To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ogródek działkowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Madziulek
Zastanawiam sie nad zakupem ogrodka dzialkowego - wydaje mi sie, ze to fajne miejsce na spedzenie cieplych weekendow z rodzina i psem icon_smile.gif
Wiem jednak, ze trzeba sie na ogrodku napracowac - czy ktos ma taki ogrodek i moze mi napisac, jak to czasowo jest ? Ile mozna odpoczywac, a ile trzeba poswiecic czasu na ogarniecie tego wszystkiego ? icon_wink.gif Nie mam doswiadczenia, ale chcialabym, zeby bylo ladnie, duzo trawy, troche kwiatkow, pare grzadek (mam wizje, ze wkrece sie w temat) icon_smile.gif
Jakie sa Wasze doswiadczenia ?
semi
trzeba się nachodzić. ja nie znosze pracy na działce, całość ogarnia mąż-pasjonat. w zasadzie gdzies od tygodnia jest tam codziennie, w każdej wolnej chwili. Nie ma tych chwil za duzo, może z godzina dziennie. kiedy zrobi się cieplej - zdecydowanie więcej. ale miejsce jest fantastyczne, mamy kawalek trawnika, jest gdzie zrobić grilla, mąz postawil domek drewniany dla Tosi (taki calkiem duzy, na palach), zrobil huśtawki dzieciom, piaskownicę. Nie bez znaczenia jest to, ze działka zapewnia nam warzywa w zasadzie na cała zime. Nie wszytkie oczywiscie, ale sporo. Według mnie warto. Jak nie będziesz miała czasu to zasiejesz trawę i wpadniesz raz w tygodniu z kosiarkąicon_wink.gif. Przy warzywach jest już trochę zachodu.
trylinka
Ogródek działkowy to specyficzna forma spędzania czasu. Trzeba być pasjonatem no i mieć wsparcie rodziny.
Niestety, gdy przychodzi co do czego to nie ma nawet komu truskawek pozbierać. Sienie chce nikomu, bo w kucki, bo komary...
Szybko okazuje się, że wyjazd na działkę to przymus i konieczność, a przecież w tym czasie można pojechać w sto różnych innych miejsc.
Osobiście odradzam.
A_KA
Oj jest trochę roboty, jest. U nas moja mama ogarniała dotąd warzywniak, ale w tym roku to jednak raczej nam nie pomoże... tak więc nie wiem czy wyrośnie jakaś jedna połamana pietruszka 06.gif .
Gdy mama była (ona uwielbia siać, dbać o to co rośnie itd. i co najważniejsze zna się na tym) to w tygodniu jeździła na działkę. Coś tam zawsze popieliła (a chwaty to rosną lepiej niż trawa czy warzywka chyba 08.gif ), a przede wszystkim podlała co potrzeba. My w tygodniu, nie ma siły, nie pojedziemy, więc nie wiem czy coś będzie rosło.

Trawniczek mamy na ponad pół działki. Wydawało się nam, że co to takiego... skosić raz na jakiś czas i będzie ok. A guzik prawda 06.gif . Kosić trzeba praktycznie co drugi tydzień, a i pielić ten trawnik jak najbardziej też icon_wink.gif.

Ja osobiście lubię pogrzebać w ziemi, tyle, że przy małym Adamie (działkę kupiliśmy, gdy się urodził) to było ciężkie do ogarnięcia. Teraz jest już ciut starszy, więc może COŚ tam już porobię...

Ogólnie chyba polecam - choć zależy co kto lubi. Trzeba się pozbyć jednak złudzeń, że to tak bez wysiłku będzie się miało zadbaną działeczkę icon_wink.gif. Oczywiście są i działki, na których nikt nic nie robi i samo rośnie, ale nie wyglądają one tak jak te na których ktoś coś jednak robi icon_wink.gif. O ile właścicielowi nie przeszkadzają chwasty to ok, gorzej jeśli zaczną przeszkadzać icon_wink.gif.

