie trafiła (sceptyczna z zasady jestem), ale to przynosi efekty...

Nie mówię, że tak musi być u któregokolwiek z Waszych dzieci, u nas właśnie taka zaskakująca przyczyna nie spania. Powoli, powoli się polepsza, więc dzielę się tym na wypadek, gdyby nasza historia mogłaby pomóc choćby jednej osobie z forum.
Żyrafo
Moja starsza córka przez 4 lata budziła się co 3 godziny, i to z dzikim rykiem. A syrenę miała potężną - zresztą uratowało nas to kiedyś na dworcu przed atakiem pijaka icon_smile.gif
W sumie przeszło samo, ale było ciężko. Chyba jedyne co można zrobić, to odsypiać, kiedy tylko się da "zabezpieczyć" malucha. Ja przysypiałam na czerwonym świetle, ale tego akurat nie polecam.
użytkownik usunięty
Zarówno starszy jak i młodszy tak mieli. Do 6 miesiąca budzili się jeszcze w miarę, co 2- 3 godziny, po skończeniu pół roku dramat, wstaję do Lelka po parenaście razy w nocy. Nie przesypia dłużej ciurkiem niż godzina (o dziwo w ciągu dnia potrafi spać nawet 2 ). W weekend będę próbowała go oduczyć piersi, zostawiam go z mężem i jadę na noc do rodziców. Zobaczymy czy to coś da.
moko.
Jully, oby cos dało.
Mój O. nie sypia regularnie w dzień od miesiąca(zdarzają mu się może 3 dni w tygodniu, gdzie śpi w dzień). Wczesniej sypiał - kładziony na siłę! wtedy potrafił spac nawet 3,5h.
Karmiłam piersią do 4,5 mcam potem do 10 m-cy "piersią inaczej" a od 10 m-cy O. nie jada w nocy nic, a pobudki były takie same - co godzinę, 1,5!
Dramat dla nas, bo ja pracuję na pełnym etacie i spać muszę.

Poprawiło się dopiero, nagle miesiąc temu....
Ale od kilku dni młody znów miewa pobudki, trwające 1,5h - ale to zwalam na zęby... bo została nam ch...na ostatnia 5-tka.


Ktoś kiedyś na forum polecał, żeby posiłki popołudniowe były bardziej treściwe, to wtedy dziecko, które budzi się w nocy z głodu, to się tak często budzić nie będzie, bo żołądek będzie trawił te bardzo sycące posiłki. U nas się to nawet sprawdzało, jak wprowadziłam po obiedzie i na kolację kaszkę sinlac.
użytkownik usunięty
Ja mu daję bardzo treściwe, ostatni posiłek to też kaszka sinlac, potem jeszcze piersią karmię i nic. U Hugo zadziałało odstawienie od piersi (budził się potem max 1-2 w nocy) tylko, że jak przestałam karmić w nocy to on już wcale nie chciał piersi. No nic 10 miesięcy skończone, więc dramatu nie będzie, a ja bym się wręcz ucieszyła.
czarnałatka
u nas na zasypianie niezawodnym sposobem bylo noszenie w nosidelku (chusta mnie przerosla, ale znalazlam takie ktore jest dla dzieci od pierwszychg dni zycia- easia z maxi cosi), przytulenie i bujanie to jest to:-)
m4rusia
CYTAT(M4ru5i4 @ Thu, 29 Dec 2011 - 14:12) *
moja Lena notorycznie budzi sie w nocy. Wcześniej zwalałam to na skoki rozwojowe ale teraz już nie wiem o co kaman. Ten typ tak ma najwidoczniej. Powoli zaczęłam się godzić z myślą, że wyśpię się po śmierci dopiero


