To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wymioty, biegunka i ból brzuszka

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

malgosia1968
Mikołaj spał ładnie w nocy, rano było w porządku, zjadł jak zwykle swoje ulubione chrupki z mlekiem
po jakieś 3 godz zaczął płakać, że go boli brzuszek, poszła rzadka kupka i do teraz wymioty, co wypije (mięta, woda) zwymiotuje, ciągle płacze że go boli brzuszek, jak wymiotuje to aż go skręca
dopiero jest jutro pediatra Mikołaja
mogę iść do innej co jest po południu
mam iść? poczekać? panikować?
temperatura w pupie 35 i 6 więc osłabienie

edit
co może złagodzić takie bóle i co mu dać na te wymioty
netty5
smecta i marchwiankę proponuje i pilnować żeby mały sie nie odwodnił.ALe ja i tak poszłabym do pediatry- nie ważne naszego czy nie - żeby zbadał dziecko.
Nessi
lekarz pewnie oprócz diety i nawadniania nic nie zaradzi no chyba, że biegunka i wymioty sie utrzymają, to konieczna będzie kroplówka . Smecta, Trilac jak najbardziej, płynów wieloelektrolitowych dzieci pić nie chcą. bo to słone i niedobre. Jak ja z Majka na oddziale przez wymioty wylądowałam, to zalecili podawanie słabej herbatki a nawet wygazowanej coca coli, bo to dzieci piją chętnie. A i te napoje nawadniające dla dorosłych, nie pamiętam nazwy, ale pamiętam, że w Żabce kupowałam.


jeśli biegunka silna, to węgiel dla dzieci, ale ją wychodzę z. założenia, że zbyt szybko nie powinno sie hamować ani wymiotow, ani luźnych kupek.
Nessi
no i jeśli nie masz daleko, to zawsze możesz podjechać na pogotowie w razie nasilenia objawów . Jeżeli jest to problem, to odwiedziła bym lekarza juz dzisiaj.
sofia_
przy silnych wymiotach koniecznie lekarz, jeśli nie są aż tak intensywne orsalit i probiotyk np. acidolac i powinno przejść, ale i tak bym poszła do lekarza
annad
Tak jak pisze Sofia przy silnych wymiotach lekarz...bardzo łatwo doprowazić w takich sytuacjach do odwodnienia. Zdrówka dla Mikołaja!
Honey*
moge sie podpiac?
kuba od rana wymiotuje.
zwymiotowal juz 5 razy w ciagi 2h.
nie ma zadnej tresci, tylko woda.
wczoraj przywiezli nowe piętrowe łóżko
nie smierdzi farba, czuc poprostu drewno ale nie intensywnie. trzeba podejsc i przylozyc nos zeby poczuc. jedyne te materace/pokrowce czuc btlo taka nowoscia.
czy mozliwe ze sie nawdychal i od tego go ciagnie ?
zaznaczam ze nie ma intensywnego zapachu. ja jestem przewrazliwiona na tym punkcie ale jednak tego tak nie czuc
nie zjadl nic takiego co mogloby mu zaszkodzic. narazie zrobilam mu orsalit, zamierzam tez zadzownic do naszej lekarki.
ale co o tym myslicie?
malgosia1968
może to jelitówka, u nas wtedy tak było, razem chorowaliśmy i cięgło się 7 dni
rtonka
My wymioty i biegunka przerabialismy w tamtym tygodniu we czworke, m tylko mial biegunke.
Honey dawaj po lyzeczke najpierw wody zaczynajac po jednej lyzeczce za 20 minut druga itd. orsalit chyba niezbyt dobry jest w smaku i moze powodowac dodatkowo wymioty bynajmniej u nas tak bylo. Najpierw woda jak nie bedzie wymiotow to dopiero orsalit. Moi po wodzie zwracali, dalam im chrypki kukurydziane a pozniej wode po lyzeczce i im przeszlo. Do lekarza bym poszla napewno jakby non stop zwracali i mieli do tego biegunke
rtonka
CYTAT(Honey* @ Mon, 25 Nov 2013 - 10:07) *
nie smierdzi farba, czuc poprostu drewno ale nie intensywnie. trzeba podejsc i przylozyc nos zeby poczuc. jedyne te materace/pokrowce czuc btlo taka nowoscia.
czy mozliwe ze sie nawdychal i od tego go ciagnie ?
zaznaczam ze nie ma intensywnego zapachu. ja jestem przewrazliwiona na tym punkcie ale jednak tego tak nie czuc


