To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

igrzyska smierci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
iff
kto czyta, czytal i czeka z niecierpliwoscia na 23 marca, kiedy do kin wejdzie ekranizacja powiesci ?
kto ze mna powzdycha w oczekiwaniu, pomarudzi na dobor aktorow ? icon_wink.gif
iff
nie ma nikogo ? a moze watke juz gdzies jest ? icon_wink.gif

ponizej zdjecia glownych bohaterow, specjalnie w linkach, gdyby ktos byl przed lektura trylogii i chcialby sobie najpierw wyobrazic icon_biggrin.gif

trojeczka

dwojeczka

trojeczka raz jeszcze
Edzia77
ja własnie zakupiłam książkę, jak tylko przyjdzie zabieram się do czytania. Zanim obejrzę, wolę przeczytać. Niedługo więc, będę mogła pomarudzić icon_smile.gif)
iff
Edzia icon_biggrin.gif nie moge sie doczekac Twojego marudzenia icon_wink.gif
MamaStokrotki
hallo icon_smile.gif

Chetnie się dołaczę. Nie myślałąm,że na maluchowym forum znajdę jakis zwolenników tej książki.
sama przeczytałam ją przypadkiem - zaczytywała sie nią przy obiedzie moja nastoletnia szwagierka!
No i... pożyczyła mi po skończeniu, a ja pochłonełam w dwie nocki icon_smile.gif
Też teraz czekam na film 06.gif
Edzia77
No to mogę już porozmawiać icon_smile.gif
Obsada nawet nie najgorsza troszkę nie pasuje mi Josh Hutcherson w roli Peeta, ale Katniss i Gale bardzo mi się podobają. Sprawdzałam dziś jak wygląda mała Rue i tez mi się podoba. Co prawda troszkę inaczej ją sobie wyobrażałam, bardziej delikatną, taką leciutką..
Maracuja
CYTAT(Edzia77 @ Tue, 31 Jan 2012 - 23:09) *
No to mogę już porozmawiać icon_smile.gif
Obsada nawet nie najgorsza troszkę nie pasuje mi Josh Hutcherson w roli Peeta, ale Katniss i Gale bardzo mi się podobają. Sprawdzałam dziś jak wygląda mała Rue i tez mi się podoba. Co prawda troszkę inaczej ją sobie wyobrażałam, bardziej delikatną, taką leciutką..


Witajcie icon_smile.gif Ja czytałam już "Igrzyska..." i książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Spodziewałam się lekkiej opowiastki w stylu Harry Potter, a tu niesamowita historia wartka akcja i fajne wartości. Nic tylko podsuwać wszystkim młodym ludziom do czytania.

Edziu, a czemu nie podoba ci siÄ™ filmowy Peeta? Mi on siÄ™ akurat bardzo podoba icon_smile.gif
Silije
Właśnie skończyłam czytać.
Od książki nie można się oderwać nawet na 3 minuty, żeby do toalety pójść!
Kupiłam w sobotę, przeczytałam, zdążyłam juz pożyczyć polonistce mojej córki, a ona juz zdążyła się zachwycić i nawet mi oddać icon_smile.gif
Nie uważam, aby to była książka i film dla dzieci.

Aktorzy z linków nie podobają mi się w ogóle, zbyt piękni, zbyt wymuskani, do takiej opowieści chciałabym zupełnie przeciętnych twarzy.
Edzia77

Edziu, a czemu nie podoba ci siÄ™ filmowy Peeta? Mi on siÄ™ akurat bardzo podoba icon_smile.gif
[/quote]

Zmieniłam zdanie po przeczytaniu całej trylogii. Nie mogę się doczekać filmu... 37.gif. Mamusiu, ostatnio tak na Zmierzch czekałam.
Arwena.
CYTAT(Silije @ Wed, 08 Feb 2012 - 20:48) *
Nie uważam, aby to była książka i film dla dzieci.


Ja już jakiś czas temu przeczytałam wszystkie trzy części - i mam to samo spostrzeżenie. Sil - dałaś/masz zamiar dać Julce do przeczytania?
Silije
Jeszcze nie dałam. Waham się kiedy to zrobić.
Na razie przeczytała trylogię Trudi Canawan i choć to też nie z półeczki literatura dziecięca, ale bez takiego okrucieństwa.
Edzia77
Mnie też wydaje się, że to nie książka dla dzieci... Na pewno nie zrozumieją sensu, a za wiele tam przemocy. Zastanawiam się jak wybrać się do kina bez mojej gwiazdy, marudzącej co chwila, że w marcu nowy fajny film wchodzi...
Graz
O czym to w ogóle jest? czy to podobne zjawisko do Zmierzchu moze? icon_smile.gif
Silije
Niepodobne. Zmierzch jest dla rozrywki i dreszczyków.
Igrzyska do pomyślenia nad drugim dnem, do refleksji nad podłą ludzką naturą, która żąda gladiatorów. Obawiam się czy film zrobią dobrze. Nie może być "ładny".
Arwena.
Graz - zupełnie niepodobne. To nie jest bajeczka dla dzieci z happy endem. Igrzyska Śmierci.

