To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Sierpień i Wrzesień 2011 cz.3

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Owca
Lista sierpniowo-wrześniowych mam i ich dzieci icon_smile.gif


amania - 23.07.2011 urodziła Antka




bezetka 25.07.2011 - urodziła Julkę




Owca 28.07.2011 urodziła Matyldę




Dorotka 30.07.2011 urodziła Kajtusia




Prada 01.08.2011 urodziła Ninę




kat_st 09.08.2011 Urodziła Marysię




basha 18.08.2011 urodziła Emilkę




jeni27 19.08.2011 urodziła Majeczkę




Olisia 23.08.2011 urodziła Matyldę




Matylda 24.08.2011 urodziła Laurę




gen 26.08.2011 urodziła Staszka




Magda75 26.08.2011 urodziła Lenę




Cirrostratus 26.08.2011 urodziła Jasia




Ryjek 5.09.2011 urodziła Patrycję




Romcia 6.09.2011 urodziła Wiktorię




olikat 7.09.2011 urodziła Lenkę




Papużka 12.09.2011 urodziła Emilkę




alona 16.09.2011 urodziła Franka




walizka 19.09.2011 urodziła Gabrysię




iwonadancer 24.09.2011 urodziła Blankę




bobasek 27.09.2011 urodziła MArtusię




ania_411 29.09.2011 urodziła Dominika




izunia 29.09.2011 urodziła Franka






Nasi mali nieobecni to dzieci Inanny Bibiczka Mamy_Madzi i Joannki przytul.gif









Ryjek
melduje sie w nowym watku 02.gif Uciekam, bo mam gosci i odezwe sie jutro icon_smile.gif
asdfghjklzxcvbnm
I my jesteśmy icon_smile.gif
Owca
No my też już jesteśmy icon_smile.gif

Ale za oknem mam śnieżną zamieć! icon_biggrin.gif Nie ma to jak wiosna hihi
jeni27
Melduje się icon_smile.gif U nas też sypie za oknem icon_smile.gif
bobasek
Witam, to i ja do kopmletu.

Zima na krótko wróciła.
olikat
I ja się dołączam icon_smile.gif Lenie się coś poprzestawiało i się obudziła po 2 godz
Papużka
I ja jestem icon_smile.gif
Owca
olikat kurcze Matylda mi tak zrobiła wczoraj tyle, ze sie obudzila po 40 minutach i trac oczy marudzila ze dwie godziny, az juz sily nie mialam... lezec nie chciala, zasnac nie mogla, ani cycka, ani wody, ani na rece ani na podlodze ehhh nosz kurde skapitulowalam - oddalam ojcu i polozylam sie spac ... po 20 minutach przyniosl mi ja spiaca icon_wink.gif Ale i tak twierdze, ze to ja wykonalam najgorsza robote 08.gif

Papugo witamy icon_wink.gif
matylda315
Witajcie icon_smile.gif

Ruda nieznośna i dwie jedynki napuchnięte ...cierpliwosci....
Ryjek
Moja tez dzisiaj jeczaca i zakatarzona. Nocka niespokojna ze wzgledu na cholerny katar, ktory pojawia sie nad ranem.
olikat
Moja padła koło północy a ja razem z nią 29.gif obudziła się z kupsztalem odparzona 41.gif jak można załatwiać takie rzeczy w nocy i się nie drzeć??
iizuuniia
I ja siÄ™ melduje icon_smile.gif u nas zima za oknem icon_smile.gif
Ryjek
u Nas raz slonce raz snieg za oknem icon_smile.gif Mloda dziasla ma opuchniete i gorne zebaki ida.
Owca
Matylda wlsanie wstala i krzyczy... spala cale 30 minut icon_rolleyes.gif

Za oknem mam aktualnie slonce, ale jak wstalam rano to padal snieg...

Chlopaki poslzi swiecic palmy, a ja mysle nad obiadem i tak mysle i mysle a w sphinxie nie odbieraja telefonu! icon_wink.gif
Owca
Matylda przemowila icon_eek.gif Powiedziała: "baba" 21.gif 23.gif
asdfghjklzxcvbnm
CYTAT(Owca @ Sun, 01 Apr 2012 - 12:52) *
Matylda przemowila icon_eek.gif Powiedziała: "baba" 21.gif 23.gif

Wie co dobre:-)
Ryjek
owca a Ty liczylas na mama? 01.gif

Moja wlasnie idzie na 1 drzemke. Jest dzisiaj nieswoja. Oczy szkliste, marudna, ciepla i taka ogolnie ospala. Az nie to dziecko co zawsze.
Owca

tja...

znowu jakas zmiana aury sie szykuje czy co?

