To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

łysienie/wypadanie włosów u dziecka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Dorott
od rana nie mogę sobie miejsca znaleźć siedzę i ryczę...

Weronice rano wypadł cały kłąb włosów...na piżance miała taki kawałek szerokości 1 - 2 cm i z całej długości kosmyk włosów...poprosyu leżał na piżamie

i w ogóle mam wrażenie, że ma ich połowę mniej, jestem załamana...mówiłam m. juz jakiś tydzień temu, że włosy coś mi się Jej nie podobają ale m. mnie uspokoił, że jestem przewrażliwiona ale to co dziś zobaczyłam mnie załamało...nie wiem co robić..boję się, że będzie łysiała... czy to możliwe u dziecka? Dziewczyny co robić?

Weronika uwielbia swoje długie włosy nie wiem jak z Nią rozmawiać...rano wyczuła moje zdenerwowanie i nie pozwoliła i obejrzeć głowy strasznie się boję

włosy ma długie za łopatki, jak czeszemy to niby tragedii nie ma..jest kilka włosów ale bez tragedii...jak przejadę ręką po włosach to nie wypadają
czasami robią się jej kołtuny na włosach i wtedy niestety coś tam sie wyrwie przy czesaniu icon_sad.gif

strasznie się boję...pójdę do lekarza po skierowanie na ogólne badania ale może przechodziłyście cos takiego z dziećmi...może to przejściowe?
malgog
U Kuby włosy zaczęły wypadać w wieku 8-9 lat...zaczęło się od tego, że poduszka była pełna włosów każdego ranka
najgorsze było czesanie po myciu...Kuba od kilku lat ma długie wlosy, niemal do łopatek ...wszyscy pozostali domownicy łacznie ze mna maja krótkie wiec wszystkie odnajdywane dłuższe włosy należały do niego
zdarzały się placki gołej skóry na głowie, przez sen sam sobie wyrywał bo miał i ma nadal nawyk kręcenia wlosów na palcach ...jesli ja leżałam obok to kręcił loki na moich
robilismy podstawową morfolofie byłam u endokrynologa, która przebadała wzdłuż i w szerz, zleciła b. duzo badań, które wyszły prawidłowo
my jesteśmy bez diagnozy ale lekarka uznała, że może miec to związek z b. wczesnym dojrzewaniem ... Kuba podobnie jak jego ojciec będzie miał wysokie czoło, mąż zaczął łysieć po 20-tce...
Kuba za chwile będzie miał 13

poproś lekarza o skierowanie na badania , może warto iść do dermatologa ?
Mikunia
Nie wiele pomogę, ale pamietam jak siostrze, kiedy miała ok właśnie 6 lat, strasznie zaczęły wypdac włosy, a miałą baaardzo długie i piekne,pamiętam martwiącą się mamę. To były czasy kiedy nie chodziło się tak do lekarzy ze wszystkim jak teraz. Pamiętam, że nacierałą jej skórę czymś i robiłą odżywi z nafty, jajka. Mogę zapytac mamy na Skype jesli chcesz, może brała jakieś leki.

Pzdr
Dorott
Mikunia pytaj jeżeli to nie kłopot

a siostrze potem włoski odrosły, uspokoiło się to?
Mikunia
Żaden kłopot, napiszę jak tylko odpiszę, bo pewnie jeszcze śpi. Tak zawsze miała piękne włosy, dopóki nie zaczęła farbowac. Ale dobrzeby było sprawdziś tarczycę. Jak nie minie lepiej poradzi sięlekarza.

Pzdr
Kocisława zwana Warkotem
Dorott koniecznie idź z córką do DOBREGO dermatologa. Zróbcie szczegółowe wyniki.
Dorott
no to mnie nie pocieszyłyście icon_sad.gif

wyczytałam, że w wieku właśnie 6-7 lat takie zwiększone wypadanie włosów może się zdarzać bo włosy, które rozły od małego teraz się wymiaeniają...

