To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

pomocy z excella potrzebujÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Czy ktoś mi napisze formułę do obliczania stawek procentowych z danej kwoty? Nie pamiętam już jak to się robiło, nie mam bardzo czasu grzebać po necie ani metodą prób i błędów kombinować.
anetadr
Ena, ale chodzi Ci o zwykłe wyliczenie procenta kwoty?

=(x*y)/100

x=to jest ten procent
y= kwota od której liczysz procent

Jeśli korzystasz z Excela, to zamiast x i y możesz wpisać odpowiednie komórki, w których są te dane.

Aneta
e_Ena
Anetko,
Jak w tabeli w kolumnie A mam różne kwoty, w kolumnie B potrzebuję np. 9% tych kwot, w kol. C np 2,55% itd. ale żebym nie musiała liczyć na piechotę, tylko żeby się automatycznie liczyło.
Czyli zaczynam od znaku równości i w nawiasie zakres np (A2:A11) i nie wiem jak wpisać te konkretne proceny
anetadr
To wg mnie formuła powinna wyglądać tak:

=(x*(SUMA(A1:A10))/100)

x=procent, który chcesz wyliczyć

Aneta
Ammm
Najprościej to tak: wpisujesz (dla wiersza powiedzmy drugiego - zakładam, że pierwszy to nazwy komum) w komórce B2:
=A2*0,09 i masz 9 procent z wartości z komórki A2. Potem przeciągasz formułę w dół na tyle wierszy ile masz. W kolumnie C =A2*0,0255 i tak dalej.

Anetadr - Twoje formuła wyliczy procent z sumy wszystkich wartości, a ja zrozumiałam, że chodzi o 9% z każdej wartości osobno...
anetadr
Przeczytałam odpowiedź Ammm i mnie oświeciło, że Ty nie chcesz procenta sumy liczb z kolumny A, tylko dla każdej kwoty osobno. Wówczas jest tak jak napisała moja przedmówczyni. Mój sposób z wcześniejszego postu też dobry, wystarczy wpisać raz, a następnie skopiować komórkę z formułą i wkleić ją w pozostałe, w których się wszystko policzy automatycznie.

Aneta
e_Ena
Mam już icon_smile.gif
Dziękuję Wam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.