To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co na łupież dla 11-latki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mariola233
Witam zauważylam u mojej córki łupież,poleccie jakis dobry preparat,a moze jakis domowy sposób,mysle ze ten łupież to od wody bo ja tez mam.
aisha1111
nie wiem, czy u 11 latki mocną chemię można zastosować, więc polecam delikatny szampon przeciwłupieżowy (z apteki kiedyś miałam seboradin chyba), włosy dokładnie wypłucz przegotowaną wodą z cytryną i nie dopuść do przetłuszczenia, bo będzie gorzej (w każdym razie w moim wypadku tak było). jeśli córka używa nawet niewielkie ilości lakieru lub pianki, to lepiej sobie odpuścić tego typu kosmetyki. włosy najlepiej czesać delikatną szczotką taką zakończoną kuleczkami, żeby nie podrażniać skóry),
dankin-82
nizoral, pediatra dała w zaleceniach dla 4latki więc tym bardziej dla starszej można o ile się zdecydujesz icon_wink.gif
Pilawianka
Skoro łupież może być spowodowany wodą, to pewnie przesuszona skóra głowy. W takim wypadku nie trzeba sięgać po Nizoral, który jest na drożdżaki.
Z domowych sposobów to odwar z kory łopianu (do kupienia w zielarkism), może jakiś szampon ziołowy. Sprawdź skład szamponu którego używacie, jeśli mam SLS to odstawcie bo może podrażniać i wysuszać skórę.
mariola233
nizoral chcialam kupic w aptece to mi odradzila i nie sprzesala mila pani w aptece:)kupilam szampon z JOANNY naturia moze pomoze
ulla
Jeżeli to jednak nie łuszczenie się skóry głowy od wody, a łupież rzeczywiście, to ja bym optowała za Nizoralem jednak, ale następnym razem nie pytała Pani w aptece, choć zwykle pytam i mam zaufanie.

Podejrzewam, że Nizoral ma na ulotce - nie stosować poniżej 12 roku życia. Najczęściej to oznacza, że nie było testowane dla tej grupy wiekowej...ale też 11 czy 12 lat, różnica w sumie niewielka, a jest naprawdę skuteczny i to praktycznie od razu. W moim przypadku było - dwa-trzy mycia i po problemie....a szampon zostawał na ew. nawrót. Jeżeli się zdarzył, procedura ta sama i spokój na kilka lat (aktualnie prawie 10).

Ps. jeżeli to łuszczenie się skóry od wody, to najlepsze są metody domowe, w tym np. olej rycynowy, w postaci takiej powiedzmy "maseczki" na godzinkę-dwie potem mycie, który dodatkowo dobrze robi włosom - szybciej rosną i gęstnieją (sprawdzone na własnym dziecku, tylko myć trzeba porządnie i dwa razy, by włosy nie były tłuste).

Pss. przy prawdziwym łupieżu oprócz tego co się osypuje z głowy/włosów na skórze są zmiany, w postaci takich łusek, coś jak w przypadku ciemieniuchy u malutkich dzieci. Takie zdrapywalne, ale czasem ze zmianą skórną - podrażnieniem pod, tyle, że u starszego dziecka, jak włosów dużo tego może nie być widać. Miałam łupież i miałam takie zmiany/łuski, skóra pod tymi zmianami zawsze, bezpośrednio po takiej "paznokciowej interwencji", a więc krótko, była bardziej wrażliwa w dotyku, ale nie wiem, czy widoczne to było na skórze, ja czułam pod palcami, ale u siebie, nie wiem czy to można sprawdzić bardziej obiektywnie.
olant
ja ci polecam szampon z sserii ziaja med uzywałam dla swojej córki i był skuteczny. Kupisz go w aptece lub online
bb
CYTAT(ulla @ Fri, 10 May 2013 - 12:15) *
jeżeli to łuszczenie się skóry od wody, to najlepsze są metody domowe, w tym np. olej rycynowy, w postaci takiej powiedzmy "maseczki" na godzinkę-dwie potem mycie, który dodatkowo dobrze robi włosom - szybciej rosną i gęstnieją (sprawdzone na własnym dziecku, tylko myć trzeba porządnie i dwa razy, by włosy nie były tłuste).