Aktorzy faktycznie wygładzeni, dobre chociaż to, że Katniss nie zagra Katherine Heigl icon_razz.gif.
amania
SIlije, Marysia pytała mnie wczoraj czy mam tę książkę. Podobno Julka polecała. Tzn. mówiła (Julka), że jeszcze nie czytała, ale zamierza Ci wykraść 06.gif
Edzia77
Iff, masz rację. Jak dowiedziałam się kto będzie grał Edwarda, to jakoś mnie nie przekonywał. Edzio miał być ideałem, a tu taki przeciętniak... A jednak dobrano aktora idealnie... Mam nadzieję, że i w Igrzyskach tak będzie.
Bardzo podoba mi się Haymitch i prezydent Snow. Lepiej wybrać nie mogli icon_smile.gif
iff
Haymitch to moj faworyt icon_wink.gif
Rue takze jak dla mnie idealna

zmierzch jest glownie o uczuciach, a w igrzyskach jest glownie walka o przetrwanie, o wolnosc, zadzy wladzy, jesli ktos liczy na romans, to sie przeliczy,
Edzia77
ale wątek miłosny też jest icon_smile.gif
iff
jest, ale w tle, Katniss nie jest swiadoma swoich uczuc, nie skupia sie na tej kwestii az tak mocno, nie artykuluje o jakie dokladnie uczucia jej chodzi, jesli juz to nich jest mala wzmianka
Silije
Spodobał mi się trailer z filmwebu.
Edzia77
CYTAT(iff @ Thu, 09 Feb 2012 - 23:44) *
jest, ale w tle, Katniss nie jest swiadoma swoich uczuc, nie skupia sie na tej kwestii az tak mocno, nie artykuluje o jakie dokladnie uczucia jej chodzi, jesli juz to nich jest mala wzmianka

Katniss tak, a Peeta?
iff
uczucie Peeta'y opisane jako cos co otacza, a nie co czuje icon_wink.gif nie ma narracji z punktu Peeta'y i dobrze icon_biggrin.gif

Silije ja we wszystkich trailerach zauroczona, jeszcze 42 dni, 6 rownych tygodni do premiery icon_biggrin.gif
MamaStokrotki
Ciekawe czy jeszcze jakieÅ› trailery nam zaserwujÄ…?..
Oby tylko nie odsłonili zbyt dużo nienie.gif
Edzia77
ja tam nie mogę się doczekać, ale na pewno nie pójdę na premierę icon_smile.gif
iff
widzialyscie jak na tym zdjeciu

Peeta ma ucharakteryzowana reke do drzewa ?
MamaStokrotki
Fajne... na pewno bedzie super, jak się schowa w tm błotku już ranny icon_wink.gif

A jeszcze propos wątku miłosnego -dzięki Ci o wielka Suzan, że nie przesyciłaś nim książki i Katniss zachowała twarz pełnej osoby, a nie zakochanej nastoletniej Julii...

Aktorzy jak na Hollywood, nie są aż tacy piekni i wymuskani, bym powiedziała 03.gif i nie są to bardzo znane twarze, choć już grali w paru dobrych filmach (jeśli można tak powiedzieć o X-menach icon_wink.gif)
Kocurek
Zamówiłam książeczkę 06.gif
pomidorro
czy ta ksiązka to głównie dla kobiet? czy też dla faceta się nadaje?
Silije
Dla faceta jak najbardziej. Powiedziałabym, że to dramat przygodowy.
Edzia77
U mnie w pracy "zaraziłam" wszystkich... Teraz czekamy na film icon_smile.gif
MamaStokrotki
"Igrzyska śmierci" -wirus przenoszony drogą oralną ?? Dobre? 04.gif

Jak ktoś lubi, to na fejsie jest konkurs, w którym do wygrania są plakaty z filmu icon_wink.gif