Matylda odmawia spania kategorycznie icon_wink.gif
matylda315
I u nas padło dziś : baba .... 37.gif Dominika twierdzi ,że na pewno chodziło o Baca...to nasz pies icon_smile.gif

Wrzaskun śpi...

Ryjku ...może przeziębienie ? Tak dziwna pogoda 21.gif
Owca
moj wrzask tez padl icon_biggrin.gif

uf uf za chwile sie poloze obok niej icon_wink.gif

tylko dla cioci Kat wkleje fotki ze smoczorem i bez tez icon_biggrin.gif tak gwoli wyjasnienia, to ona tego smoka max 5 minut ciamka i juz jej sie nudzi... i tylko tego rozowego zassie... reszta sie bawi... no bo u nas ssanie smoka to tak raz dziennie, ale dla mnie to szok, ze ona potrafi go dluzej niz 5 sekund w buzi trzymac icon_wink.gif







matylda315
Owcu dzisas !!! w szoku jestem 10.gif Jaka Matysia odmieniona icon_smile.gif Urosła, wyszczuplała i kłaczersy ma śliczne i taka subtelna i dziewczyńska się zrobiła icon_smile.gif no ...cudna wub.gif wub.gif wub.gif wub.gif i ze smokiem i bez icon_smile.gif
Owca
jakie kłaczersy? 10.gif toc ona lysa jak kolano icon_biggrin.gif pisalam przeca hehe icon_smile.gif to teraz widzicie icon_wink.gif

kłaczersy to ma Ruda, no i Jula tez ma icon_wink.gif

dzieki icon_biggrin.gif ale co widac juz , ze to dziewczynka, a nie chlopiec? icon_wink.gif
matylda315
CYTAT(Owca @ Sun, 01 Apr 2012 - 16:04) *
jakie kłaczersy? 10.gif toc ona lysa jak kolano icon_biggrin.gif pisalam przeca hehe icon_smile.gif to teraz widzicie icon_wink.gif

kłaczersy to ma Ruda, no i Jula tez ma icon_wink.gif

dzieki icon_biggrin.gif ale co widac juz , ze to dziewczynka, a nie chlopiec? icon_wink.gif



No , ba...... laska aż hej !!!!
asdfghjklzxcvbnm
Owca przy Matyśce to raczej Jachu jak to kolano icon_smile.gif
Owca
cirro, no ale JAchu to facet- nie bedziesz mu spinek zakldac - nie bedziesz, prawda? 06.gif obiecaj icon_wink.gif

ja bym chciala kiteczki robic icon_biggrin.gif taka fajnie kudlata sie urodzila, a tu prosze, ledwie meszek sie ostal na glowie icon_rolleyes.gif

No i ciagle wszyscy sie pytaja czy to chlopiec czy dziewczynka... osttanio jak bylismy na turnieju z mlodym, to jeden koles powiedzial na jej widok "O jaki fajny maly pilkarz" nosz kurde... miala trampki z wyhaftowanym kwiatkiem z boku przeciez! Pomijam szal Kolejorza na szyi icon_wink.gif bo jeszcze na bodziaku tez miala kwiatka.. niebieskiego, ale jednak!
asdfghjklzxcvbnm
No tak, racja... nie będę 29.gif

Za to dwuletnia Jusia nadal była hmmm krótkowłosa icon_smile.gif i mimo, że ubrana na różowo, w kwiatki, ptaszki, motylki mówiono o niej chłopiec...

Ryjek
Owca boska Matysia icon_smile.gif Wkoncu ubralas ja jak na dziewczynke przystalo i odrazu inne slodkie dziewcze icon_razz.gif Ale wyrosla i wydoroslala icon_smile.gif A lysa to ona nie jest i nie wymyslaj icon_biggrin.gif
Owca
Ryju ale o co kaman? icon_biggrin.gif MAtylda ma tylko babskie ciuchy! Nie ma zadnej bluzki z traktorem icon_razz.gif A, że nie ma też ciuchów z kotem no kurde, nie podoba mi sie no icon_wink.gif Ale ma bodziak z wrozkami za to icon_razz.gif

cirro a wlasnie to jest tez fenomen... Matylda ubrana w rozowego misia tez byla brana za chlopca... nosz kurcze, kto by tam chlopaka w rozowe ciuchy ubieral?

bezetka_
My też tutaj dotarłyśmy 04.gif

Ryjku wracając do tematu okien to wczoraj nie dało się ich wymyć. Co chwilkę przelatywał lodowaty, zacinający w poprzek deszczyk momentami z gradem. Odpuściłam sobie. Poczekają do jutra albo wtorku nieumyte.

