To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jak przygotować matiasy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

e_Ena
Chcę zrobć w śmietanie z jabłkiem i cebulą. Tylko nie wiem jak te matiasy wcześniej przygotować. Jak i w czym moczyć? W mleku, wodzie, czy w tym i w tym? I jak długo? I czy muszę je potem marynować czy takie tylko wymoczone będą dobre?
agabr
Wymoczone beda ok , jak dlugo? sprawdz kawalek czy sa b slone .Ja mocze w mleku , potem oplukuje w wodzie.b
matunia
ja moczę zawsze 2 godziny w zimnej wodzie. Po tym czasie są w sam raz. Proponuję jeszcze skropić je odrobiną octu. Ja jak robię w śmietanie to do jabła i cebuli dodaje jeszcze ogórka konserwowego icon_smile.gif
okko
Ja mocze w mleku roznie od 2-4 godzin .
Sprobowc trzeba czy bardoz slone i najwyzje dluzje moczyc.
milutka
Naprawdę moczycie matiasy? my nigdy, jedynie je płuczę pod wodą tylko. Słone nigdy nie są. Ja zawsze myślałam, że tylko moczy się całe śledzie. Takie gotowe płaty to jak wymoczycie te kilka godzin to bez smaku nie zostają Wam?
agabr
milutka to zalezy , ja zawsze kupuje Lisnera , one sa mniej slone ale kiedys maz kupil z beczki/pojemnika i musialam je wymoczyc , ale tak zawsze mocze , bo nie lubie b slonych.b
ulla
Ja kupuję czasem takie, które nie wiem jakiej są firmy (na beczce nie napisali, a paragon nie zawsze studiuję), ale zawsze wymagają wymoczenia, przynajmniej w mojej ocenie. Średnio ok. 1,5-2 godziny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.