To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

bebilon pepti

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aniakuleczka
Nie chcę wywoływać dyskusji o żywieniu i leczeniu mojej córki, ale jest tak:

mamy znajomą, która zaleciła mi odstawienie Helenki od piersi
zaczęłam jej podawać Hipp Bio i generalnie spoko.

ale po kilku tygodniach pojawiła się wysypka na nogach (nie zeszła przez kilka tygodni) i kilka innych objawów.
Generalnie podejrzewamy jÄ… jednak o alergiÄ™ na mleko.
I nie o tym chcę tu dyskutować, bo zakładam, że w medycynę chińską nie każdy z was wierzy.

Chodzi o to, że chcę kupić bebilon pepti 2 i okazuje się, że w aptece nie sprzedadzą go bez recepty.
Nie pójdę do mojego pediatry i nie powiem, że dziecko zdaniem medycyny chińskiej jest niedożywione i potrzebuję tego mleka, bo on moze trochę się wkurzyć, że nie podążam tradycyjną ścieżką wiedzy.
Ja też sie trochę wkurzyłam na początku ale zostałam już przekonana do tego.

Okazuje się, że bebilon pepti jest mlekiem reglamentowanym i nie można go tak po prostu kupić.
Chyba, że ja na takie apteki trafiłam.
matylda315
Aniu ja nie miałam problemu by kupić bebilon bez recepty...po prostu zapłaciłam pełną kwotę ( 24 zł ) a nie tak , jak na receptę 11 zł.
rtonka
Ja tez kiedys nie mialam problemu z kupnem mleka tylko ze 100% sie placi, pochodz po aptekach napewno w jakiejs Ci sprzedadza bez recepty
Fiefiora
W zeszłym tygodniu kupiłam bez problemu bebilon pepti2 bez recepty za 20 kilka złotych
Honey*
ja nutramigen kupowalam bez recepty, ale placilam 100%
aniakuleczka
No własnie ja się odbiłam od lady w aptece, że bez recepty ani rusz.
Ale jak tak mówicie, to w takim razie poszukam po aptekach.
Cena nie jest zaporowa, bo to koszt podobny do Hippa
A_KA
Ale skoro po mleku pojawiła się u Was wysypka to myślę, że to już wskazanie do tego, żeby pediatra wypisał receptę na Bebilon Pepti.

Ryjek
Wiec ja Ci powiem, ze nie w kazdej aptece kupis zto mleko bez recepty. Ja w dozie nie dostalam, natomiast w innych prywatnych bez problemu.
Orinoko
W DOZ-ie w ogóle nie mieli do niedawna BP w ofercie.

Hm.... BP na receptę może wypisać pediatra, ale dopiero chyba jak jest wskazanie od alergologa. Tak mi powiedziała moja pediatra niecałe 2 lata temu, możliwe, że przepisy się mogły trochę zmienić, natomiast chyba można je kupić bez refundaji, aczkolwiek nie wiem, czy też nie na receptę (bez zniżki).
Ps. Hm... a nie możesz męża wysłać do apteki, żeby zaczarował panią aptekarkę, żeby mu sprzedała za 100% odpłatności bez recepty?
Jeśli jednak dziecko ma wysypkę, to chyba każdy pediatra medycyny konwencjonalnej zechce zgłębić temat i wyśle Cię do alergologa, a wtedy sprawa jest w zasadzie prosta.
Tylko nie bardzo rozumiem w tym kontekscie uwagę o niedożywieniu? (w dodatku w połączeniu z medycyną chińską)
aniakuleczka
Orinoko

gdyby Helenka była trochę większa i normalnie trawiła i jej układ pokarmowy działałby w porządku,
to nie byłoby problemu i mogłaby przejść np. na sinlac

ale ona musi jeszcze trochę białka mlecznego zjeść, bo nadal jest bardzo malutka - to własnie efekt słabego trawienia, stąd 'niedożywienie' czyli dziecko, które je dużo, ale nie rośnie jak trzeba.

