To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Good bye Dexter

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ciocia Magda
Zgodnie z zapowiedzią - zakładam osobny wątek, gdzie możemy snuć przypuszczenia odnośnie końca końców dla Dextera.

Ja oczywiście liczę na happy end, ale coś mi mówi, że się nie doczekam. Chciałabym, żeby Debra przeżyła i niech już wychowuje Harrisona razem z Quinnem - jeśli Dexter będzie musiał zapłacić za swoje czyny.
Agnes84
Nie dopuszcza myśli, że Deb mogłaby...no wiecie... nie nie nie 37.gif

Od początku sezonu obstawiałam, że zakończą Dextera w moralizatorskim tonie- ponoszenia konsekwencji i przestrogi dla amerykańskiego społeczeństwa, że takie rzeczy nie uchodzą płazem- złapią go i skończy na krześle lub za kratkami. Po obejrzeniu dwóch ostatnich odcinków i ukazaniu przemiany D. dopuszczam dwie wersje- uda mu się i wyjedzie lub zginie w wypadku (za dużo o huraganie wspominają) - łódź zatonie, samolot spadnie etc.

Myślę, że Hannah zostanie złapana.

Deb z Quinnem i Harrisonem to dobry plan. Nie widzi mi siÄ™ natomiast opcja Hannah+Harrison.

Strasznie dużo niewyjaśnionych wątków zostało pociagniętych do ostatniego odcinka. Spodziewam się przeskoku typu rok później, który wyjaśni niedopowiedzianie wydarzenia
dorsim
No właśnie trochę muszą wyjaśnić , a tutaj tylko jeden odcinek.

I ja liczę na happy end, mam nadzieję że po tym jak Dexter dowie się że z Debrą wszystko ok , wyjedzie razem z synkiem i Hannah. Ale szczerzę w to wątpię. To chyba nie ten rodzaj serialu icon_wink.gif

Myślę że Hannah ucieknie, Dexter zostanie z Debrą i z Harrisonem. Musi dokończyć sprawę Saxsona. Nie może mu odpuścić tego co zrobił. Może wyjdzie na jaw że to Dexter jest Rzeźnikiem z Zatoki. Chociaż mam nadzieję że nie. Uważam że nie powinni go złapać.

Pewnie wymyślą coś czego nikt się nie spodziewa. Oby nie przekombinowali.
ajlonka
Debra musi przetrwać 06.gif za długo się mijali z Quinnem.

Dexter załatwi Saxona, tak żeby nie było już nikogo na jego drodze, ale Hannag zginie Może Elway sie do tego przyczyni.

Dexter zostanie jako zresocjalizowany bohater z "niespełnioną" miłością 03.gif

ot taki sobie wymyśliłam
dorsim
Wydaje mi się że Hannah jednak nie zginie, no a co do Saxona to wręcz wypadałoby by trafił na stół Dextera icon_wink.gif
Jakoś ogólnie nie pasowało mi to że Dexter oszczędził go.


Już nie mogę doczekać się finału, bardzo ciekawa jestem , z drugiej strony jednak smutek że to już koniec icon_sad.gif
dorsim
Ja już po finale i powiem szczerze że jestem zawiedziona, tak bardzo liczyłam na szczęśliwe zakończenie . Wiem, wiem jakie zaraz padłyby opinie, ale jednak, mimo wszystko myślałam że im się uda, no i Debra 32.gif Masakra jakaś.

No i mam cichÄ… nadziejÄ™ na kolejny sezon icon_wink.gif

Ciocia Magda
Ja też właśnie po - no moim zdaniem dobrze wybrnęli z tego dylematu, że nie chcemy by Dexter został złapany, a z drugiej strony nie zasługuje na happy end.

Ale smutno, oj smutno się skończyło
dorsim
A czemu nie zasługuje na happy end ? icon_wink.gif

No ale Debra ? przegięcie jakieś.

Jak dla mnie po odcinku jak zabili Ritę, jeden z najbardziej wzruszających odcinków.
ajlonka
ja też właśnie obejrzałam.

Jestem zdecydowanie na nie z tym co zrobili z Debrą. No przegięli i tyle. Ją mogli zostawić w spokoju
Ciocia Magda
No ale dziewczyny, od początku Dextera było mówione, że to serial niemoralny, że gloryfikuje przemoc, że morderca jest sympatyczny a nie powinien, itd. A wiecie, że Amerykanie tego nie znoszą - jakiś porządek musi być 06.gif Dobro ma być nagrodzone a zło ukarane. Tak zresztą zapowiadali twórcy, że Dextera jakaś kara spotka.

I pokazali, że ta kara nie musi pochodzić od instytucji, że złe uczynki uderzają w naszych bliskich, tych których kochamy najbardziej. Na koniec Dexter trafia do więzienia własnego sumienia.

A czy jeszcze komuś końcowe sceny z Debrą kojarzyły się ze ślubem, ona w tym całunie jak panna młoda?
dorsim
Magda wszystko to co piszesz jest prawdą, jednak moje wyobrażenia były inne, i dlatego jestem rozczarowana.

I może nie tak że widziałam Debrę na ślubnym kobiercu czy coś innego równie romantycznego, ale nie sądziłam że ją zabiją. No tego w ogóle się nie spodziewałam.
Uważam że już wystarczającą karą byłoby to że musiał rozstać się z synem i ukochaną kobietą, dla której chciał wszystko zmienić.
Chociaż wiem że pewnie gdyby Debra przeżyła to Dexter po prostu by wyjechał. A tak to on zdał sobie sprawę że niszczy swoich najbliższych i że musi ich chronić, przed sobą samym.


Tak bardzo mi smutno że to już koniec. Polubiłam Dextera icon_smile.gif
Agnes84
Obejrzałam z gulą w gardle cały odcinek...

Zakończenie fatalne. Usmiercenie Deb to jedno, ale to, co zrobił Dexter ..... Jak można było wrzucić ją do oceanu jak resztę swoich ofiar? Jako policjant miałaby piękne pożegnanie itp... No nie rozumiem...

No i zakończenie nie podobało mi się w ogóle. Powinni zakończyć serial w momencie kiedy Hannah dowiaduje się o rozbitej łodzi. Każdy by sobie dopowiedział swoje zakończenie ale drwal??? Porażka...


Tak czy inaczej - szkoda, że to już koniec 41.gif
anemone
Myślalam, że dobrze będzie, że już skończą, bo pomysły im się wyczerpywały.
Ale i tak jest smutno ):
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.