To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

prezent na 18-nastkÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

oluśia
Jak w tytule prezent dla siostrzeńca oczywiście będzie kasa ale chciałam kupić do tego prezent- pamiątkę. Coś co będzie przypominać o tych urodzinach bo wiadomo że kasa się rozpłynie. Z dziewczynami łatwiej bo zawsze zostaje nieśmiertelna biżuteria 06.gif
A chłopakowi ?? Chociaż biorę pod uwagę łańcuszek z krzyżykiem A może jakieś inne propozycje?
ana84
łańcuszek z krzyżykiem, żeby nie leżał gdzieś w szafce to musiałby być moim zdaniem konkretny, a co za tym idzie dość drogi.

Wszystko zależy ile chcesz wydać, bo jeśli masz spore fundusze to oprócz kasy możesz kupić łańcuszek, ale możesz też zegarek - myślę, że będzie tańszy od łańcuszka icon_smile.gif
pati.n
CYTAT(ana84 @ Fri, 05 Apr 2013 - 10:46) *
łańcuszek z krzyżykiem, żeby nie leżał gdzieś w szafce to musiałby być moim zdaniem konkretny, a co za tym idzie dość drogi.

Wszystko zależy ile chcesz wydać, bo jeśli masz spore fundusze to oprócz kasy możesz kupić łańcuszek, ale możesz też zegarek - myślę, że będzie tańszy od łańcuszka icon_smile.gif


oj śmiem watpić, że 18 latek wybierze tańszy zegarek od łańcuszka....
Elak
CYTAT(oluśia @ Fri, 05 Apr 2013 - 10:09) *
Chociaż biorę pod uwagę łańcuszek z krzyżykiem


Rozumiem, że chłopak jest religijny, należy może do OAZY, chodzi na msze itp.
Bo jeżeli nie, to nie kupowałabym takiego prezentu.
Jak się zastanawiam, to moi koledzy w tym wieku nie nosili złotych łańcuszków z krzyżykiem, ale ja trochę w innym kręgu znajomych miałam 37.gif

Prezent dla takiego chłopaka dobrze dostosować do zainteresowań.
oluśia
Elak, żeby być religijnym nie trzeba należeć do oazy, na msze chodzi . 06.gif
Złoto raczej odpada, myślałam o srebrnym łańcuszku, na razie zbieram propozycje później będę robić rozeznanie.
Pati zegarek dobry pomysł icon_smile.gif
JakieÅ› jeszcze propozycje?
Litka
Jezu...widzisz i nie grzmisz...3 dni miałm 40 stopni gorączki 29.gif
Tuni
CYTAT(Litka @ Fri, 05 Apr 2013 - 15:07) *
Jezu...widzisz i nie grzmisz...3 dni miałm 40 stopni gorączki 29.gif

Litka, zainteresował mnie Twój post w kontekście tego wątku icon_wink.gif
Gaja
Jakoś śmiem wątpić, aby 18-sto latek biegał z krzyżykiem na szyi...
Ale może się mylę.
Litka
co tu duzo pisać...mało wiemy o chrześniakach, a oczekujemy niewiadomo czego...myslę, że dobrym pomysłem będzie pozbycie się pomysłu związanego z wyznaniem, a próba spełnienia mikro marzenia
Gruszka
CYTAT(Litka @ Fri, 05 Apr 2013 - 13:41) *
a próba spełnienia mikro marzenia

o jak Å‚adnie napisane icon_smile.gif
ana84
CYTAT(pati.n @ Fri, 05 Apr 2013 - 14:48) *
oj śmiem watpić, że 18 latek wybierze tańszy zegarek od łańcuszka....



oj myślę, że PORZĄDNY złoty łańcuszek, który będzie nosił za 10 lat może kosztować naprawdę dużo więcej od zegarka icon_smile.gif




Ale jeśli mowa o srebrze to może lepiej srebrna bransoleta? Pod warunkiem, że chłopak gustuje w męskiej biżuterii, bo jeśli nie to ja nadal obstawiam zegarek icon_smile.gif


Jednak wszystko zależy od tego ile chcesz na ten prezent wydać, bo my tu możemy wymyślać, a okaże się, że kasę w kopercie dajesz, tak jak napisałaś, a na prezent chcesz przeznaczyć kilka groszy icon_smile.gif


tutaj jest cała masa zegarków, wybierasz kategorię cenową i przeglądasz.

