To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

JakÄ… sagÄ™ polecacie?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dabriza
Mam ochotę na dobrą sagę rodzinną -może być angielska ale niekoniecznie. Byle dobra, wciagająca i dobrze się czytająca:)
macie jakies propozycje?
Lila_
Zakładam,że chodzi o sagę do czytania a nie do oglądania icon_wink.gif
Jeżeli dobrze zrozumiałam to polecam sagę Diany Gabaldon zaczynającej się od tytułu "Obca" icon_smile.gif

Części jest 7 niesamowicie wciągających ale to oczywiście moja opinia - i jest bardzo logiczna co przy ilości wątków i postaci jest wielkim plusem bo po przeczytaniu prawie wszystkich części nie znalazłam żadnego błędu w wydarzeniach a to lubię icon_biggrin.gif
Opis by mnie nie zachęcił do przeczytania ale na szczęście z moją przyjaciółką podrzucamy sobie co fajniejsze tytuły i dzięki Niej trafiłam na świetną serię icon_smile.gif

No i jeszcze Paullina Simons - "Jeździec miedziany" tytuł pierwszej części - jest ich 3 a historia zaczyna się w czasie II wojny światowej.
Nie wiem czy to jest saga ale czytając tę serię naprawdę można się wciągnąć icon_biggrin.gif
Dabriza
Bardzo dziękuje:) oczywiście chodzi o czytadło:)
Arwena.
A moze być skandynawska? icon_wink.gif

Elzbieta Cherezinska - cykl "Północna droga".
Agnieszka AZJ
Z klasyki - "Krystyna córka Lavransa" Undset i "Buddenbrokowie" Manna. Zazdroszczę tym, którzy tego nie czytali icon_wink.gif Tyle frajdy przed nimi icon_smile.gif
~Luna~
Dabriza przepraszam, przypomniałaś mi o czymś , o co chciałabym zapytać , a szkoda nowego tematu zakładać.

Saga o Ludziach Lodu (Margit Sandemo ) - czytałam jako siedemnastolatka, byłam zafascynowana tą sagą, dosłownie chłonęłam wszystko co było napisane.
Niestety, z braku kasy, nie kupiłam wszystkich części , było ich 45 lub 47.

Tu moje pytanie :

Czy może ma ktoś na odsprzedanie tą sagę ???
Chętnie kupiłabym w kilku ratach , bo na raz chyba nie dam rady.
Marzy mi się przeczytanie całej Sagi O Ludziach Lodu, na allegro są , ale komplet kosztuje około 200 zł, tyle na raz nie mogę wydać.
Dabriza
dzięki:)
o Agnieszko AZJ przypomnialas mi o "Krystynie"-chętnie do niej wrócęicon_smile.gif
AQA-nie ma sprawy:)
brzózka4
Ja polecam ''A lasy wiecznie śpiewają'' Trygve Gulbranssen. Też zazdroszczę tym, którzy lekturę tej książki mają jeszcze przed sobą.
Lutnia
CYTAT(brzózka4 @ Thu, 21 Jun 2012 - 21:58) *
Ja polecam ''A lasy wiecznie śpiewają'' Trygve Gulbranssen. Też zazdroszczę tym, którzy lekturę tej książki mają jeszcze przed sobą.


Fantastyczna.

"Krystyny..." nie czytałam, dzięki icon_smile.gif
ulla
CYTAT(brzózka4 @ Thu, 21 Jun 2012 - 21:58) *
Ja polecam ''A lasy wiecznie śpiewają'' Trygve Gulbranssen. Też zazdroszczę tym, którzy lekturę tej książki mają jeszcze przed sobą.



Lubię skandynawskie klimaty, a po personaliach autora, tego się spodziewam. Chyba sobie sięgnę.

Krystynę... też czas odświeżyć. A Buddenbrokowie jakoś mnie dotąd ominęli, ale skoro warto, to już wiem, co będę czytać w najbliższym czasie.
oliweczkas
Ja zdecydowanie polecam:
Trylogię Jeźdzca miedzianego
Cukiernia pod amorem
Dom nad rozlewiskiem
Anilka
Mnie bardzo wciągnął "Lawendowy pył" Marcinkowska Danuta, Marcinkowska-Schmidt Ewa, Schmidt Klaudyna. Drugiej części jeszcze nie miałam okazji przeczytać.
ana
CYTAT(Arwena. @ Thu, 21 Jun 2012 - 11:35) *
A moze być skandynawska? icon_wink.gif

Elzbieta Cherezinska - cykl "Północna droga".


Również polecam!


"Miedziany jeździec" w trakcie czytani juz było mi mdło...
Dabriza
W naszej bibliotece żadnej z poleconych przez Was sag nie mieli icon_evil.gif
skanna
CYTAT(Arwena. @ Thu, 21 Jun 2012 - 10:35) *
A moze być skandynawska? icon_wink.gif

Elzbieta Cherezinska - cykl "Północna droga".



Ech, zachęcona poleceniem, kupiłam pierwszą część - nie zmogłam nawet połowy.
Mafia
skanna, ja zmoglam, ale po prostu uparłam się, a nie dla przyjemności icon_sad.gif
Jednak różne są gusta czytelnicze.
skanna
CYTAT(Mafia @ Tue, 31 Jul 2012 - 15:12) *
skanna, ja zmoglam, ale po prostu uparłam się, a nie dla przyjemności icon_sad.gif
Jednak różne są gusta czytelnicze.



Ja się nie będę upierać, mam na szczęście sporo innych rzeczy do przeczytania.
Edziia
CYTAT(AQA @ Thu, 21 Jun 2012 - 15:35) *
Dabriza przepraszam, przypomniałaś mi o czymś , o co chciałabym zapytać , a szkoda nowego tematu zakładać.

Saga o Ludziach Lodu (Margit Sandemo ) - czytałam jako siedemnastolatka, byłam zafascynowana tą sagą, dosłownie chłonęłam wszystko co było napisane.
Niestety, z braku kasy, nie kupiłam wszystkich części , było ich 45 lub 47.

Tu moje pytanie :

Czy może ma ktoś na odsprzedanie tą sagę ???
Chętnie kupiłabym w kilku ratach , bo na raz chyba nie dam rady.
Marzy mi się przeczytanie całej Sagi O Ludziach Lodu, na allegro są , ale komplet kosztuje około 200 zł, tyle na raz nie mogę wydać.


AQA zobacz w swojej bibliotece, może akurat.... Ja swoją "sagę o Ludziach.." oddała do naszej biblioteki jakieś 2 lata temu, chętnie przyjęli, więc może u Ciebie ktoś oddał.
muppet
Ja polecam serię kryminałów Bondy o Szaszy Załuskiej. Sama ją dosłownie pochłaniam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.