To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

szybkowar

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Julcia_
chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście taka rewelacja ?
warty swojej ceny? jeśli tak to jakiej firmy kupić ?
i co w nim gotować jakieś specjalne przepisy?
beata1104
Ja mam 2 (6 i 4 L) z jedną pokrywą, tato mi kupił w hiszpani- rewelacja icon_smile.gif
Gotuje w nich dużo
-sosy 12-15min.( mięsko rewelacja mięciutkie)
-warzywa 5-6 min ( kalafior, marchew, bób, buraczki na sałatke, no poprostu wszystko)
PW.
Eliszka
Ja pewnie mało obiektywna jestem, ale mam tramę z dzieciństwa (właściwie pewnie już nastolatką byłam) - w naszej kuchni szybkowar wybuchł, a jego największa część spadając otarła się o moje ramię. 10 cm i dostałabym ładnym ciężarem i ładną szybkością w głowę.
Po tym zdarzeniu rodzice wyrzucili ustrojstwo i nigdy nie kupili nowego.
Ja również nie zamierzam.
beata1104
Mój sam wypuszcza pare jak jest zbyt duże ciśnienie icon_smile.gif nie ma opcji "wybuchu" chyba że by był brudny/zapchany
Ewcia!
Teraz to chyba każdy szybkowar ma zawor bezpieczeństwa. Inna sprawa, że może się zapchać , jak się napełni go zbyt wysoko, np.
Najlepiej by było przed każdym uzyciem sprawdzić icon_smile.gif

Ja dostałam "z inwentarzem" męża, stary i ciężki, i duży. Nie przepadałam za nim, użyłąm kilka razy przez prawie 20 lat icon_wink.gif
Od paru lat mam swój, chyba 5 l , jest akurat dla naszej rodziny.
Rosół z szybkowara - 20 do 30 min, jest jakiś lepszy niż gotowany tradycyjnie pomału, i bardzo klarowny.
Mięsa - duszone. Kapusta miękka po 20 min (kiszona , młoda po 10)
Buraki. Gołąbki.
Ziemniakow nie gotuję, bo pewnie by mi się rozgotowały na paćkę icon_wink.gif
Eliszka
CYTAT(beata1104 @ Sun, 01 Jan 2012 - 10:45) *
Mój sam wypuszcza pare jak jest zbyt duże ciśnienie icon_smile.gif nie ma opcji "wybuchu" chyba że by był brudny/zapchany

nasz też miał, jak każdy...

Być może był zbyt naładowany, nie wiem.
Ale nie będę eksperymentować icon_wink.gif
beata1104
CYTAT(Ewcia! @ Sun, 01 Jan 2012 - 21:51) *
Teraz to chyba każdy szybkowar ma zawor bezpieczeństwa. Inna sprawa, że może się zapchać , jak się napełni go zbyt wysoko, np.
Najlepiej by było przed każdym uzyciem sprawdzić icon_smile.gif



Oczywiście że można w każdej instrukcji pisze że napełniać do 3/4

W moim jest też zabezpieczenie jak sie go przepełni to pod ciśnieniem wylewa sie bokiem spod pokrywy, więcej sie nie przepełni bo mycie kuchenki przeraża 04.gif 29.gif 37.gif
goralka
ja dostałam pod choinkę szybkowar tefala, taki z minutnikiem z możliwością zabrania go ze sobą. Użyłam już kilka razy i jest super. bigosik z niego - cud miód od razu po wyjęciu z garnka. Zupka gotowa w kilkanaście minut z mięciutkim mięsem. tak więc polecam icon_smile.gif
biedronka83
Mój mąż kupił mi szybkowar jakieś pół roku temu firmy Berghoff. Jestem bardzo zadowolona!! Oszczędność na gazie bardzo duża a i smak potraw bardziej wyrazisty zwłaszcza rosołku jak przejdzie marcheweczką. Mniam!
biedronka83
--
teuqila
ja również polecam szybkowar, moja mama zawsze w nim gotuje i jakos lepsze wydają mi się te dania, takie nie tracące smaku icon_smile.gif
Agnes84
Ja polecam... Teściowa ma (mieszka za ścianą), korzystam czasem i marzę o własnym. Zadziwia mnie jak szybko można w nim zrobić mięso, gulasz, golonkę udusić... Oszczędność czasu i prądu(gazu).

Co do historii z "wybuchem" szybkowaru też mam wśród znajomych przykład, że pokrywka dosłownie wbiła się w ścianę ale sprzęt był marki "no name" i chyba nie do końca zachowane środki ostrożności i postępowanie zgodne z instrukcją
Becky
Agnes - zapomniałaś dodać, że to także oszczędność wody icon_smile.gif

Ja od siebie dopowiem, że faktycznie - szybkowar to cudny wynalazek kuchenny; sama już używam drugiego modelu (łącznie od ponad 10 lat w szybkowarach gotuję) i niezwykle chwalę sobie ich zalety!

Co do historii z wybuchem - mógłby to równie dobrze być markowy produkt. Wielu użytkowników szybkowarów zapomina po prostu, że ich wentyle (służące do wyrównywania ciśnienia) należy poddawać regularnym przeglądom i ewentualnej wymianie co jakiś czas - bez tego szybko może dojść do katastrofy lub w najlepszym przypadku - wylądowaniu na śmietniku.

Jak będziecie chciały fajnych modeli szybkowarów szukać, to polecam zajrzeć zwłaszcza [edit:moderacja] - mają dobre zagraniczne marki, które ciężko u nas na rynku znaleźć i to w dodatku - w ludzkich cenach.

A ogólnie na pytanie, czy warto kupić - tak, bez wątpienia. Widać różnicę w rachunkach, da się odczuć w smaku potraw (zwłaszcza, mniom, warzywek) i łatwiej oraz szybciej niektóre wydumane dania można przygotować na specjalne okazje icon_smile.gif

Tylko uwaga: należy poczytać nieco o tym sprzęcie, bo faktycznie - nieumiejętne z niego korzystanie często prowadzi do wspomnianych przez Was wybuchów!
Mięta
Świetne urządzenie i zdecydowanie warto.... Szczególnie jesli lubi się potrawy kuchni polskiej, a niektóre z nich wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Kup taki w formie garnka, bez przedłużanej rączki, łatwiej się go przenosi (szybkowar jest dosyć ciężki) i nie przeszkadza na kuchence. Również trzeba zwracac uwagę na pojemnośc. Nie polecam takich małych na 2,5 litra bo trudno będzie w nich coś ugotowac - w takim małym nawet zupy dla dwóch osób sie nie ugotuje.

Świetne modele ma moim zdaniem firma Fissler. W sklepach stacjonarnych będzie problem ze znalezieniem ale polecam szukać w sklepach online. Do użytku domowego powinien spokojnie wystarczyć ten model https://ostry-sklep.pl/fissler-szybkowar-35...vitavit-comfort
śrubka
Korzysta ktoś jeszcze z szybkowarów?
kamila556
Teraz chyba powoli takie urządzenia powoli wracają do łask. Ja u siebie świadomie nie mam takiego urządzenia, bo zwyczajnie nie mam na nie miejsca, a wiem, że pewnie używałabym go przez kilka tygodni, a potem by stał i czekał na lepsze czasy... Jednak jestem zwolenniczką tradycyjnego gotowania, które może faktycznie nie jest szybkie, ale bardzo smaczne icon_smile.gif Znam sporo osób, które mają szybkowar i ich zdania też są bardzo podzielone, więc nie mam jakiejś większej potrzeby kupowania i testowania go u siebie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.