https://www.swiss.com.pl/pl/produkty/category/114

do tego dodasz na odwrocie jakiś grawer i moim zdaniem całkiem fajny prezent icon_smile.gif
Gruszka
CYTAT(ana84 @ Fri, 05 Apr 2013 - 16:58) *
do tego dodasz na odwrocie jakiś grawer i moim zdaniem całkiem fajny prezent icon_smile.gif

Pod warunkiem, że chrześniak nie jest na przykład metalem icon_wink.gif icon_razz.gif
ana84
CYTAT(Gruszka @ Sat, 06 Apr 2013 - 13:02) *
Pod warunkiem, że chrześniak nie jest na przykład metalem icon_wink.gif icon_razz.gif



ale dlaczego? można wygrawerować cokolwiek, nawet 666, w końcu to osiemnastka a nie chrzciny icon_wink.gif
rysa154
do łańcuszka możesz zamiast krzyżyka dać zawieszke-blaszke,i na niej wygrawerować co chcesz,czy to srebrna czy to złota.

a co do zegarków to też może być droższy od łańcuszka,ale napewno fajny i w miare dobry bedzie tańszy od złotego łańcuszka,bo za sam złoty łańcuszek trzeba dać minimum 200zł.


ja myśle ,ze i jedno i drugie jest fajnym prezentem.
pati.n
CYTAT(oluśia @ Fri, 05 Apr 2013 - 16:00) *
Pati zegarek dobry pomysł icon_smile.gif


Pomysł świetny, tylko na 18tke mojego chrzesniaka składaliśmy sie na taki zegrarek w cztery osoby. Mój móż, brat, ojciec, teść , szwagier itd też mają obsesję (przypadłość męska??) i nie noszą zegarków, które można kupić jako dodatek do prezentu.

Nie znam chłopaka, ale czy on bęzie chciał zegarek za 100zł na osiemnastkę?
ana84
za 200-300 zł można kupić fajny zegarek, właśnie w swiss mają fajne przeceny.

A jeśli nie to zwyczajnie daj kopertę z kasą i kartkę upominkową ;]
Gruszka
Olusia, ale może jednak jest coś, czym pasjonuje się młodzieniec? ma jakieś hobby, cokowilek. Od takiego rozeznania chyba najlepiej zacząć.
pati.n
CYTAT(Gruszka @ Sat, 06 Apr 2013 - 18:09) *
Olusia, ale może jednak jest coś, czym pasjonuje się młodzieniec? ma jakieś hobby, cokowilek. Od takiego rozeznania chyba najlepiej zacząć.


No ja chciałam swojemu kupić tablet czy cos takiego, ale jego mama powiedziała, że marzy o TAKIM (i tu podała dokładny model) zegarku. Że młody rozsądny i wiedział że kupe kasy kosztuje, to chętnie przyjął przeznt składkowy.
mama_do_kwadratu
Chrześniak mojego męża mieszka w Niemczech i interesuje się II Wojną Światową (zwłaszcza czołgami).
Zabrał go na wycieczkę do Muzeum WP i Powstania Warszawskiego do Warszawy.
Chłopak był wniebowzięty.
To jest coś, co na zawsze zapamięta.
Czas, spędzony razem i te czołgi icon_smile.gif

Kicał z radości icon_smile.gif
sdw
A co w krzyżu jest takiego, ze nie pasuje na osiemnastkę? icon_eek.gif

Olusia, imho, krzyżyk z grawerem, jak najbardziej pasuje. Ja bym ewentulanie poszla jeszcze, jeśli nie w krzyż, w nieśmiertelnik srebrny/zloty.
oluśia
CYTAT(sdw @ Sun, 07 Apr 2013 - 07:47) *
A co w krzyżu jest takiego, ze nie pasuje na osiemnastkę? icon_eek.gif

Olusia, imho, krzyżyk z grawerem, jak najbardziej pasuje. Ja bym ewentulanie poszla jeszcze, jeśli nie w krzyż, w nieśmiertelnik srebrny/zloty.


Też tak myślę a pomysł z nieśmiertelnikiem z grawerem super , a tak jak pisałam wyżej złoto odpada ma być srebrna.
Olusia, ale może jednak jest coś, czym pasjonuje się młodzieniec? ma jakieś hobby, cokowiek. Od takiego rozeznania chyba najlepiej zacząć.

