To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dajcie namiary, plizzz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Kocurek
Marzy mi się Czarnogóra, co prawda daleko, ale Dalmację już mam obcykaną.
Oczywiście, nie pogardziłabym namiarami i na Chorwację, ale już nie w Baśce Vodzie, tylko gdzie indziej.

Dajcie, jak macie, plizz.
Kocurek
Jedziemy na Krym 06.gif pociÄ…giem brawo_bis.gif
Petelasia
Ja podbiję temat bo szukam namiaru na nocleg w Czarnogórze dla naszej rodzinki. Zależy mi, żeby miejsce było niezbyt rozrywkowe (znaczy się nocne życie żeby nie było uciążliwe icon_biggrin.gif ) i niezbyt drogie.
ruda_kasia
Niestety miejsca, gdzie byłam nie polecę icon_smile.gif więc jak będziesz czegoś szukać, omijaj Risan (ze względu na lokalizację w niewłaściwym rogu Boki Kotorskiej szybko zachodzi słońce za góry i jest chłodno i ciemno) no i poza tym nasze lokum mnie zawiodło. Oraz oczywiście woda w zatoce mniej przejrzysta niż na pełnym morzu, by nie powiedzieć brudna... sugerowałabym omijanie dużych miejscowości, aczkolwiek szczerze mówiąc nie stwierdziłam ustronnych plaż. no może plaża miejsca koło sv. stefan? Tam zresztą uciekliśmy gdy już byliśmy zmęczeni piaskiem na plażach koło budvy.
Polecam za to wycieczki do kanionu pivy i tary icon_wink.gif
Kocurek
Zobacz tu:
https://www.montenegro-traveler.com/pl/Apar...artmani-POPOVIC
i tu https://www.montenegro-traveler.com/pl/Apar...j/Casa-lolinero
Pisałam do nich, mają jeszcze wolne apartamenty. Ceny z nóg nie zwalają, ale jest to sam koniec Czarnogóry, Ulcinj. Piękna, wielka, 13 km linii brzegowej plaża zwana Copacabaną.
Jak chcesz, gdzieś mam jeszcze namiar na Polaków mających apartamenty w okolicach Baru.
ruda_kasia
Plaża w Ulcinji jest obrzydliwa, wiem, bo byłam i nie weszłam do tego cieku wodnego, brrr. Odradzam serdecznie. W całej czarnogórze są w miare czyste plaże z błękitną wodą, zaś w Ulcinjii jest już ewidentnie albański syf, człowiek na człowieku, śmieć na śmieciu, piasem na plaży w kolorze szaro-czarnym (wulkaniczny czy co?) i takie samo dno, który brudzi wodę, więc pływasz w szarej zupie. Wszytsko tylko nie Ulcinjii!!!!!
Kocurek
CYTAT(ruda_kasia @ Fri, 20 Apr 2012 - 12:52) *
Plaża w Ulcinji jest obrzydliwa, wiem, bo byłam i nie weszłam do tego cieku wodnego, brrr. Odradzam serdecznie. W całej czarnogórze są w miare czyste plaże z błękitną wodą, zaś w Ulcinjii jest już ewidentnie albański syf, człowiek na człowieku, śmieć na śmieciu, piasem na plaży w kolorze szaro-czarnym (wulkaniczny czy co?) i takie samo dno, który brudzi wodę, więc pływasz w szarej zupie. Wszytsko tylko nie Ulcinjii!!!!!


Szsyaam tey i takie opinie. A czesc ludzi byla zadowolona.
Kolo Baru jest za to na pewno czysto.
ruda_kasia
Śmiem twierdzić, że w montenegro nigdzie nie jest naprawde czysto, ale im bardziej na północ, tym czyściej. Plażę Jaz koło budvy mogę polecić. podobnie jak sv. stefan, co do ulcinji, jak się wrzuci to w fotki googla wypada strona Risanu, a tam 2 zdjęcia tej plazy, które dosadnie oddają kompletnie niezafałszowane kolory "ziemi" na plaży ulcinijskiej.
Kocurku, daj znać, jak wrócisz z Odessy, to moje marzenie od 3 lat chyba... Fakt, bardziej krym i na tym się wywaliliśmy.... bo pociąg tylko do Odessy, ale uroczyście Cię zobowiązuję i będe molestować o wrażenia.
cos_cos
Jeśli chodzi o Czarnogórę, to z całego serca nie polecam Budvy icon_wink.gif Koszmarne miejsce.