próbuje się uspokoić

do dermatologa pójdziemy na bank...najpierw zrobimy podstawowe badania krwi i moczu
Ika
Zrób badania, bo powodów może być pier.dylion, jedne poważne a inne banalnie błahe. Na razie nie panikuj icon_smile.gif
Ktoś wspomniał o nafcie - uważałabym z tym, bo nafta zapycha mieszki włosowe i może wzmagać wypadanie. Jeśli już, to proteiny z małą domieszką rycyny (czyli np. żółtko, mleko i kilka kropel oleju rycynowego, lekko podgrzane na parze/kaloryferze), zmywanie delikatnym szamponem (wizaż poleca babydream z Rossmanna). Ale badania to podstawa, poza tym pomyśl, czy nie miała jakichś stresów, niekoniecznie teraz ale do roku wstecz (łysienie plackowate podobno może się objawiać po takim czasie od wystąpienia stresu, stres może być silny i krótkotrwały albo rozłożony w jakimś czasie).
Endokrynologa też bym zahaczyła.
malgog
dodam, że my próbowaliśmy wielu specyfików na wypadanie, szampony, nafta, olejek rycynowy + żółtko...żadnego rezultatu
pomimo wypadania widać na skroniach i przy szyi, że rosną nowe
Mafia
Dorott, powodów może być .Pamiętam, że Ty też miałaś ten problem. Nie wiem czy znalazłaś przyczynę, bo może to coś dziedzicznego.
Ika
CYTAT(malgog @ Mon, 04 Feb 2013 - 15:32) *
dodam, że my próbowaliśmy wielu specyfików na wypadanie, szampony, nafta, olejek rycynowy + żółtko...żadnego rezultatu
pomimo wypadania widać na skroniach i przy szyi, że rosną nowe

Może to właśnie jest rezultat icon_wink.gif
Włosy, które są z jakiegoś powodu osłabione czy zniszczone i mają wypaść - i tak wypadną. Ważne, czy wyrosną nowe...
malgog
CYTAT(Ika @ Mon, 04 Feb 2013 - 21:05) *
Może to właśnie jest rezultat icon_wink.gif
Włosy, które są z jakiegoś powodu osłabione czy zniszczone i mają wypaść - i tak wypadną. Ważne, czy wyrosną nowe...


no tak tu rosna ale cała głowa jest przerzedzona
Ika
CYTAT(malgog @ Tue, 05 Feb 2013 - 09:00) *
no tak tu rosna ale cała głowa jest przerzedzona

To jeszcze bym się wybrała do dermatologa. Skoro tu rosną, a na reszcie głowy nie i wyniki ogólnych badań dobre, to może być problem skóry.
Na szczęście to chłopak - im zawsze łatwiej, mogą się obciąć na jeża, mogą być łysi i wygląda to normalnie. Dziewczynka z takim problemem miałaby większy kłopot ze swoim wyglądem...
Mikunia
U siostry pomół jakiś płyn z apteki z czarnej rzepy, śmierdzący. Mam smarowała ok. 3 miesięcy. Pzdr
Kocisława zwana Warkotem
Dorott byłaś u dermatologa?
Saberity
Chcecie sprawdzony szampon na wypadanie włosów? Polecam wam Biocap anticaduta. Produkt jest w Polsce od niedawna, ale ma rewelacyjne wyniki. Nie spotkałam się jeszcze z opinamy, żeby komuś nie pomógł.
Tigerek
Po 2 latach...
malgog
CYTAT(Tigerek @ Fri, 20 Nov 2015 - 01:10) *
Po 2 latach...



dobry specyfik zawsze siÄ™ przyda icon_smile.gif

nawiasem mówiąc my cały czas mamy problem z wypadaniem włosów tylko na szczęście moda się zmieniła i fryzura takoż....Kuba ma krótkie włosy ale widać że są rzadkie - kiedyś miał baardzo gęste włosy icon_sad.gif
od kilku lat jest na specyfikach aptecznych na porost włosów - niestety to kasa wyrzucona w błoto, widocznie ten typ tak ma icon_sad.gif
Marta1982
Spróbuj moze jeszcze szamponu do wlosów Eloderm. Na pewno nie podrażni, a moze pomóc. Ja stosowalam u mojej córki. Do kupienia w aptece.
nataliakoziol
Jest teraz tych produktów na porost wÅ‚osów i zapobiegajÄ…cych Å‚ysieniu wiÄ™cej niż rodzajów pÅ‚ynów do naczyÅ„ ;o Jesli chodzi o moje doÅ›wiadczenia to tylko Hair Medic faktycznie zaczÄ…Å‚ mi pomagać. Sześć tygodni kuracji a efekt lepszy niż po roku stosowania jakichkolwiek innych specyfików. Na pewno ten preparat wygrywa skÅ‚adem, jest organiczny, nawet wegaÅ„ski, 14 różnych wartoÅ›ciowych ekstraktów i wyciÄ…gów a każdy odpowiada za troche innÄ… sferÄ™ – od Å‚agodzenia, przez usuwanie stanów zapalnych, po odbudowÄ™ i przyÅ›pieszenie wzrostu. Zdecydowanie jestem na tak icon_wink.gif!
bogdan0709
Ja mam dokładnie to samo zdanie co mój przedmówca. Nic dodać oraz nic ująć...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.