Gruszka rozmowa z obdarowywanym na pewno będzie Kapi ma szkarlatynę więc na razie izolatka w domu 06.gif
No wiecie ja sentymentalnie podchodzę do tej osiemnastki chciałabym żeby to był prezent taki no wiecie na dłużej, że tak napiszę na całe życie 37.gif
Też dostałam na osiemnastkę złoty pierścionek duży piękny z bursztynem nie noszę bo za złotem nie przepadam a ma dla nie ogromną wartość chociaż leży sobie grzecznie w pudełeczku .



oluśia
CYTAT(Litka @ Fri, 05 Apr 2013 - 16:41) *
co tu duzo pisać...mało wiemy o chrześniakach, a oczekujemy niewiadomo czego...myslę, że dobrym pomysłem będzie pozbycie się pomysłu związanego z wyznaniem, a próba spełnienia mikro marzenia


No ja o swoim wiem sporo, chociaż wiadomo nie od dziś że my dorośli myślimy inaczej niż młodzież 06.gif Mam w domu szesnastolatkę - to co jej się podoba to mi się nie podoba i odwrotnie to co mi się podoba to jej się nie podoba.
Chodzi o pamiÄ…tkÄ™ , wiecie dzieci w tych czasach to wszystko majÄ…

Mikro marzenie dopisuje do listy icon_smile.gif tylko żebym pożyczki nie musiała zaciągać w banku jak mi zaśpiewa że np. tatuaż chciałaby sobie zrobić 29.gif

Lutnia
CYTAT(oluśia @ Sun, 07 Apr 2013 - 16:04) *
No ja o swoim wiem sporo, chociaż wiadomo nie od dziś że my dorośli myślimy inaczej niż młodzież 06.gif Mam w domu szesnastolatkę - to co jej się podoba to mi się nie podoba i odwrotnie to co mi się podoba to jej się nie podoba.
Chodzi o pamiÄ…tkÄ™ , wiecie dzieci w tych czasach to wszystko majÄ…


Porozmawiałabym z rodzicami chrześniaka icon_smile.gif
Powinni wiedzieć, o czym marzy ich syn.

Krzyżyk, nieśmiertelnik (aż musiałam sobie wygooglować), bransoletkę - kupiłabym jedynie wówczas, gdybym wiedziała, że młodzieniec nosi takie rzeczy.

Pamiętam, jak dostałam w prezencie na jakieś (blisko osiemnastki) urodziny obrazek przedstawiający któregoś świętego (posrebrzany czy nawet srebrny). Pamiętam swoje zdumienie - nigdy nie byłam religijna, potem długo myślałam, gdzie to schować (w pokoju w bursie nie było dużo miejsca). Dobrze, że oprócz tego dostałam też parę obłędnych kolczyków (nieporównywalnie tańszych, robionych przez plastyków).
Warto jest zrobić mały wywiad - są ludzie (np. ja czy mój niemąż) którze chronicznie nienawidzą noszenia zagarków. Tzn. ten, który mam w telefonie zupełnie mi wystarcza. Gdyby ktoś obdarował mnie zegarkiem to miałabym problem: na pewno bym go nie nosiła, a głupio byłoby mi sprzedać czy oddać. Wygrawerowanej blaszki nie nosiłabym tym bardziej. Nie twierdzę, że to złe pomysły na prezent, tylko że warto się najpierw upewnić, jaki stosunek do prezentu może mieć sam zainteresowany.

Nie widuję zbyt wielu nastolatków z bransoletkami na dłoniach - zdecydowanie porozmawiałabym z rodzicami chłopaka.
rysa154
Ja natomiast widuje sporo młodzieży z bransoletkami...
Mi sie podobają dla chłopaków oprócz srebra ,skóra że stalą albo rzemien plus srebro czy stal.
Lutnia
Rysa154 - i właśnie dlatego uważam, że lepiej będzie się upewnić (choćby u rodziców) czy taki prezent będzie dla niego czymś miłym, bo może faktycznie w wypadku tego chłopaka będzie to super prezentem (ale istnieje także ryzyko, że może jednak tak nie być).
ana84
CYTAT(rysa154 @ Sun, 07 Apr 2013 - 20:57) *
Mi sie podobają dla chłopaków oprócz srebra ,skóra że stalą albo rzemien plus srebro czy stal.



tak, ale to jest modne dzisiaj a za ileś tam lat może to być mega tandetą.



Podoba mi się pomysł z tatuażem, jeżeli chłopak by coś takiego chciał icon_smile.gif


Ewentualnie może zapytać wprost samego zainteresowanego, bo rodzice też nie zawsze trafiają w gusta młodzieży icon_smile.gif
śrubka
Na 18-nastkę? Jak dla mnie to co najmniej dziwny pomysł O.O
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.