...albo oliwa z oliwek. na greckie i grecko-polskie czupryny dziala. Zreszta w tym kraju to specyfik na wszystko 06.gif
domi
Nizoral chyba jest za mocny na dziecinną głowę. Tak mi sie wydaje. Dominika, odkąd zauważyłam łupież, stosuje szampony serii "Farmona". Sprawdza się.
mama_do_kwadratu
CYTAT(bb @ Fri, 10 May 2013 - 18:21) *
...albo oliwa z oliwek. na greckie i grecko-polskie czupryny dziala. Zreszta w tym kraju to specyfik na wszystko 06.gif

bb a jak to siÄ™ fizycznie robi- podgrzewa siÄ™ ten olej, czy jak?
Libi
ooo jaki dobry temat. Mój Szymon ma taki łupież, że czasami wyczesuję go i wyczesuję i końca nie widać. Jak włosy ma dłuższe to wyłazi to to wszędzie. Ręce opadają. Chyba do apteki udam się po jakiś specyfik...
bb
CYTAT(mama_do_kwadratu @ Fri, 10 May 2013 - 20:31) *
bb a jak to siÄ™ fizycznie robi- podgrzewa siÄ™ ten olej, czy jak?


nie, nic sie nie robi, bierze sie extra virgin z puszki do miseczki i wciera w skore glowy, zostawia na godzinke (mozna owinac lepetynke recznikiem) a potem ie dopiero zaczyna...wyczesywanie i kilkukrotne mycie.
Grekom jogurt i oliwa dziala na wszystko a im mniej skomplikowana procedura tym lepiej bo wiadomo...poludniowcy icon_wink.gif

Powodzenia.
mariola233
moja corka ma taki sypki łupież to oliwa tez pomoze??dzisiaj nasmaruje glowe:)
booliwia
Moja babcia powtarzała że najlepiej myć włosy naturalnym mydlem. Nie wyobrażałam sobie tego 43.gif Jakis czas temu jednak z moją skora na głowie zaczeło dziac się coś dziwnego i przypomniały mi się słowa babci. Umówmy się, mydło np. biały jeleń to koszt niewielki ( dla porównania: https://www.rossmann.pl/Produkt/Bialy-Jelen...00-g,97851,5660 ) Kupiłam więc to mydlo i nie zastanawiając się zbyt dlugo zaczełam nim myć wlosy. Moje problemy minely po jakims czasie, ale nie wiem czy to zasuga tez zmiany szamponu, nowej diety czy czegoś jeszcze innego. Jakby nie było do mycia wlosów mydlem wacam jeszcze czasem Tylko jeśli ktoś chciałby spróbować - warto zwrócić uwagę na to żeby mydło było bez żadnych dodatków i ulepszaczy. Jak najbardziej naturalne, jak ten biały jeleń najlepiej. Takie zwykle (perfumowane) raczej nie będzie się nadawało.
miki789
Po swoich problemach z łupieżem wiem, że faktycznie jest spory problem z tym, żeby łupież pokonać. U mnie bardzo wiele różnych preparatów było sprawdzanych i dopiero kosmetyki od KV1 mi pomogły więc jak będziesz szukał dobrych propozycji to warto tam zajrzeć. Ale potem też będzie warto również zadbać o pielęgnację i tutaj bardzo dobrym rozwiązaniem będzie https://kv1.pl/pl/p/Lotion-Dandruff-Scalp-P...y-2.2-100ml/384. Odkąd zacząłem stosować ten balsam to też ten problem powracającego łupieżu się u mnie ograniczył.
nataliakoziol
Sprawdźcie sobie szampon do skóry łuszczącej https://rio-kosmetyki.pl/urodapielegnacjawl...5108710361.html. Jest o tyle ciekawy, że posiada FITOCANNABINOID COMPLEX, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób chorych na egzemę czy też AZS. Jak kliknięcie w link, możecie poczytać więcej informacji o tym szamponie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.