Od tej farby to raczej nie, Twoja corka chodzi do szkoly o ile sie nie myle, mogla przyniesc wirusa tak jak moi.
malgosia1968
moja zaprzyjaźniona lekarka dała mi doskonalą radę
szkoda, że dopiero dowiedziałam się po siedmiu dniach jak nas już wymęczyło
dla dorosłych na wymioty jedna łyżka stołowa majeranku zaparzyć i wypić
dla dziecka łyżeczka od herbaty na szklankę wrzątku
można troszkę dodać cytryny i odrobinę posłodzić
działa rewelacyjnie na wymioty
Honey*
CYTAT(rtonka @ Mon, 25 Nov 2013 - 10:54) *
Od tej farby to raczej nie, Twoja corka chodzi do szkoly o ile sie nie myle, mogla przyniesc wirusa tak jak moi.


tak, chodzi do szkoly. jej nic nie dolega. przynajmniej na tÄ™ chwile. poszla rano do szkoly.
farba niby bezpieczna ale ufac ludziom nie mozna do konca, choc opinie maja dobre.
tez mysle ze to nie od farby.
biegunki nie ma. narazie jest ok. wypil ciut orsalitu, przespał się i zobaczymy co bedzie dalej
sofia_
i jak się dziecko czuje? Na pewno w takich sytuacjach warto podać elektrolity po łyżeczce i probiotyk jeśli nie chce jeść to możesz spróbować mu podać acidolac junior w formie czekoladoywch misiów, moje dziecko nawet jak jest chore to z przyjemnościa je te misie. Może to jakiś wirus?
ulla
CYTAT(malgosia1968 @ Mon, 25 Nov 2013 - 08:55) *
moja zaprzyjaźniona lekarka dała mi doskonalą radę
szkoda, że dopiero dowiedziałam się po siedmiu dniach jak nas już wymęczyło
dla dorosłych na wymioty jedna łyżka stołowa majeranku zaparzyć i wypić
dla dziecka łyżeczka od herbaty na szklankę wrzątku
można troszkę dodać cytryny i odrobinę posłodzić
działa rewelacyjnie na wymioty



Ale wiesz, czy to opinia lekarki?? Bo co prawda rzadko, ale czasem z problemem trzeba walczyć icon_smile.gif
Honey*
mamy powtorke
od rana kuba skarzy sie na bol brzucha, zwymiotowal woda juz 3 razy w odstepach okolo 30min
procz wody nic mu nie daje
moge mu węgiel dać ?
nie mam orsalitu, maz pojechal do rodziny, nie mam jak do apteki podjechac
w domu mam tylko węgiel
OLA77
Malgosiu ile dziecko musi wypic szklanek tego majeranku? Lena od 7 rano zwymiotowala mi 4 razy. Poki co nic innego sie nie dzieje.
ania.m
Mego Marcina też biegunka dopadła (w niedzielę i poniedziałek wymiotował). Wczoraj poszliśmy do lekarza i dostał lek na receptę Hidrasec. Bierze od wczoraj. Dziś już jest znacznie lepiej. Podobno działa bardzo dobrze, ale do tanich nie należy...
malgosia1968
CYTAT(OLA77 @ Thu, 16 Jan 2014 - 08:54) *
Malgosiu ile dziecko musi wypic szklanek tego majeranku? Lena od 7 rano zwymiotowala mi 4 razy. Poki co nic innego sie nie dzieje.