He he he ... Zabawne, że jakoś miesiąc po tym poscie, moje dziecko zaczeło przesypiać całe noce icon_biggrin.gif
Nie mam dziecka w nocy w ogóle icon_smile.gif
Magdalena123456
[edit: moderacja]
marianka61
To gratulacje! Ja mam dwulatka, który notorycznie spada z łóżeczka i budzi się z płaczem. Kupiłam mu nawet nowe łóżko, takie z drabinką żeby nie spadał w nocy, ale nie wiem jak on to robi że nadal z tego wyrka spada. Jednej nocy spadł chyba ze 3 razy, w końcu położyłam go między nas i obudził się rano leżąc na klacie męża.
mamusa
Mój syn nie chce spać. Przed zaśnięciem staram się zawsze włączyć mu telewizję, bajki. Myślałam, że to pomaga w zasypianiu.Czy się mylę?
mamusa
CYTAT(marianka61 @ Wed, 11 Mar 2015 - 15:58) *
To gratulacje! Ja mam dwulatka, który notorycznie spada z łóżeczka i budzi się z płaczem. Kupiłam mu nawet nowe łóżko, takie z drabinką żeby nie spadał w nocy, ale nie wiem jak on to robi że nadal z tego wyrka spada. Jednej nocy spadł chyba ze 3 razy, w końcu położyłam go między nas i obudził się rano leżąc na klacie męża.


Myślę, że musisz zainwestować w nowe łóżeczko, które będzie bezpieczniejsze. Takie, które ma boki i dziecko nie spadnie. Ja już takie zakupiłam, ale mam problem zdziekiem, nie chce sapc nadal...
mamusa
CYTAT(zohra7861 @ Wed, 28 Dec 2011 - 21:54) *
A kto powiedział że dziecko musi spać na plecach ? Jak nie lubi to kładź dziecko na boku lub na brzuchu


moje dziecko, czy śpi na plecach, czy na boku to i tak budzi sie w nocy i niemoże sapć, płacze. myślałam, ze z czasem to przejdzie
PIPIKIK
CYTAT(justinea84 @ Wed, 28 Dec 2011 - 15:44) *
Witam mam mały problem. Mam córcie która ma 11 miesięcy. Problem ciągnie się od urodzenia ponieważ Hania nie lubi spać. Ogólnie nie lubi kładzenia na plecach nawet do zmiany pieluchy wpada wtedy w histerię. Ja od 5 miesiąca pracuję i takie niewysypianie nie jest dla mnie dobre. Mała śpi ze mną. Kręci się wierci przed zaśnięciem i oczywiści płacze. Tak jest już 11 miesięcy. Nie mam ja już siły. Denerwuję się wtedy i mała płacze jeszcze bardziej. Sama wychowuję Hanię tak więc wszystko jest na mojej głowie. Poradźcie co można zrobić. Próbowałam już kładzenia w łóżeczku nawet dostałam dla niej czopki uspokajające i nic a dzisiaj nie spała do 4 rano po czym zasnęła w leżaczku.


„Justinea84” spróbuj wprowadzić w życie Twojego dziecka pewien staÅ‚y nawyk. Mam tutaj na myÅ›li, oswojenie dziecka z czynnoÅ›ciÄ… spania. Po kolacji nie zaczynaj zabawy z dzieckiem, ani nie zachÄ™caj do tego, by siÄ™ pobawiÅ‚o. Jest to dobry moment, żebyÅ› utuliÅ‚a swoje dziecko, niech siÄ™ wyciszy. NapisaÅ‚aÅ›, że Twoja córka nie lubi, gdy jej Å›piewasz. W takim razie nie Å›piewaj, ale możesz pobujać jÄ…, ululać. NastÄ™pnie połóż dziecko do łóżka nawet jeżeli caÅ‚kowicie nie usnęło. Co jakiÅ› czas możesz pobujać delikatnie łóżeczkiem. Ważne by dziecko zasypiaÅ‚o w swoim łóżeczku, a nie u Ciebie na rÄ™kach, bo bÄ™dzie trudno przestawić dziecko na spanie we wÅ‚asnym łóżeczku. PowinnaÅ› sprawić, by czas zasypiania kojarzyÅ‚ siÄ™ dziecku z czymÅ› przyjemnym. Dlatego możesz czytać jej bajki. Akurat Twoje dziecko lubi samo oglÄ…dać książeczki, pozwól jej na to. W tym czasie Ty możesz czytać jej na gÅ‚os drugÄ… książeczkÄ™. Trafionym rozwiÄ…zaniem może okazać siÄ™ podarowanie dziecku rzeczy, z którÄ… bÄ™dzie spaÅ‚o. CzÄ™sto jest to zwykÅ‚y, nieduży koc dziecka, do którego maluch lubi siÄ™ przytulać i na jego widok ukÅ‚ada siÄ™ do snu. Dlaczego zaprzestaÅ‚aÅ› oduczać dziecko spania z TobÄ…? Zgadzam siÄ™ z „MamaJulki”, że dziecko powinno mieć wÅ‚asne łóżeczko. Twoja córka Å›pi z TobÄ…, z czasem bÄ™dzie Ci coraz trudniej oduczyć jÄ… tego. Dlatego zacznij jÄ… przyzwyczajać już teraz. Do tego może okazać siÄ™ pomocny kocyk, na widok którego bÄ™dzie ukÅ‚adaÅ‚a siÄ™ do snu. W porze snu, z tym kocykiem połóż córkÄ™ do jej łóżka. Niech stoi ono w pobliżu Twojego łóżka. Jeżeli w nocy zacznie pÅ‚akać, wstaÅ„ do niej, ale nie wyjmuj jej z łóżeczka. Pobujaj delikatnie łóżeczkiem i przysuÅ„ jej koc, z którym zasnęła. Polecam Ci żebyÅ› przeczytaÅ‚a „Sen dziecka” Brazelton str.67- 72, 53-57. W mojej rodzinie pewna matka wykorzystaÅ‚a do usypiania syna dźwiÄ™k suszarki, a potem muzykÄ™ relaksacyjnÄ…. Ten pomysÅ‚ rzeczywiÅ›cie okazaÅ‚ siÄ™ trafny, jej synek szybko zasypiaÅ‚.
PIPIKIK
CYTAT(mamusa @ Sat, 22 Oct 2016 - 20:10) *
Mój syn nie chce spać. Przed zaśnięciem staram się zawsze włączyć mu telewizję, bajki. Myślałam, że to pomaga w zasypianiu.Czy się mylę?



