To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Usunęłam zdjęcia - PILNE

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

~Luna~
Na wstępie, Administratorów i Moderatorów , proszę o czasowe nie przenoszenie tematu.

Sprawa pilna, chodzi o klasowe zdjęcia.

Byłam osobą fotografującą dzisiejsze zakończenie roku szkolnego zerówki , zdjęcia miałam przesłać na adres szkoły.

Właśnie przerzucałam je z aparatu na laptopa, chciałam usunąć jeden plik (filmik), a usunęły się wszystkie zdjęcia .
Nie ma ich na laptopie, ani nie zostały w aparacie, nie mam kopii zapasowej 41.gif

Czy jest możliwość odzyskania tych zdjęć w jakikolwiek sposób ???
Użytkownik usunięty
Kosz. Sprawdź kosz.
~Luna~
Nie ma w koszu .
Użytkownik usunięty
CYTAT(AQA @ Fri, 29 Jun 2012 - 14:03) *
Nie ma w koszu .


No to lipa icon_sad.gif
AsiaKG
Ja kiedyś zrobiłam taki myk po podłączeniu aparatu do kompa ale nie zgrałam tylko wywaliłam z aparatu 29.gif
Wiesz tak sobie myślę że skoro zgrałas je na dysk w kompie to sprawny informatyk powinien to odzyskać....

edit dopisek
Zuzka80
Wczoraj mój mąż odzyskałał utracone zdjęcia darmowym programem recuva. Może i Tobie się uda...&&
~Luna~
nie mam zdjęć na dysku, nie zdążyłam ich przerzucić, to było tak :

- podłączyłam aparat do laptopa, zaznaczyłam zdjęcia i zaczęłam kopiować.
Na początku był jednak filmik z meczu, nagrany przez moje dziecko, filmik o którym nie wiedziałam, a który miał ponad 2GB i kopiowałby się długo, a mi zależało na czasie.
Zatrzymałam więc kopiowanie i chciałam usunąć ten jeden plik, nie wiem jak to się stało, że "poszły" wszystkie zdjęcia razem z filmem.

Na razie napisałam do szkoły, że mam problem ze sprzętem, ale zupełnie nie wiem co mam dalej zrobić.
Jedyna myśl jaka mi teraz przychodzi do głowy, to zawieźć jutro rano , aparat i laptopa do studia foto - może oni coś poradzą.

Ale wtopa ... 32.gif
milutka
Z tego co wiem, jest możliwość odzyskania zdjęć usuniętych z aparatu, kiedyś chyba była nawet mowa o tym na forum, myślę, że to dobry pomysł, żeby zanieść do punktu foto.
Inanna
Są dobre i proste w użyciu programy typu https://www.dobreprogramy.pl/Digital-Image-...dows,11446.html

Trzeba tylko miec podłączony aparat (lub kartę pamięci) jako kolejny dysk w komputerze i wybrać odzyskiwanie obrazów z tego dysku (trzeba zwrócić uwagę, że jest tam do wypełnienia pole "pierwszy człon nazwy pliku" - trzeba wpisać w zależności od tego, jak aparat nazywa zdjęcia lub zostawić puste)

Mąż Inanny
rozan
i trzeba jeszcze pamiętać żeby nie robic nowych zdjęć icon_smile.gif
Poszukaj w sieci, jest tam sporo programów do odzyskiwania utraconych plików icon_smile.gif
~Luna~
Dziękuję Mężu Inanny.
Program pobrałam, spróbuję go użyć jak już dziecko położę spać i będę miała spokój .
Oby się udało, nawet za cenę nieprzespanej nocy - w komentarzach do programu pisze, że może odzyskiwać pliki nawet do 8h.
Inanna
Jakby wyszedł jeszcze jakiś problem, to mogę coś pomóc. Program zapisuje odzyskane zdjecia w folderze wskazanym jako ścieżka docelowa.

M.I.
~Luna~
Dziękuję, jeśli utknę w jakimś martwym punkcie, będę pisała na bieżąco i chętnie skorzystam z propozycji pomocy.
Na razie przeczytałam instrukcję do programu, wygląda dość przejrzyście.
Za godzinę młody pójdzie spać, ja spróbuję odzyskać zdjęcia.

Mam jeszcze tylko pytanie, korzystałeś już z programu, to może będziesz wiedział - czy muszę czekać do końca , aż program odzyska wszystkie zdjęcia, czy mogę przerwać odzyskiwanie, po odzyskaniu tego co mnie interesuje ???

Czytałam w opisie, że program odzyskuje wszystkie zdjęcia, od początku używania aparatu - u mnie może to być liczone w tysiącach, nawet nie wiem czy mam tyle miejsca na dysku.
rozan
może to sie jeszcze przyda
Z tego co tam piszą nie należy przerywać odzyskiwania
CYTAT
W zależności od rozmiaru karty, odzyskiwanie może potrwać dość długo. Nie należy anulować operacji, gdyż nie ma możliwości wznowienia. Skan rozpocznie się wtedy od nowa.


Powodzenia icon_smile.gif
Inanna
Jeśli się śledzi na bieżąco co przybywa w folderze odzyskanych, to chyba można przerwać, jeśli będzie się już miało zapisane to, co nas interesuje. Ale miejsce na dysku na pewno masz, bo i tak nie odzyska się więcej zdjęć, niż wynosi pojemność karty icon_wink.gif
Program może odzyskać starsze zdjecia, ale jeśli nie zostały na nich zapisane nowe.

M.I.
~Luna~
OK, wystartowałam program, dla pewności jeszcze się pomodlę icon_wink.gif

Edit ******************************

Właśnie odzyskuje film , przez który przypadkowo usunęłam zdjęcia, ale odzyskuje go bardzo dziwnie - w folderze zapisuje go w formie zdjęć , klatka po klatce 37.gif , to tak ma być ?

edit 2 *****************************

sÄ…, sÄ… dzisiejsze foty icon20.gif

M.I. DZIĘKUJĘ CI blagam.gif przytul.gif (Inanna nie gniewaj się za to przytulanie icon_wink.gif , to z radości i w podzięce).



Dziękuję , temat już można przesunąć , bądź usunąć.
Inanna
AQA, cieszę się, że się udało icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif Przytulaj sobie do woli icon_smile.gif

Innana
~Luna~
Udało się , udało icon_biggrin.gif
Odzyskałam wszystkie zdjęcia z wczorajszej uroczystości, dwa są uszkodzone, ale to nic.
Przerwałam odzyskiwanie, po upewnieniu się, że mam wszystko czego potrzebowałam.
Dziś przesłałam zdjęcia na adres szkoły.

Dziękuję raz jeszcze Inanno i Mężu Inanny brawo_bis.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.