To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

odprawa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

agak
Pracowałam w firmie ponad 2,5 roku. W styczniu zostałam zwolniona. Firma zatrudnia ponad 100 osób. Umowy były 3 (3 mies, 1 r 3 m, 5 lat) na czas określony. Ostatnia na 5 lat z 2 tygodniowym wypowiedzeniem. Czy przysługuje mi 2 miesięczna odprawa?
Dorotka25
Po pierwsze - z jakiego powodu zostałaś zwolniona? Na wypowiedzeniu tego zapewne nie ma, ale raczej wiesz / podejrzewasz... Po drugie ile osób zatrudniała firma w momencie wręczenia Ci wypowiedzenia?
agak
mam swiadectwo pracy i napsane jest
wyniku:
a) rozwiązania umowy za wypowiedzeniem dokonanym przez pracodawcę art 30 & 1 pt 2 Kodeksu pracy (wielkimi podkreślonymi literami
b) -
c) wygaśnięcia (małymi literkami)


ponad 100 osób, nie wiem dokładnie
Dorott
Art. 30.
§ 1. Umowa o pracę rozwiązuje się:
1) na mocy porozumienia stron,
2) przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem)

a były jeszcze inne zwolnienia w firmie razem z Twoim?

czy Twoje rozwiązanie umowy było jakby z Twojej winy? pracodaca nie zadowolony itp.
agak
tak, tego dnia zwolniono kilka osób
każdy z kierowników musiał wytypować 1 osobę ze swojej grupy do zwolnienia a większość firmy była na urlopie...

nie mam pretensji do firmy, miała prawo mnie zwolnic bez podania powodu ale wydawało mi się, że odprawa mi się należy

(zmieniłam post)
agak
CYTAT(Dorott @ Fri, 08 Feb 2013 - 16:11) *
czy Twoje rozwiązanie umowy było jakby z Twojej winy? pracodaca nie zadowolony itp.


pracowałam uczciwie, miałam pochwały, nagrody, zawsze premie
zapytałam o powód ale mi go nie podano
bezpośrednia szefowa sama zaproponowała dla mi dobre referencje
nigdy wcześniej nie brałam zwolnienia na dziecko, sama chora byłam przez cały okres pracy kilka dni
Dorott
jeżeli pracodawca zatrudniał w chwili zwolnienia Ciebie ponad 20 pracowników to odprawa Ci się należy...trzeba by jedynie "udowodnić" że zwolnienienie jest z przyczyn leżących po stronie pracodawcy nie Twoich

edit
literówka
agak
tylko jak???
co powinnam zrobić?
dziś mija 7 dzień odkąd dostałam świadectwo pracy
Dorotka25
To nie Ty masz udowodnić, tylko pracodawca. Jeśli uważasz, że przyczyny nie dotyczyły Ciebie tylko pracodawcy, wezwij go na piśmie do zapłaty odprawy. W razie sprzeciwu - sprawę skieruj do sądu pracy - ale jeśli masz pewność, że zwolniono Ciebie z przyczyn, które Ciebie nie dotyczą.
agak
jestem pewna
dowiedziałam się, że inni też mają ten sam paragraf
gdzieś wyczytałam, że mam 3 lata na sąd, to prawda?
do sądu do gdzie trzeba się zwrócić? do nich czy w mojej miejscowości?
Dorotka25
Paragraf na świadectwie pracy to zupełnie inna sprawa.... to tylko podanie art. z kodeksu pracy, czyli info w jaki sposób rozwiązano umowę (w jakim trybie), ale nie wskazuje przyczyny.
# lata masz na roszczenia z tyt. stosunku pracy.
Sąd pracy powinnaś mieć określony na świadectwie.
agak
3 lata?

dzięki wielkie
Dorotka25
Tak, 3 lata.
Nie zauważyłam, że zamiast 3 wskoczył # (klawiatura do wymiany), przepraszam.
LenaMama
Sądź się dziewczyno i daj znać jak Ci poszło w listopadzie byłam w podobnej sytuacji. Pracodawca zmuszał mnie do zwolnienia. W efekcie sama się zwolniłam - nie wytrzymałam psychicznie ale wiem że wtedy odprawa mi się należała jeśli by mnie zwolnił
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.