To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciąża a pozew o alimenty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

madzialenna
Mam koleżankę która jest w ciąży ze swoim byłym mężem, jest to o tyle zagmatwane że koleżanka rozwiodła się początkiem zeszłego roku. Teraz jest w 12 tyg ciąży. Próbowali jeszcze raz być ze sobą ale jednak nie wyszło, po tych próbach jest w ciąży, facet umywa ręce twierdzi aby sobie sama radziła. Chcę namówic koleżankę o złożenie pozwu do sądu o alimenty na nią i jeszcze nie narodzone dziecko, jak to powinno wyglądać i czy jest to możliwe aby usyskać pozytywny wyrok.

JAk to zrobić aby facet nie wyparł się tego dziecka w sądzie. W momęcie poczęcia dziecka nie mieszkali jescze razem, spotykali się tylko w miarę reguralnie.
Ika
Dla sądu ojcem jest ten, kogo ona wskazuje, a jeśli on uważa, że nie jest ojcem, wnioskuje o badania DNA.
Silije
No tak ale chyba badania DNA robiÄ… po urodzeniu dziecka?
Czy w ciąży nie będzie kłopotu, jeśli on się wyprze, bo domniemanie ojcostwa już chyba ustało?
Ika
CYTAT(Silije @ Fri, 02 Nov 2012 - 22:03) *
No tak ale chyba badania DNA robiÄ… po urodzeniu dziecka?

To czasami tyle trwa, że i tak zdąży urodzić...
Ale badanie DNA w ciąży jest możliwe - tylko nie wiem, czy się je w PL wykonuje i czy matka by się zdecydowała, bo czynnik ryzyka zawsze jakiś jest.

CYTAT(Silije @ Fri, 02 Nov 2012 - 22:03) *
Czy w ciąży nie będzie kłopotu, jeśli on się wyprze, bo domniemanie ojcostwa już chyba ustało?

Tak, ustało, jeśli rozwód był z początkiem roku.
madzialenna
Czyli co jak najszybciej składać papiery do sądu i czekać. W sumie jak się nie uda przed urodzeniem dziecka to on i tak będzie musiał zwrócić kase.
Ika
CYTAT(madzialenna @ Sat, 03 Nov 2012 - 15:07) *
Czyli co jak najszybciej składać papiery do sądu i czekać. W sumie jak się nie uda przed urodzeniem dziecka to on i tak będzie musiał zwrócić kase.

Oczywiście - tylko to nie działa z automatu, ona musi pamiętać, żeby o to wnieść w pozwie. W przeciwnym razie alimenty będą obowiązywały od dnia wyroku.
Powinna w pozwie zaznaczyć że wnosi o zwrot kosztów poniesionych w czasie ciąży i wyrównanie alimentów od dnia urodzenia dziecka (bo wyrok zapewne będzie później, kiedy dziecko już na świecie będzie).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.