Ola ja dawałam pić ile tylko chciał i mógł
podawaj jakiś lek osłonowy (np. lacidofil) i orsalit choć po troszku niech pije
wymioty zazwyczaj szybciej mijają niż biegunka
bartek_tsw
[edit: moderacja]
blaszka
Takie objawy najczęściej wskazują na infekcje wirusową, same objawy warto porównac: [edit. Moderator] w takich chwilach to małe dziecko trzeba dobrze kurować icon_smile.gif sama staram się ograniczać podawanie leków do minimum, bardziej staram się działać domowymi sposobami, co prawda jak jest potrzeba to oczywiście, sięgam po lek, ale tylko jeżeli jest to konieczne icon_smile.gif babcia leczyła mamę bez leków i ta żyje i ma się świetnie, to samo mama mnie, też czuje się dobrze i na nic nie choruję icon_smile.gif jak widzę że objawy u dziecka są zbyt intensywne, to wiadomo, lekarza trzeba odwiedzić icon_smile.gif często jednak chodzimy do prywatnego lekarza rodzinnego icon_smile.gif nawet na wizyty kontrolne icon_smile.gif
bizneswoman
mysle ze ta informacja moze sie wam przydac, bo kupilam ostatnio na biegunke Orsalit plus smektyn, jest to polaczenie elektrolitow i smektynu w jednej saszetce, bardzo przydatne na biegunke, bo to nawadnianie i lagodzenie objawowo biegunki za jednym razem, kupilam od razu kiedy pokazala mi go farmaceutka, bo dzieci nie lubia pic lekow, a tu maja 1 mniej, a dla mnei jest to duza oszczednosc, niz mialabym kupic te 2 rzeczy osobno
Miso
u nas jak sa takie objawy to robimy badanie na rotawirusy.
Anusia946
U nas bardzo pomaga stosowanie trilacu. Myślę, że powinien pomóc w tym przypadku.
Helenita
ja nie lekceważę biegunki i wymiotów, bo jak wiadomo dziecko może się naprawdę szybko odwodnić, więc wolę od razu działać i zasięgnąć porady lekarza. Jako, żę mam przykre doświadczenia ze szpitalnymi SOR-ami to korzystam z aplikacji lekarzObok, gdize umawiam wizytę domową w ciągu 60 min do mojego dziecka przyjeżdza pediatra i przeprowadza kompleksowy wywiad, a ja nie muszę stać z chorym dzieckiem w tych ogromnych kolejkach w przychodniach
GoSiaKowY
Wizyta u lekarza jest zawsze wskazana, bo nigdy nie wiadomo co siÄ™ dzieje z brzuszkiem dziecka.
Powodów może być dużo, od zwykłej niestrawności do poważniejszych spraw. Dobrze jest przeczytać ten artykuł - https://123madrzyrodzice.pl/bole-brzucha-u-dzieci/ , tu są wymienione takie najpopularniejsze przyczyny.
Taka wiedza bardzo się przydaje. Wiem po sobie, że w takich sytuacjach człowiek często popada w panikę i nie wie jak dalej działać, zwłaszcza jak obok płacze z bólu dziecko.
klaudia84
Przy biegunce Smecta i Elektrolity, Dicolor albo Diflos, Viburcol w kroplach. Oczywiście podajemy wszystko, a nie tylko jeden z wyżej wymienionych.
Misiulek12
Dobrze jest wzmacniać florę bakteryjną już u malutkich dzieci probiotykiem, ja FFbaby daję mojej Zosi. Właściwa flora bakteryjna ma duży wpływ na przewód pokarmowy i może zapobiegać różnym brzuszkowym kłopotom.
vdariznv
Mamy w ofercie zrobienie wlewu kroplowego w domu pacjenta w okręgu Gdańska, Gdyni lub Sopotu. Czas wizyty dopasujemy do oczekiwań pacjenta - działamy 24h na dobę. https://xn--kroplwka-w-domu-zrb.pl/
Blare
Sama niedawno miałam ten problem z maluszkiem. Pamiętajcie, że w takiej sytuacji warto podawać probiotyki, zresztą, ja od jakiegoś czasu podaję profilaktycznie codziennie Multilac Baby w kropelkach, zdecydowałam się na niego, ponieważ jest bez konserwantów i czytałam na jego temat bardzo dużo pozytywnych opinii.
karierka
Moje dzieci są już trochę starsze, ale też zdarzało im się mieć zatrucia po których spędzały trochę czasu w toalecie. Robiłam im różne herbatki czy napary ziołowe, ale tak naprawdę to dopiero Intesta okazała się najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tych dolegliwości
hannaem
warto jak najszybciej zamówić wizytę u doktora
camio
Mój młodszy braciszek tak miał i ja podobno również. Mamy alergię na białko zwierzęce (nie tylko laktozę). Na roślinnej diecie nic nam nie jest.
patrycja993
Przy problemach z układem pokarmowym polecam icon_arrow.gif https://gastromed.info/!
klaudia84
Jeśli bóle brzucha i biegunka nie ustępują po max 3-4 dniach, to nie ma na co czekać i najlepiej wykonać usg brzuszka żeby sprawdzić czy nic złego się tam nie dzieje. Badanie usg można w zasadzie wykonać od razu prywatnie (polecam m.in. Centrum usg Diagnotiq w Zyrardowie), bo na NFZ to się nie doczekasz.
karolina.joanna
Przy takich problemach, które się powtarzają u dzieciaczków, warto jest też pomyśleć o probiotykach. Wiadomo - małe dzieci nie przyjmują odpowiedniej ilości naturalnych probiotyków, bo zwyczajnie nie za bardzo mogą, więc warto poruszyć taką kwestię ze swoim lekarzem. Np ten probiotyk - https://www.mynarum.com/narum-mumio-200mg może być też stosowany u dzieci, w dodatku zawartość kapsułki można rozpuścić w napoju, więc nie ma problemu z przyjmowaniem icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.