W jakim wieku jest Twój syn? Czy telewizjÄ™ oglÄ…da sam, czy Ty oglÄ…dasz z nim? Jeżeli nie kontrolujesz bajek, które oglÄ…da przed zaÅ›niÄ™ciem Twój syn, to koniecznie zacznij to robić. Obecnie w telewizji bajki pokazujÄ… agresjÄ™, sceny, których dziecko może siÄ™ bać, postaci, które swoim wyglÄ…dem wywoÅ‚ujÄ… u dziecka strach. Być może bajki, które oglÄ…da Twój syn nie sÄ… wÅ‚aÅ›ciwe do jego wieku. Dziecko w pewnym wieku nie potrafi jeszcze odróżnić Å›wiata realnego od fantastycznego. Nieodpowiednie bajki, mogÄ… doprowadzić do sytuacji, gdzie dziecko boi siÄ™ zasnąć. Najlepiej byÅ‚oby, gdybyÅ› zamieniÅ‚a bajki oglÄ…dane w telewizji na bajki, które Ty bÄ™dziesz mu czytaÅ‚a przed snem. RadziÅ‚abym wybrać bajki relaksacyjne.. Podczas sÅ‚uchania bajki, którÄ… Ty czytasz, dziecko rozwija wyobraźniÄ™, odpręża siÄ™. SÅ‚yszaÅ‚am o bajkach relaksacyjnych z książki „Bajko- terapia” Molicka. Faktycznie sÄ… tam takie bajki na str. 156-160. Może przed pójÅ›ciem spać, sprawdźcie razem, czy nikogo nie ma w szafie, pod szafÄ…, pod biurkiem itd. Być może Twój syn boi siÄ™, że kiedy zaÅ›nie postaci z telewizji wyjdÄ… z tych miejsc. Z powodu niepokoju dziecko nie chce zasnąć. Niech zasypia z misiem, pozostaw jeszcze przez chwilkÄ™ wÅ‚Ä…czonÄ… lampkÄ™ w jego pokoju, na wypadek gdyby siÄ™ obudziÅ‚. Ważne byÅ› nie wyÅ›miewaÅ‚a dziecka. Tobie wydaje siÄ™ to zabawne, gÅ‚upie, a dla dziecka jest to duży problem, z pokonaniem którego Ty musisz mu pomóc. Powtarzaj dziecku, że jest bezpieczne, jeżeli jest taka potrzeba to zostaÅ„ z nim dopóki nie zaÅ›nie. Musi czuć siÄ™ bezpiecznie i wiedzieć, że Ty jesteÅ› w pobliżu i gdyby coÅ› siÄ™ dziaÅ‚o, to przyjdziesz do niego, by to sprawdzić.
Torianna
Jestem wielka fanka tego, by dziecko zasypiało z misiem, tego, aby przed zaśnięciem czytać mu bajkę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.