Owca
Matylda słodka jest! Jeśli chodzi o jej włoski to przesadzasz i to grubo! Ma ich dużo tylko krótkie. Goliłaś jej czy same się powycierały bo już się pogubiłam w tym, co piszesz. Gdy Julka miała krótkie włosy w ogóle ich prawie nie było widać na zdjęciach bo są baaardzo jasne. Dopiero teraz, gdy kłaczesy /jak je Matylda fikuśnie zwie/ urosły cokolwiek widać. Z tyłu jej systematycznie obcinam bo się plączą i robią się takie mini-kołtuny w kształcie kuleczek. No i na bieżąco wyciera sobie ich jeszcze sporo.

Próbowałam dziś nagrać jak Julka gada z nami o balonie ale oczywiście gdy widzi, że ją nagrywam nie wydusi z siebie ani słowa 21.gif Spoko...będę próbować dalej bo nasze wątkowe niedowiarki nie uwierzą dopóki nie zobaczą i usłyszą 06.gif
A teraz laurka:
Na dzień dzisiejszy Juleczka mówi: mama, tata, baba, dada, am am, nie, idę, czasem powtarza po mnie niektóre słowa np. daj, próbuje powiedzieć miś ale "ś" jeszcze jej nie wychodzi i mówi coś na kształt "s". W tym tygodniu pierwszy raz wyrwało jej się "kot" z "pełnym" "t" na końcu ale na razie to był jedyny raz kiedy to słyszałam czekam na powtórkę. Na pająka mówi "paj" lub samo "pa" i w ten sam sposób nazywa jeszcze kilka zwierząt czyli mówi sam początek słowa. Umie powiedzieć, że pies robi hauhau a kot miau miau, naśleduje też muuuu krowy. Ale hitem wczorajszego dnia było, gdy podczas rozmowy mój mąż powiedział o czymś tam "ale jaja" Julka oczywiście podłapała i powtórzyła "jajaaa". Oniemieliśmy 37.gif Czasem w rozmowie powtarza niektóre proste wyrazy albo same końcówki wyrazów.
Poza paplaniem potrafi naśladować po mnie niektóre proste czynności. Umie "zrobić indianina" czyli krzyczy i zatyka buzię, naśladuje rączkami niektóre gesty do piosenki "W leśniczówce za lasem...", daje cześć i przybija piątkę...ale to już od bardzo dawna. Gdy ją zapytam gdzie jest zegar rozgląda się po pokoju aż znajdzie, gdy pytam gdzie jest lampa patrzy na sufit. Gdy jej zakrapiam nosek sterimarem pokazuję jej jak "oddychać" nosem i wtedy marszczy nos, robi "jeża" i smara. Tak samo pokazuje jak śmierdzi kupa.
No...to teraz czekam na głosy niedowierzania 29.gif
asdfghjklzxcvbnm
Jak będzie cieplej przeprowadź eksperyment- trzymaj bez papmersa.

Dzisiaj Jasiek był nie w sosie, kichał, prychał, kaszlał (Jusia chora więc myślałam że jest w fazie zarażania), tarł łapskami- wieczorem patrzę- dziąsło od górnej jedynki przecięte icon_smile.gif
olikat
No to Beza ja będę pierwsza 29.gif matka trójki dzieci, twój opis przypomina mi 1,5 roczne dziecko, albo moje takie do tyłu były

Owca Matylda jaka już dorosła i jak fajnie jej z różowym smokiem 06.gif zresztą nie wiem co te laski chcą od Ciebie ona zawsze była ubierana jak dziewczynka i wygląda jak dziewczynka. A i kudły też ma, nie jest łysa

Mama mi mówiła że jak ja byłam bobasem to właśnie chłopców ubierało się na różowo a dziewczynki na niebiesko, może stąd te dziwne pytania

Spędziłam kolejny dzień na szukaniu wózka idealnego 41.gif
bezetka_
CYTAT(olikat @ Sun, 01 Apr 2012 - 21:39) *
No to Beza ja będę pierwsza 29.gif matka trójki dzieci, twój opis przypomina mi 1,5 roczne dziecko, albo moje takie do tyłu były

