To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bąble na wewnętrznej str. dłoni

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Agnieszka_82
W sobote rano zauważyłam u Martynki na wewnętrzej stroni dłoni bąble. Wygląda to jak pokrzywka. Bardziej na dłoni prawej. Nie swędzi. Stosuje 3 razy dziennie po łyżeczce wapnia ale zmiany dalej są. Nie są zaognione, blado-czerwone (w zasadzie różowe).
Domyślam sie, że to jakaś alergia dotykowa. Ale na co ?
W otoczeniu nie mamy nowych zabawek, raczej wszystko po staremu.
Jedynie co to "bawiła" się całymi pomarańczami (zjadła też po obraniu). Nie mamy nowych kredek, farbami i ciastoliną nie bawiła się w ostatnim tygodniu.
Ręce staram się jej myć ciepłą wodą (bez mydła), mąż czasem myje mydłem w płynie ale też tym co zwykle.
Czym można posmarować rączki ? Posmarowałam jej w nocy maścią przepisaną keidyś przez pediatrę (taką z lanoliną). Jak długo może utrzymywać się ta pokrzywka ?
Rany .... 32.gif
Meganka.
Może to wysypka bostońska?
Agnieszka_82
Hmm wydaje mi się, że to nie to.
Znalazłam w internecie zdj, dłoń Martynki wygląda mniej więcej tak (tylko gorzej, placki są większe)

Nie moge zrobić sama zdjęcia bo jestem w pracy icon_sad.gif
Agnieszka_82
Wczoraj byłam u pediatry. Rączki są pokryte takimi jakby "plamiami" czerwonymi. Bąbli nie ma tylko takie placki icon_sad.gif
Po wapnie nic się nie poprawiało więc zdecydowałam się iść do lekarza. Rączki ciepłe, nie swędzą, nie bolą.
Pediatra orzekła, że to alergia kontaktowa. Tylko pytanie na co icon_sad.gif nic nie przychodzi mi do głowy nic nowego czym Martyna się bawiła. Przepisała Zyrtec w kroplach i maść Elocom. Mam nadzieję, że przejdzie.
an.tośka
Życzę zdrówka. Po lekach powinno przejść. Dobrze byłoby "wytropić" winowajcę aby unikać w przyszłości.
Ja mam właśnie alergię kontaktową, wygląda podobnie jak na zdjęciu, tylko u mnie z fazy czerwonej przechodzi w pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym i niestety bardzo swędzi w tym stadium.
Niezawsze mogę uniknąć kontaktu i problemy nawracają. Po zażyciu leków i smarowaniu wysypka ustępuje u mnie po kilku dniach.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.