To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

aparat słuchowy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anax
Chciałam zapytać czy macie jakieś doswiadczenie z aparatem słuchowym z allegro.ceny mnie zaszokowały.Moja babcia dawała za aparat 800 zł i ciągle jej nawala a tam są od 35 w z wyż.czy one są dobre.warto je kupić?
kalarepa78
CYTAT(anax @ Wed, 06 Feb 2013 - 15:10) *
Chciałam zapytać czy macie jakieś doswiadczenie z aparatem słuchowym z allegro.ceny mnie zaszokowały.Moja babcia dawała za aparat 800 zł i ciągle jej nawala a tam są od 35 w z wyż.czy one są dobre.warto je kupić?


Anax, szczerze wątpię, aparta musi być dobrany indywidualnie. 800 zł dla mnei brzmi całkiem, ok, bo wiem, że przy dużym ubytku słuchu aparat cyfrowy kosztuje 10 tys. złotych (to nie bład, mam bliską koleżankę, która takiego używa)
Ammm
Aparat słuchowy musi być dobrze dobrany przez specjalistę. Nie sądzę, żeby coś za 35 PLN się sprawdziło.

Moja mama miała dobierany w Instytucie Patologii i Fizjologii Słuchu (chyba tak to się nazywa), nie pamiętam ile płaciła, ale na pewno więcej niż 800 PLN. Jest bardo zadowolona.

Teść miał dobierany przez jakiegoś pseudospecjalistę, też mało nie zapłacił, a prawie nie używa aparatu, bo mu nie odpowiada.
mama_do_kwadratu
Myślę, że aparat słuchowy z allegro to trochę tak, jakbyś kupiła w ciemno okulary korekcyjne tamże.
To sprzęt dobierany indywidualnie.
agama76
Tak jak dziewczyny pisza - tylko aparat dobrany indywidualnie przez specjaliste! I te 10 tys. to wcale nie jest przesada - ale rzadko kto tyle musi zaplacic, bo aparaty sluchowe sa refundowane badz dofinansowywane. Ale skoro piszesz ze z tym ktory babcia ma ciagle sa jakies problemy - to cos jest nie tak. To jest sprzet ktory normalnie ma gwarancje - moze to jakis wadliwy egzemplarz ktory kwalifikuje sie do wymiany? Zglaszaliscie reklamacje, problemy z aparatem? A moze wkladka do ucha jest zle dopasowana? Musicie sprobowac dociec przyczyn problemow z tym aparatem ktora babcia juz ma.
elacara
Mam sprawdzoną firmę na abcsluchu.com. Można było u nich zrobić precyzyjne badanie słuchu najpierw, korzystają z Interacustics-a, także najwyższa klasa urządzeń. I na podstawie wyniku dobrali mi aparat. Wszystko się zgadza, wszystko działa prawidłowo.
Kotelka
Nie polecam zdecydowanie kupowania aparatu na allegro. Pewnie ceny takich aparatow wydaja sie kuszące ale dobry aparat powinien być dopasowany do ucha przez doświadczonego protetyka słuchu. A nie samodzielnie dobrany na allegro. Poza tym kiepsko dobrany aparat robi tyle samo szkody co kiepsko dobrane okulary. Kiepsko dobrane okulary mogą psuć wzrok, kiepsko wykonany aparat może psuć słuch....

Ze swojej strony polecam poczytać sobie o aparatach od firmy Bernafon https://www.bernafon.pl/ . Obecnie jest to najlepsza jakosc wykonania aparatów słuchowych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.