Idę jutro do pediatry. Mleko odstawiłam w sobotę, bo na nogach pojawiło się mnóstwo ranek. Poszłam do apteki i tam odbiłam się od lady, stąd mój wątek.
monilka
ania musisz poszukać po prostu aptek, które sprzedadzą Ci to mleko za 100% odpłatność bez recepty. Ola moja jest już za "duża" na mleko dla niemowląt, a zwykłego nie mogę jej nadal podać, bo jest alergiczką, a kocha mleczko. Też kilka razy zostałam odesłana z kwitkiem, że bez recepty ani rusz. W końcu znalazłam aptekę, która sprzedaje na 100% bez recepty
corti
Z tego co wiem to od 1 stycznia 2012 pediatra nie może już wypisywac recepty na Bebilon pepti czy nutramigen jeśli nie ma potwierdzenia od alergologa, że rzeczywiście alergia występuje. Natomiast bez recepty można kupić za 100% ceny.
Choco.
Z receptą na mleko jest różnie. Maciej jest na Nutramigenie 2 i nasza pediatra kazała nam jechać po zaświadczenie do gastrologa dziecięcego (najliższy jest o 100km od naszego miasta, terminy na NFZ dość odległe no a prywatnie to niezłe koszty z dojazdem i wolnym dniem), inna pediatra z naszej przychodni prosi z kolei o zaświadczenie od dermatologa. Zgłupiałam i zazdwoniłam do pediatry, do której chodzimy prywatnie a ona powiedziała, że nic nie potrzebuje, bo skoro prowadzi dziecko od noworodka to doskonale wie, co i jak więc receptę wypisała. Sama już nie wiem, jak to jest.

Ale wracając do tematu, nam w dwóch aptekach nie chciano sprzedać mleka bez recepty, w innych nie było problemu ale 100% płatne.
Aniu- a nie możesz po prostu powiedzieć pediatrze, że chcesz odstawić dziecko od piersi a z powodu alergii prosisz właśnie o Bebilon?
Ryjek
Pediatra moze wypisac recepte na BP ale na 100% jesli nie ma zaswiadczenia od alergologa. A jak jest to wypisuje platna 30%. Ale ta na 100% to bez sensu, bo mozna kupic bez recepty. Musisz poszukac takiej i po problemie.
Honey*
jedna z forumek rtonka pisala mi ze nie trzeba miec zaswiadczenia od alergologa

CYTAT(rtonka @ Fri, 02 Mar 2012 - 22:13) *
nie musisz miec zaswiadczenia od allergologa w lutym a dokladnie 10 lutego wyszla ustawa ze lekarz rodzinny musi wypisac leki dzieciom ktorzy sa przewlekle chorzy bez zaswiadczenia, ja wlasnie takie cos pokazalam pediatrze i bez problemu mi wypisala nutramigen ze znizka a do allergologa ide za miesiac


CYTAT(rtonka @ Sun, 04 Mar 2012 - 13:04) *
to mi dal wydrukowane alergolog
https://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=...&artnr=4788

ponizszy fragment mialam zakreslony flamastrem:

,,Przepisy § 12 ust. 5 i 6 OWU nie ograniczają kompetencji zawodowych i autonomii decyzji lekarzy poz, w tym także w odniesieniu do diagnozowania i leczenia chorób przewlekłych. Dysponowanie przez lekarza poz wydaną przez lekarza specjalistę informacją, o której mowa w przedmiotowych przepisach nie wyklucza możliwości samodzielnego zweryfikowania przez tego lekarza zasadności zaordynowania leków, o których wypisanie pacjent zwrócił się do niego, jak również nie zwalnia lekarza z odpowiedzialności prawnej i zawodowej za skutki podjętej w związku z ordynowaniem leku decyzji. Przypisywanie informacji, o której mowa w § 12 ust. 5 i 6 OWU, decydującego znaczenia co do możliwości leczenia przez lekarzy poz chorób przewlekłych stanowi nieuprawnioną nadinterpretację wyżej wymienionych przepisów."

Jak poszlam do swojej pediatry i powiedzialam jej o tym to nieuwierzyla i chciala mi na 100%wypisac recepte wiec ja jej pokazalam kartke z wydrukiem i mi bez problemu wypisala
Ewelinek
CYTAT(Ryjek @ Mon, 02 Apr 2012 - 09:49) *
Pediatra moze wypisac recepte na BP ale na 100% jesli nie ma zaswiadczenia od alergologa. A jak jest to wypisuje platna 30%. Ale ta na 100% to bez sensu, bo mozna kupic bez recepty. Musisz poszukac takiej i po problemie.


Ryjku, recepty na 100% ospłatności nie są bez sensu :/ Bebilon Pepti, zarejestrowany jest z dostępnością Rp (recepta).
Paula.
Pediatrzy mogą wystawiać receptę ze zniżką na BP czy Nutramigen, ale wolą mieć podkładkę od alergologa lub innego lekarza, bo wtedy mają gwarancję, że im się NFZ nie przyczepi. Nam pediatra powiedziała, że jak skończę karmić piersią to wypisze BP i wtedy pójdziemy jeszcze do alergologa po potwierdzenie diagnozy. Tak samo było z Kingą.
Agnieszka AZJ
Szantrapa,
jak masz do oddania, to zanieś do apteki, ale nie wysyłaj komuś, kto nie ma recepty, bo może się to źle skończyć.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.