Mnie to nie kręci, ale za to chcę koszulke dla córy z muminkami 06.gif
Ratatam
Ciesze się, że żyją tu jacyś fani fantastyki (no albo tak z pogranicza są Igrzyska jak na mój gust). Dopiero niedawno zahaczyłem o te Igrzyska i chyba przy moim aktualnym trybie to filmu tego nie przerobię. A już na pewno nie trylogięicon_razz.gif
Dla dzieci ten film się nie nada ale dla faceta czemu nie. W końcu jesteśmy trochę większymi dziećmi. Ale Katnis będzie grała fajna aktorka. Oj ktoś wcześniej pisał, że grała między innymi w x-manach. To ja akurat też nie wiem czy to jest dobry film:P ale postać którą grała Lawrence czyli Mystic to pierwsza klasa.
Powiem tylko jeszcze, ze już dawno nie czekałem na film fantasy w takim napięciu bo w tym gatunku ciężko o dobrą produkcję. Bo albo efekty skopane albo fabuły brak.
ruda_kasia
Kurde, no przeczytałam i dla mnie to jednak jest bajka z happy endem... W sam raz dla prawie 12 latki.
MamaStokrotki
Happy End?? Co Ty czytałaś?... Ja co prawda nie doszłam do 3 czesci, czyli Kosogłosa, ale żadnego happy to tu nie ma.
To,ze uszli z życiem?? W drugiej cześci znów trafiają na arenę i non -stop jest w sytuacji patowej.
ruda_kasia
No to czytałam, jestem chyba w połowie 2 tomu i nadal mam takie wrażenia, może wrażliwości mi brak? tak jakoś dziwnie...
Edzia77
Przeczytaj wszystkie tomy, a zobaczysz, że brak tam happy endu. Ja przez jakiś czas nie mogłam przestać myśleć o niczym innym jak przeczytana lektura. Myślę, że przekaż tej książki jest dość trudny dla 12 latki... Wiem, że moja córka nie zrozumiałaby...
MamaStokrotki
Pewnie nie, ale wydaje mi się, że mimo wszystko coś by w niej utkwiło ten przekaz tez, a zrozumiałąby może później i być może powtórnie sięgnęła po książkę.
Przy takich lekturach marzy mi się jakiś klub ksiazki, gdzie można by własnie na żywo porozmawiać o takich rzeczach. Czasem wskazać młodym kierunek interpretacji.

A wiecie, że na esce jest konkurs na wyjadz do Londynu na premierę 14 marca?...
Kocurek
Połknęłam tom I - zaraz zamawiam w bibliotece drugi. Czytało się samo icon_wink.gif
Edzia77
Bardzo dobrze to ujęłaś Kocurku icon_smile.gif Ja połknęłam wszystkie trzy tomy. Gwarantuję, ze przy trzecim nieźle się wkurzysz, przynajmniej ja byłam zła... Ale nic więcej nie mówię. 43.gif
MamaStokrotki
Nie lubię się wkurzać...

Jestem ciekawa tej premiery w Londynie. Widzieliście, że na Esce był konkurs z wyjazdem jako wygraną? Niezła gratka... Ja nawet nie próbowałam, bo przecież nie zostawię dziecka, ale gdyby nie to... icon_wink.gif
ruda_kasia
Przeczytałam już 3 tom i uważam, że jeśli ja jako 11 latka czytałam krystynę córkę lavranssa, to moja prawie 12 latka zrozumie, o co w igrzyskach chodzi.
MamaStokrotki
Pewnie tak, co nie znaczy, że każda jej rówieśnica. Szczególnie jeśli nie ma tak oczytanych rodziców, bo nie oszukujmy się, to my kształtujemy nasze latorośle i nawet takie sprawy są w jakiejś mniejszej czy większej czesci naszym udziałem.

Pomysł gry miejskiej interesujący, ciekawe czy dzieciaki w to wejdą. Dla mnie dość skomplikowane jest to dodawanie znalezionych znaków na mapie itp., ale chyba stara jestem...
Maracuja
Ej, no co ty, to może być świetna sprawa icon_smile.gif A to musi być trochę wymagająca zabawa, bo inaczej szybko by się nudziła. W grach miejskich chodzi o to, aby trzeba było się wysilić icon_biggrin.gif
iff
to juz za tydzien jupi!
zastanawiam sie czy nie isc na premiere minute po polnocy z czwartku na piatek
a jak u Wy, jakie macie plany ?
MamaStokrotki
Jeśli uda mi się załatwić nocleg małej z teściami, to owszem icon_biggrin.gif
pewnie mimo wszystko będzie luźniej iż w piątek czy sobotę wieczorem, a w pracy jakoś zrozumieją icon_wink.gif
Edzia77
Nie, nie, nie.... Ja na premierę nie idę! Wytrzymam i pójdę jakiś tydzień później. Może będzie mniej szeleszczenia, skrobania w pudełko z popcornem i komentowania... Poczekam troszkę icon_smile.gif
Kocurek
Mój syn się zabrał za czytanie. Obiecałam mu film, ale jak przeczyta całą książkę. Zatem realnie obejrzę film za tydzień - dwa.
operetka
ostatnio jak byłam w kinie to widziałam zwiastun filmu Igrzyska śmierci. koleżanka coś tam do mnie gadała a ja im więcej scen z filmu widziałam tym mniej jej słuchałam 06.gif w pierwszej chwili myślałam, że to jakiś film typu sf a takich nie lubię ale szybko zorientowałam się, że to może być fajna historia. więc dołączam do fanów 06.gif książki nie czytałam i nie wiem czy zdążę przed premierą 32.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.