Madziulek
Umowilam sie z panem na ogladanie dzialki w sobote, ale...zniechecacie mnie icon_smile.gif Moze to i dobrze - my tez nie mamy czasu, ja mialam wizje bycia na dzialce w niedziele, ewentualnie sobote. Myslalam, ze na poczatku wiadomo - cos wiecej bedzie do zrobienia, ale pozniej....juz jakos pojdzie icon_wink.gif
Podoba mi sie wizja dzialki, bo to ogrodzony teren, bezpieczny, gdzie i Kuba by sie pobawil i Fred by pobiegal. Myslalam o dzialce w wiekszosci z trawa, posadzilabym troche kwiatow i troche ziol moze - tyle. Naprawde to az tyle roboty ? icon_smile.gif
Kaszanka
Zależy do czego ma służyć działka. Jeśli chcesz tam coś sadzić to siłą rzeczy pogrzebać w ziemi musisz. Jeśli ma służyć do opalania się i grilla to co jakiś czas trzeba trawę skosić, ale to nie są przecież hektary do koszenia icon_lol.gif
Mafia
Madziulek, jest jeszcze kwestia kasy, którą możesz wywalić na akcesoria działkowe. Jeśli masz kasę, zakładasz automatyczne nawadnianie i trawie nie szkodzi Twoja nieobecność. Tak samo z warzywniakiem. no, ale chwastów automat nie wyrwie. icon_wink.gif
Laparr
Pewnie że warto sam kupiłem w zeszłym roku i jestem napawdę zadowolony, zasiałem trawę dokupiłem [edit: moderacja] i już wszystko zaczeło ładnie rosnąć, z tyłu za domkiem posadziłem warzywa i działka prezentuje się naprawdę ładnie.
Colrad
Dokładnie, ogródek działkowy to dużo pracy i wysiłku - ale biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety, myślę, że jednak warto. icon_wink.gif Ostatnio miałam okazję zakupić drewniane meble do ogrodu. Impregnacja oraz pokrycie lakierem z https://www.altax.pl/produkty/altax-szybkoschnacy-lakier/ zajęło trochę czasu, niemniej jednak efekt końcowy jest warty całej tej pracy.
Pollaco
Taka działeczka w mieście to też fajna sprawa icon_smile.gif My mamy nawet spory kawałek ziemi, postawiliśmy sobie niedawno basen ogrodowy poliestrowy Pool Design Company i zdecydowanie przyjemniej spędza się czas na ogródku, niż wśród betonowych płyt.
Peggie
Rozumiem co to znaczy praca przy działce. Jest tego mnóstwo, czasem nie wiadomo do czego ręce włożyć. Z mężem robiliśmy porządny remont działki i myślałam, że nigdy to się nie skończy. Na szczęście z pomocą materiałów i urządzeń zamówionych poprzez stronę https://www.koelnerpolska.pl/produkty/narze...edzia/wiertarki wszystkie pracy zostały przeprowadzone jak należy i z największą dokładnością.
śrubka
Praca w ogrodzie czy nawet na ogródku działkowym nie jest prosta, w końcu trzeba go wciąż pielęgnować, a do tego potrzeba chęci, czasu i odpowiednich narzędzi. Trzeba też pomyśleć o ich odpowiednim przechowywaniu choćby w domkach ogrodowych: https://cowidze.pl/jaki-domek-ogrodowy-kupi...zywa-sztucznego i na pewno trzeba się do tego wszystkiego przyłożyć, bo nie ma nic gorszego niż zaniedbany i zarośnięty ogród.
amorosia
Hm... A czy uważacie, że na przykład takie domki z drewna to dobre rozwiązanie na działkę? Ja się właśnie bardzo poważnie nad taką możliwością zastanawiam...
Nioru41
Wydaje mi się, że w ogródku nie może zabraknąć krzesła i stoły z technorattanu . Teraz jest to bardzo popularne rozwiązanie, ale nie bez powodu. Najlepsza jakość w niskiej cenie - to przyciąga masę klientów.
śrubka
Przy ogródku działkowym jednak trochę pracy jest.
Maritka
Wiele zależy od wielkości takiego ogródka i od tego, co tam chcemy mieć. Im więcej roślin i jakiś innych urozmaiceń - tym więcej pracy. jeśli tylko trawa i kilka drzewek, no to już znacznie mniej obowiązków. Ale wiadomo, zawsze jest co robić, bo trzeba skosić trawę, naprawić ogrodzenie, zadbać o jakieś roślinki. A jeśli chcemy mieć tam domek letniskowy, no to dochodzą prace w domku. Na pierwszy rzut oka trochę tego jest, ale jeśli ktoś to lubi i potrafi, to wcale nie zajmuje tak wiele czasu, a radość jest ogromna, bo to taki kawałek działki niedaleko domu (w bloku jednak trudno o takie udogodnienia) icon_biggrin.gif
muppet
W ogródku działkowym warto postawić domek letniskowy. Na stronie www jest opisane, kiedy nie trzeba mieć na niego pozwolenia, więc sprawdźcie to sobie.
karolina.joanna
U mnie ogród wręcz został uratowany dzięki systemowi nawadniającemu, stąd - https://www.centrumnawadniania.com/ więc polecam na każdy ogródek, rownież działkowy icon_smile.gif
Baasia
W przypadku elementów drewnianych na takim ogródku warto postawić też na impregnaty techniczne Koopmans, za których pomocą będzie możliwe zabezpieczenie drewna przed warunkami pogodowymi na długi czas.
farah557
Sama mam ogródek działkowy i jest on dla mnie źródłem ekologicznych owoców. Przy pielęgnacji drzewek i krzewów bardzo przydatny jest ten kalendarz oprysków https://www.ogarnijogrod.pl/produkt/caloroc...ewow-owocowych/. Polecam sobie go sprawić, bardzo ułatwia życie.
jarekcda
Ogródek działkowy- super sprawa. Polecam każdemu, gril, świeże powietrze, natura!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.