Spoko...będą dowodowe filmiki. Muszę ją złapać jakoś "z ukrycia" żeby nie widziała, że ją kręcę. A w ogóle to miałaś wpaść na sesję...sama byś się przekonała 29.gif
amania
Moje obie córki mówiły szybko, pierwsza nawet bardzo, a ja oczywiście też nie wierzę.
Ale jak tak piszesz beza, to się jeszcze zapytam, czy Jula już może je nożem i widelcem? icon_cool.gif
bezetka_
CYTAT(amania @ Sun, 01 Apr 2012 - 22:18) *
Moje obie córki mówiły szybko, pierwsza nawet bardzo, a ja oczywiście też nie wierzę.
Ale jak tak piszesz beza, to się jeszcze zapytam, czy Jula już może je nożem i widelcem? icon_cool.gif

Na razie tylko sznuruje buciki 29.gif
A tak na serio to nie zmyśliłam sobie tego wszystkiego zresztą po co miałabym to robić? 04.gif
Postaram się w najbliższym czasie nakręcić ją w akcji to sama się przekonasz 29.gif
Argument, że się odchowało ileś tam dzieci mnie nie przekonuje, bo każde dziecko jest inne i ma inne tempo rozwoju.
Ryjkówna zaczęła wstawać jak miała 4 miechy, Kajtek Dorotki zaczął się /ponoć/ przewracać z pleców na brzuch /czy odwrotnie/ jak miał dwa tygodnie. Julka zaczęła mówić mama, tata i baba jak miała ponad 5 miesięcy. Dawać cześć i przybijać piątkę jeszcze wcześniej. Z czasem dochodzą nowe "wyrazy" i nowe "gesty" i to jest chyba normalne. Jakoś wcześniej nie pisałam, że raczkuje /bo zaczęła "dopiero" w wieku 7,5 miesiąca/, siadać bez podparcia z prostymi pleckami /bo opanowała tą technikę "dopiero" kilka dni temu/. Niektóre rzeczy da się pokazać na zdjęciach /co widziałaś/ natomiast inne wymagają nakręcenia telefonem, z czym jest gorzej bo Julka baranieje na widok "kamery" i wtedy milknie.
W to, że mówi mama, tata i baba też nie chciałyście uwierzyć dopóki nie pokazałam filmików. Teraz też zamierzam pokazać jak tylko uda mi się na tyle odwrócić jej uwagę, żeby nie zauważyła, że jest kręcona. Tyle.
Ryjek
ciro czy Ty opisalas moje dziecie ? icon_smile.gif Mialam dzisia to samo, ale do paszczy nie zagladalam icon_smile.gif

beza moja siadla majac niecale 5 miesiecy, ale wstala majac niecale 6 icon_smile.gif Jesli Julka powtarza slowa to ok, ale niektorym trudno w to uwierzyc . Ale smarkac dziecko sie uczy sie cos kolo 2 lat.

owca no chodzilo mi, ze ubralas ja w taka piekna biala dziewczeca bluzke, a nie na granatowo lub niebiesko icon_smile.gif Moja tez ubrana na rozowo biora za chlopca, albo sie pytaja to corka czy syn? A ja sie pytam, a jak ubrane? Na rozowo slysze, to mowie wiec wiadomo ze corka icon_biggrin.gif

Moja Pati nie przegoni Twoje w mowie, bo gdzies kiedys wyczytalam, ze dziecie ktore szybko rozwija sie fizycznie nie ma czasu na mowe i przychodzi to pozniej icon_smile.gif Moja mowi tylko hhhhhhmmmm icon_smile.gif Ale za to od wczoraj spaceruje coraz czasiej po domu pchajac przed soba pudelko z zabawkami, krzeslo itp. Chyba musze zakupic jej chodzik pchacz icon_smile.gif
bezetka_
CYTAT(Ryjek @ Sun, 01 Apr 2012 - 23:12) *
beza moja siadla majac niecale 5 miesiecy, ale wstala majac niecale 6 icon_smile.gif Jesli Julka powtarza slowa to ok, ale niektorym trudno w to uwierzyc . Ale smarkac dziecko sie uczy sie cos kolo 2 lat.

