To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Separacja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Ratatam
Czy ktoś orientuje się, jak wygląda w praktyce taki stan prawny. Czy po okresie separacji, łatwiej spodziewać się rozwodu, jeżeli jedna strona będzie na niego nalegać? Moja siostra jest w tej sytuacji i to już wszystko jej zdaniem trwa za długo. Ona nie chce rozwodu z orzeczeniem o winie, nie mają też jeszcze dzieci. Czy taką separację można w ogóle przedłużać, jeżeli ona chce rozwodu, a on nie?
ruda_kasia
a są w ogóle w separacji prawnej, chy piszesz o faktach?
MamaStokrotki
CYTAT(Ratatam @ Wed, 04 Dec 2013 - 13:25) *
Czy ktoś orientuje się, jak wygląda w praktyce taki stan prawny. Czy po okresie separacji, łatwiej spodziewać się rozwodu, jeżeli jedna strona będzie na niego nalegać? Moja siostra jest w tej sytuacji i to już wszystko jej zdaniem trwa za długo. Ona nie chce rozwodu z orzeczeniem o winie, nie mają też jeszcze dzieci. Czy taką separację można w ogóle przedłużać, jeżeli ona chce rozwodu, a on nie?

prawdę mówiąc nie znam nikogo, kto był w separacji, samych rozwodników icon_razz.gif
Skoro ona che orzecznie winy, a on nie, to wydaje mi się, ż epowinna wynając prawnika, albo chociaż poszukać dokładnych informacji na jakiś serwisach prawniczych, wiem, że jest coś takiego jak mój rozwód, koleżanka korzystała tam z kalkulatora alimentów.
Ratatam
Chodzi o taką separację "faktyczną" a nie formalną. Myśleliśmy, że to się po prostu udowadnia w sądzie a nie specjalnie stwierdza. :0 Już jednak pytanie nieaktualne, bo sprawa rozwodowa jest już założona.
marysia8383
Dla innych osób, które nie bardzo wiedzą na czym polega separacja polecam [edit:moderacja] . Wszystko napisane prostym i zrozumiałamym dla nas językiem. A jak tam sprawa z tym rozwodem? Była już pierwsza rozprawa chociaż? Mój kolega miał 3 rozprawy - średnio co roku każda i na razie końca rozwodu nie widać. Żona srasznie mota wszystko i sam sedzia ma już chyba dosyć powyli to tego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.