Kocurku, Krym to moja wieloletnia miłość, gdybyś potrzebowała jakichkolwiek wskazówek, rad itp. odnośnie pociągów, przesiadek czy samego pobytu- służę pomocą. I zazdroszczę, bo w tym roku chyba nie uda mi się wyjechać.. icon_sad.gif

Musicie zobaczyć Sewastopol ! To moje ukochane ukraińskie (chociaż w sumie to rosyjskie duszą i wszystkim innym) miasto, zaraz po Lwowie. Służę także namiarami na nocleg, między innymi w Sewastopolu icon_smile.gif
cos_cos
Ruda_Kasiu, Odessa cudowna icon_smile.gif Teraz lotem można za 350 zł w dwie strony polecieć, choć ja akurat nie odmówiłabym sobie ukraińskich pociągów nigdy :]
ruda_kasia
Rozważam objazdówkę za rok razem z Rumunią icon_smile.gif myśleliśmy o pociągu, zKrakowa kiedyś jeździł, a otując do końca, co jest takiego w pociągach ukraińskich???
ruda_kasia
pomyliłam wątki, tu wkleiłam odpowiedź dla [użytkownik x] icon_wink.gif
cos_cos
Ruda, no pociągi ukraińskie, rosyjskie dla mnie mają swój klimat i są nieodłączną częścią podróży na wschód. Ja uwielbiam podróżować w plackartnym wagonie, 54 miejsca w boksach 6-osobowych otwartych.. icon_biggrin.gif ale to trzeba lubić. Tę integrację, muzykę, śpiewy, życie w stadzie. Poranne wycieczki do ubikacji z ręczniczkami, oczekiwanie aż ją otworzą, bo akurat pociąg przejeżdża przez miasto i jest zamknięta, samowar, z którego można wziąć wrzątek na herbatę, kupowanie arbuzów i ryb na peronach w czasie postoju pociągu, ja bym tak mogła dłuuugo.. Dwa lata temu jechałam 25 godzin z Krymu do Lwowa, ale w przedziale 4 osobowym, też bardzo miło wspominam, aczkolwiek ja jednak wolę z ludźmi, z tłumem icon_wink.gif Może dlatego, że nie ma między nami bariery językowej.
Marzy mi siÄ™ i powoli planujÄ™ wycieczkÄ™ kolejÄ… do Mongolii. icon_smile.gif No ale ja lubiÄ™ niestandardowe wyjazdy.
Pozdrawiam,
N.
ruda_kasia
moje marzenie to kolej transsyberyjska
Kocurek
CYTAT(cos_cos @ Fri, 20 Apr 2012 - 22:13) *
Jeśli chodzi o Czarnogórę, to z całego serca nie polecam Budvy icon_wink.gif Koszmarne miejsce.

Kocurku, Krym to moja wieloletnia miłość, gdybyś potrzebowała jakichkolwiek wskazówek, rad itp. odnośnie pociągów, przesiadek czy samego pobytu- służę pomocą. I zazdroszczę, bo w tym roku chyba nie uda mi się wyjechać.. icon_sad.gif

Musicie zobaczyć Sewastopol ! To moje ukochane ukraińskie (chociaż w sumie to rosyjskie duszą i wszystkim innym) miasto, zaraz po Lwowie. Służę także namiarami na nocleg, między innymi w Sewastopolu icon_smile.gif


Dzięki 06.gif
Jak się szczegóły dopracują, to sie odezwę.
lena77
CYTAT(cos_cos @ Sat, 21 Apr 2012 - 00:13) *
Jeśli chodzi o Czarnogórę, to z całego serca nie polecam Budvy icon_wink.gif Koszmarne miejsce.



dlaczego? myslelismy swojego czasu o czarnogorze.
green
Kocurku, skrzynkę masz pełną a chciałam na PW wysłać Ci namiary. :/
Kocurek
Daj, jak nie w tym roku, to w przyszłym pojedziemy icon_smile.gif

W tym jednak Chorwacja. Znowu 06.gif
cos_cos
CYTAT(lena77 @ Mon, 04 Jun 2012 - 12:31) *
dlaczego? myslelismy swojego czasu o czarnogorze.


Leno, Czarnogóra sama w sobie jest ok, ale jest mnóstwo fajniejszych miejsc niż Budva. Tak naprawdę to jedna wielka dyskoteka, owszem jest ładna starówka ale miniaturowa, do obejścia w 2 minuty. Warto tam wpaść na jeden dzień. Chyba, że szukasz właśnie takiej imprezowni, to jest ok. Plaże baaardzo średnie, zawalone leżakami, żeby ponurkować i zobaczyć coś więcej niż skotłowany muł to trzeba iść dobre kilka kilometrów wzdłuż plaży. Generalnie spędziłam w tym kraju ok 10 dni, z czego niestety dużą część w Budvie i nie zachwyciło mnie to miejsce. Cudowna jest za to pobliska Bośnia icon_smile.gif Najpiękniejsze góry jakie widziałam no i Sarajewo... Polecam!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.