No to muszę nakręcić też i kąpiel 29.gif Przecież nie wydmuchuje gili w chusteczkę tylko "smara" z zakropinym nosem zmarszczonym w jeża.
Kurka chyba zacznę myśleć, że mam jakiegoś kosmitę w domu skoro to wszystko co robi tak bardzo Was dziwi 06.gif
Poczekajcie kilka dni...postaram się sukcesywnie "łapać" kamerką opisane czynności.
amania
CYTAT(bezetka_ @ Sun, 01 Apr 2012 - 22:51) *
Na razie tylko sznuruje buciki 29.gif
A tak na serio to nie zmyśliłam sobie tego wszystkiego zresztą po co miałabym to robić? 04.gif
Postaram się w najbliższym czasie nakręcić ją w akcji to sama się przekonasz 29.gif
Argument, że się odchowało ileś tam dzieci mnie nie przekonuje, bo każde dziecko jest inne i ma inne tempo rozwoju.
Ryjkówna zaczęła wstawać jak miała 4 miechy, Kajtek Dorotki zaczął się /ponoć/ przewracać z pleców na brzuch /czy odwrotnie/ jak miał dwa tygodnie. Julka zaczęła mówić mama, tata i baba jak miała ponad 5 miesięcy. Dawać cześć i przybijać piątkę jeszcze wcześniej. Z czasem dochodzą nowe "wyrazy" i nowe "gesty" i to jest chyba normalne. Jakoś wcześniej nie pisałam, że raczkuje /bo zaczęła "dopiero" w wieku 7,5 miesiąca/, siadać bez podparcia z prostymi pleckami /bo opanowała tą technikę "dopiero" kilka dni temu/. Niektóre rzeczy da się pokazać na zdjęciach /co widziałaś/ natomiast inne wymagają nakręcenia telefonem, z czym jest gorzej bo Julka baranieje na widok "kamery" i wtedy milknie.
W to, że mówi mama, tata i baba też nie chciałyście uwierzyć dopóki nie pokazałam filmików. Teraz też zamierzam pokazać jak tylko uda mi się na tyle odwrócić jej uwagę, żeby nie zauważyła, że jest kręcona. Tyle.


Ale bezetko, ja wiem, że każde dziecko jest inne, choćby dlatego właśnie że sama mam ich troje. Jednakowoż specjalnie zaznaczyłam, ze dziewczynki (zwłaszcza starsza) zaczęły mówić naprawdę szybko (i akurat była to jedyna rzecz, którą robiły szybko), dlatego tu akurat daję sobie prawo do niedowierzania.
A filmik na którym mówi mama najwyraźniej przeoczyłam, bo widziałam tylko taki na którym powtarza głoskę ma i to ewidentnie bez zrozumienia.
Bo dla mnie czym innym jest mówienie, a czym innym powtarzanie głosek, bez kontekstu, ze tak powiem.

Owca, Matylda może czuprynkę ma umiarkowanie bujną, ale nie wpływa to absolutnie na jej urok.
Moja Matylda jest zakochana w swoim bracie i na inne dzieci zwraca średnią uwagę, ale zaglądała mi dziś przez ramię i się swoją imienniczką zachwyciła.
Owca
beza bój się Boga 23.gif gdzie ja niby napisała, że goliłam dziecko? I jak Ci w ogóle do głowy mógł taki pomysł przyjść, że mozna ogolić niemowlaka?
Honey*
a ja w szpitalu poznalam dziewczyne ktorej dziewczynka miala pol roku. dziwne mi sie wydalo ze ona prawie lysa. i od slowa do slowa okazalo sie ze ja ogolili. bo starszej corce zrobili to jak miala ponad rok i pozniej rosly jej lepsze wlosy. wiec przy drugiej zaczeli wczesniej
wiec jednak mozna icon_smile.gif
bezetka_
CYTAT(Ryjek @ Sun, 01 Apr 2012 - 23:12) *
Moja Pati nie przegoni Twoje w mowie,

No przecież to nie konkurs pt. "szybciej, wyzej, mocniej".
Sama widzisz, obserwując Pati, że możliwe jest, żeby dziecko rozwijało szybciej pewne sprawności. Tyle, że rozwój fizyczny /wstawanie,chodzenie, siadanie/ łatwiej udowodnić bo wystarczy, że po prostu sfotografujesz dziecko podczas tej czynności. Nakręcenie filmiku "akurat" w momencie, gdy dziecko mówi dany wyraz wymaga trochę czasu...no i sprytu,żeby nie zauważyło kamery bo wtedy na pewno nic nie powie. Udowodnię Wam /mam nadzieję,że nakręcę/ to wszystko o czym wcześniej pisałam. Potrzebuję trochę czasu.

