Advertisement
 
Maluchy.pl logo

To jest uproszczna wersja wybranego przez Ciebie wątku
szczepienia dla pięciolatka
Kliknij tutaj aby przejśc dalej i przeczytać pełną wersję


Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowanć i rozszerzoną wersję, nadajšc mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

anax
Dziś zadzwoniła do mnie pielęgniarka że musimy się zaszczepić jakąś szczepionką przypominającą.sprawdziłam wszystkie kalendarze szczepień i nie ma tam szczepień dla pięciolatków.czy wy szczepicie swoje dzieci.
Nie było mnie w domu i mąż odebrał telefon.Oczywiście nic się nie dowiedział,jaka szczepionka itd...
i.
W moim kalendarzyku w szóstym roku życia mam błonicę, tężec, poliomyelitis. Jeśli piszą, ze w szóstym roku życia to zwykle szczepią po ukończeniu 5 lat.
ania
Moja Magda ma w książeczce wpisane na maj 2 szczepienia: Di-Te oraz Polio. Pamiętaj, że nasze dzieci są szczepione wg tzw. "starego kalendarza", może dlatego nic nie znalazłaś. Lepiej upewnij się dokładnie w przychodni
mamadwojki
chodzi o to szczepienie w 6-tym roku zycia. na pewno o to!! Szczepi sie na ogol w okolicy 5-tych urodzin. Jak dziecko skonczy 5 lat, to jest juz w 6-tym roku.
anax
Mozliwe że macie rację.wielkie dzięki za odpowiedz icon_smile.gif
mamadwojki
anax, szczepilam niedawno swoja corke, to jest szczepienie blonica, tezec i polio, na pewno chodzi o to w okolicy 5 lat, w kalendarzu szczepien wpisane jako "w 6-tym roku zycia", naprawde

w okolicy 6-tych urodzin ("w 7-ym roku zycia") czekaja nas jeszcze dwa szczepienia, odra i chyba gruzlica, mam sie zglosic na bilans 6-latka i wtedy bedzie szczepiona jednym, a po 6 tygodniach nastepnym (nie pamietam kolejnosci)
mama_do_kwadratu
Śpieszę donieść (wczoraj szczepiliśmy się DTPa + IVP- 5 latki), że:
13.07.2005, 23:51
Główny Inspektor Sanitarny opublikował komunikat zmieniający zasady przeprowadzania szczepień ochronnych w 2005 roku.
Najbardziej istotną zmianą jest wprowadzenie szczepień przeciwko odrze, śwince i różyczce szczepionką skojarzoną w 12 roku życia w miejsce szczepienia przeciwko odrze 6-latków.

A to Ci niespodzianka.
anax
mój ma 6 lat i własnie jestesmy po szczepieniu na gruzlicę.ale ta potrójna szczepionke juz dostał.I co teraz czy bedzie szczepiony jeszcze raz icon_question.gif w 12 roku życia
mama_do_kwadratu
Nie, idzie wg innego kalendarza szczepień.


P.S. Moi po DTPa i IVP śpią już chyba ze trzy godziny w kawałku (szczepieni byli wczoraj...)
Marysia
Moja córka skonczyła 5 lat w lipcu i tez została zaszczepiona przeciwko polio prosze dziewczyny napiszcie jaki jest odstep miedzy jednym szczepieniem tj. miedzy 4 dawka a ta co otrzymaly teraz .
mama_do_kwadratu
Wg starego kalendarza szczepień:
Polio
1 dawka 3-4 mc
2 dawka 5 mc
3 dawka 6-7 mc
4 dawka 16-18 mc
5 dawka 6 rok
Marysia
Mi chodzi o odstep miedzy tymi szczepiniami bo 4 dawke miala w maju 2002 i teraz w 2005r czyli jest to odstep 3 lat .A syn ma odstep 4 lat i nie moge sie w tym polapac.
mama_do_kwadratu
Moi mieli w sierpniu 2002 i w sierpniu 2005.
Marysia
bardzo dziekuje. icon_lol.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.