To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Poszukiwana: knajpka...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ika
Szukam knajpki/kawiarni, najchętniej centrum (ale nie Starówka i raczej coś z łatwym i wygodnym dojazdem) lub okolice Placu Konstytucji...? Mogą być ciut szerzej pojęte okolice icon_wink.gif
Chodzi o miejsce na spotkania pięcioosobowej grupy, miejsce przytulne, niezbyt głośne (musi się dać swobodnie, naprawdę swodobnie rozmawiać), z wygodnymi fotelami/kanapami. I żeby nie zabijała cenami. Kawa niezbędna, fajnie, jeśli przy okazji będzie można coś zjeść, ale niekoniecznie obiad, może być przekąska icon_wink.gif Ostatecznie ciastko też wystarczy, jeśli pozostałe warunki będą spełnione.
Istnieje taka...?
kalarepa78
Numery-Litery? Karma? W biegu cafe?
Agnieszka AZJ
W okolicach Placu Zbawiciela - "Gadka Szmatka" na Mokotowskiej, "Kredkafe" w Alei Wyzwolenia i bardzo modna wśrod koleżeństwa mojej Ani "Charlotte. Cleb i wino" na samym placu.
Ika
O, super, a coś o tych knajpkach możecie powiedzieć? Znacie je, bywacie tam? icon_smile.gif
Bo same strony netowe niewiele mówią, aczkolwiek - na podstawie stron - spodobała mi się Gadka Szmatka.
Agnieszka AZJ
O Charlotte wiem od Ani, ona tam często bywa. To knajpa modna wśród okolicznych licealistów i nie tylko... Rozmaici celebryci tez tam bywają.
Gadkę Szmatkę znam z widzenia, bo jest vis a vis szkoly Ani - wygląda sympatycznie i zupełnie nie rozumiem, dlaczego oni tam nie chodzą, a mają najbliżej icon_rolleyes.gif

Numery Litery IMO za małe - tam pięc osób to już tłok 37.gif
Ika
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 25 Jan 2012 - 19:48) *
Numery Litery IMO za małe - tam pięc osób to już tłok 37.gif

Właśnie takie miałam wrażenie po fotce na ich stronie... A tu jednak potrzeba owszem, ciszy do pogadania, ale też pewnej możliwości "schowania się" z tematami icon_smile.gif Znaczy żeby cała knajpa nie słyszała, o czym się gada icon_smile.gif
cos_cos
Piony Poziomy na Oleandrów. Fantastyczna herbata zimowa i tiramisu (dania obiadowe też bardzo smaczne),dobra kawa, fajna atmosfera, ciekawe obrazy na ścianach, przytulnie. Jest antresola, tam akurat w pięć osób super i będzie trochę prywatności zachowane.
marghe.
Krucza
Colombia. Nie byłam ale miło wygląda
https://colombiabar.pl/

W Charlotte moim zdaniem brakuje atmosfery na posiadówke z pogaduchami
Ika
Jesteście niezastąpione, jak zwykle icon_smile.gif
Oczywiście temat nadal otwarty, sama będę chłonąć wszystkie uwagi i propozycje, jest co testować - ale poza tym na pewno nie tylko mnie się przyda icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
Ika,
skonsultowałam zagadnienie z moją Anią i ona bardziej niż Charlotte, które jest (cytuję: ) "zatłoczone i lanserskie", poleca Funky - też na placu Zbawiciela. Podobno na antresoli jest luźno i zacisznie i jest to dobre miejsce na spotkania w małym gronie.
Ika
Agnierszko - dziękuję, że pamiętałaś i chciało Ci się skonsultować icon_smile.gif A Ani podziękuj za opinię! Właśnie takich mi trzeba icon_smile.gif
zilka
Ika, Charlotte absolutnie nie, no może na śniadanie, tutaj Ania Agnieszki ma absolutną rację (rany ale masz lanserska córkę icon_wink.gif ), Funky to typowa wariacja coffeheaven, obleci ale jedzenie mają słabe (np. w green coffee tarty są ok, w funky średnio), dodatkowo możesz trafić na koncert i wtedy nie pogadasz - więc lepiej sprawdzić. Z wymienionych tutaj ja bym szła w Kredkafe, byłam tam co prawda raz i to na imprezie zamkniętej ale zostało mi bardzo miłe wspomnienie.
Ale tak w okolicy knajpek jest zatrzęsienie:)
Ika
Może zatrzęsienie, ale ja nie bywam, dlatego chciałam coś poleconego pod konkretne kryteria icon_wink.gif
Ika
Piony Poziomy sprawdzone - całkiem fajnie, choć malutkie dość i siedząc przy stoliku na dole trzeba zwracać uwagę, by mówić nie za głośno, jeśli się nie chce wciągać w swoje sprawy barmana icon_wink.gif icon_biggrin.gif Nie wiem, jak na górze, akurat było zajęte. Ale ogólnie fajnie, przyjemnie, podoba mi się.
cos_cos
Ika, góra daje zdecydowanie więcej prywatności icon_wink.gif Tam jak się jest w grupie no to już nikt inny się nie dosiądzie. I na dole nie słychać :]
Ika
No to właśnie nas jakaś grupka uprzedziła icon_wink.gif i się nie dosiedliśmy 04.gif
Ale myślę, że jeszcze tam wrócimy icon_wink.gif
Grażyna7
Moim zdaniem jedną z lepszych restauracji w mieście na taką okazję jest restauracja Pianka. Kuchnia świetna, choć jak wiadomo co klient, to ma swoją teorię i kaprysy. To nie są pospolite dania z pospolitymi sosami, jak w większości miejsc w Warszawie, tylko ciekawie skomponowane, kompletne potrawy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.