Znam przypadek dziecka, które w wieku niespełna roku komunikowało się już prostymi, dwuwyrazowymi zdaniami. Znam też przypadki przeszło dwulatków, które mówią w ogóle 1 lub 2 wyrazy. Twoja Pati śmiga od 4/5 miesiąca, jedno dziecko z mojej rodziny zaczęło się podnosić dopiero gdy skończyło 13 miesięcy. Jedno dziecko jest takie a inne takie i porównywanie tempa rozwoju wg mnie nie ma żadnego sensu. A że dziecko wykazuje jakąś "zdolność" szybciej niż "powinno"...to tylko powód do radości i dumy.
bezetka_
CYTAT(Owca @ Sun, 01 Apr 2012 - 23:59) *
beza bój się Boga 23.gif gdzie ja niby napisała, że goliłam dziecko? I jak Ci w ogóle do głowy mógł taki pomysł przyjść, że mozna ogolić niemowlaka?

No nie że ogoliłaś, tylko że miała długie a teraz krótkie. Dlatego pomyślałam dokładnie to, co opisała Honey.
bezetka_
CYTAT(amania @ Sun, 01 Apr 2012 - 23:57) *
A filmik na którym mówi mama najwyraźniej przeoczyłam, bo widziałam tylko taki na którym powtarza głoskę ma i to ewidentnie bez zrozumienia.
Bo dla mnie czym innym jest mówienie, a czym innym powtarzanie głosek, bez kontekstu, ze tak powiem.

No...rzeczywiście przeoczyłaś icon_cool.gif
Owca
pomysl, zeby golic niemowlakowi glowe jest tak samo idiotyczny jak ten, zeby mu zakladac kolczyki...

macie mnie za wariatke czy co? 01.gif
jeni27
Tak jest Owca icon_biggrin.gif Ja swojej Nikoli goliłam głowę i uwierz mi ze nie mam mi tego za złe icon_biggrin.gif AAa i miała kolczyki od 2 meisiaca życia a amela od 5 :PPPPP
Ryjek
beza ale ja nie urzadzam jakich konkursow, itp. Chodzi o to, ze tak jak amania przeoczylam widac te filmiki, bo tez widzialam tylko z gloskami mam i cos w tym stylu. Moj Kapek tez mowil szybko, bo jak mial rok gadal wyrazy, a ok 1,5 roku zaczal zdaniami walic, ale powiem ci, ze wiekszosc byla niezrozumiala dla innych spoza jego otoczenia i trzeba bylo tlumaczyc. Z niecierpliwoscia czkeam na filmiki icon_smile.gif

honey tez slyszalam kiedys o tym.
bezetka_
CYTAT(Owca @ Mon, 02 Apr 2012 - 00:19) *
pomysl, zeby golic niemowlakowi glowe jest tak samo idiotyczny jak ten, zeby mu zakladac kolczyki...

Tak samo uważam, dlatego Julka ma "długie" włosy a kolczyków nie będzie miała do 18-tki 03.gif
Pomyślałam w ten sposób ponieważ panuje taki przesąd /a może to racja...nie wiem nie będę sprawdzać/, że jak się dziecku goli głowę /znaczy systematycznie skraca włosy na jeża/ to odrastają bardziej gęste. Na początku pokazywałaś Matyldę z długą czupryną...kiedyś zaserwowałaś fotkę /chyba z Jaskiem i Antkiem/ gdzie Mati ma jeżyka...myślałam, że pierwsza wizyta u fryzjera zaliczona...dlatego wczoraj napisałam, że chyba ogolę Julkę tak jak Ty Matyldę.
bezetka_
CYTAT(Ryjek @ Mon, 02 Apr 2012 - 00:28) *
Chodzi o to, ze tak jak amania przeoczylam widac te filmiki, bo tez widzialam tylko z gloskami mam i cos w tym stylu.

No kurka blaszka...północ się zbliża ale co tam...wrzucę jeszcze raz...bo już skasowałam bo mi brakowało miejsca na picasie. Chwileczkę.
Owca
Jen, Twoje dzieci - Twoja sprawa. Niemniej jednak uwazam, ze to bez sensu icon_smile.gif

Ja Kacprowi tez gole glowe. Ale to chlopak, i nie dlatego, zeby mu wlosy szybciej rosly, tylko zeby ich nie mial 08.gif i nie od niemowlaka... on tez dlugo lysy byl i nie bylo takiej koniecznosci.


Owca
beza jest tez taki przesad, ze nie nalezy dziecku przed roczkiem wlosow obcinac- nie wiem czemu nie pytaj icon_wink.gif

wlosy sie wytarly- chyba- no zniknely w kazdym razie icon_smile.gif

a Matylda dziekuje za komplementa icon_wink.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.