To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Akupunktura

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madama
Witam!
Czy ktoś spotkał się z tą alternatywną metodą leczenia?
Szukam informacji od osób, które miały w jakikolwiek sposób do czynienia z akupunkturą.
Półtora roku temu zdiagnozowano u mnie miastenię. Jest to rzadko występująca, przewlekła choroba mięśni. Medycyna konwencjonalna niewiele może mi pomóc. icon_sad.gif
Pomyśleliśmy z mężem o akupunkturze, mamy wstępne informacje i namiary. Leczenie jest dosyć drogie, 400-800 zł miesięcznie icon_sad.gif , ale jeżeli mialoby mi pomóc...
Pozdrawiam icon_smile.gif
P.s. PoproszÄ™ o wszelkie opinie, nie wykluczajÄ…c tych krytycznych.
madama
Czy naprawdÄ™ nikt nic nie wie na temat akupunktury icon_question.gif icon_sad.gif
Marghe
Wiem, ze tzw medycyna tybetańska leczy akupunkturą.
Z ciekawosci sie do nich zamierzam wybrać.
M.
Jewka
8 miesięcy temu mojemu mężowi akupunktura pomogła na kręgosłup icon_biggrin.gif. Przez wiele lat go zaniedbywał i w końcu zaatakowały go korzonki. Ale jak??!! Myśmy nawet myśleli, że mu się bolerioza odnowiła. Tak go bolało icon_cry.gif , że przez 3 miesiące leczenia nie pomogły konwencjonale lekarstwa:
- chemia w postaci b. drogich, różnych tabletek,
- lampa biotherm (?),
- zabiegi laserem i prÄ…dem,
- masaże u fizykoterapeuty,
- a wszystko to wspomagane domowa gimnastykÄ…...
W końcu poradzono nam wizytę u jedynego praktykującego w okolicy szamana. Okazało się, że to lekarz-internista, który dodatkowo ma oficjalne papiery/licencję na leczenie akupunkturą.
Pomogło po 2 seriach (z przerwą) po 10 zabiegów. Jeden zabieg kosztował 20 zł.
Tyle, że potem dalej jest ciężka praca, bo trzeba konsekwentnie ćwiczyć w domu
Lizia
Ja przez 15 lat leczyłam się z alergii przy pomocy medycyny tradycyjnej i efekt był taki, że miałam permamentną wysypkę, uczulenie prawie na wszystko i przytyłam 8 kg na tabletkach przeciwalergicznych.
W końcu trafiłam do lekarza medycyny tybetańskiej. Kobieta przyjechała kilkanaście lat temu z Mongolii. Ukończyła tam Akademię Medyczną, a potem na niej wykładała. U nich można robić specjalizację z medycyny chińskiej tak jak u nas z interny czy hirurgii.
No i leczyła mnie ziołami chińskimi i akupunkturą. Po roku widoczna była konkretna po prawa, a kuracja zakończyła się po 3 latach pełnym sukcesem.
Mam tylko taką uwagę. Akupunktura jest częścią medycyny chińskiej (tybetańskiej jak ktoś woli). Nie poddałabym się kuracji u kogoś, kto gdzieś tam zrobił kursik z akupunktury, a nie ma pojęcia o tej medycynie chińskej jako takiej, ponieważ opiera się ona na zupełnie innych zasadach niż medycyna zachodnia.
Lizia
Zapomniałam dodać, że cena którą podałaś jes dla mnie szokująca. Zapas ziół na miesiąc, w zależności od ich ilości kosztuje 80 - 160 PLN a seria akupunktury (10 zabiegów najlepiej co 2 dzień) w zależności od ilości igieł nie powinna przekroczyć 300 PLN.
Do tego ta konkretna lekarka jest na tyle szczera, że jeśli stwierdzi, że jej kuracja ma małe szanse powodzenia to od razu powie bez ściemniania.
Marghe
Eliza, a mogłabyś podać namiary. Moze być na priva.
DziekujÄ™
M.
madama
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. icon_smile.gif
Eliza, cena jaką podałam była moją symulacją. Lekarz z Warszawy, z którym się kontaktowaliśmy ( po medycynie + 3 letnie studia medycyny chińskiej z praktykami i egzaminami na uniwersytecie w Chinach) za zabieg bierze 80 zł, przy czym zabiegi muszą być nie rzadziej niż raz w tygodniu. Poinformował nas, że nie ma udokumntowanego wyleczenia miastenii akupunkturą, ani nawet nic o leczeniu tej choroby. Powiedział, że możemy spróbować, bo z drugiej strony jest dosyc duża skuteczność leczenia chorob autoimmunologicznych, jaką jest miastenia. Po kilku zabiegach okaże sie czy jest poprawa, jeżeli nie to nie będzie sensu kontynuowania leczenia. Ogólnie wzbudził nasze zaufanie.
Podał nam namiar na panią doktor w Tarnowskich Górach ( najbliżej Opola, ktorą mógł polecić). Zaczynam od kwietnia. Trzymajcie kciuki icon_smile.gif
Koszt będzie mniejszy, 60 zł za pierwszy zabieg, następne 40.
Marghe, jeżeli chcesz mogę Ci podac na priv kontakt do tego lekarza.
Marghe
PoproszÄ™.
M.
madama
Wysłałam
aga0606
ja również proszę o jak najszybsze podanie mi tego namiaru.. proszę o kontakt mailowy lub gg 4649957
Lizia
Adriana,
Moja lekarka twierdzi, że przerwa między zabiegami nie może być dłuższa niż 2 dni. Seria powinna liczyć 10 zbiegó (w przypadku niektórych schorzeń 15 zabiegów). A cena 80 pln za zabieg to jakiś kosmos! Moja bierze 35 albo 40 (już nie pamiętam). A akupunktury nauczyła się u siebie na akademii medycznej (specjalność ma z pediatrii). Opróc akupunktury serwuje zioła chińskie, też polecam
aga0606
poprosze o namiary na którąkolwiek z Pań od akupunktury... bardzo pilne...
rashi

Our company is the web development company in delhi it offers all type of services such as Web Design, Mobile App Development, Software Development, Android App Development for more details you can visit our site.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.