To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaka kawa ziarnista godna polecenia i gdzie ją kupić

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Tigerek
Małżonek sprezentował mi na gwiazdkę młynek do kawy, a że na imieniny dostałam ekspres przepływowy odkrywamy urok kaw mielonych tuż przed parzeniem. Na razie zaopatruję się w kawę w hipermarketach, ale zdaje się ekonomiczniej i sensowniej byłoby poszukać jakiegoś porządnego sklepu internetowego.

Druga kwestia - szukamy dopiero dla siebie gatunku/producenta kawy icon_smile.gif - oboje wiemy niewiele, oprócz tego, że wolimy kawy nie-kwaśne, nie do przesady gorzkie. Nie umiem tego określić.
Powinniśmy szukać tych bardziej czy mniej palonych?

Będę wdzięczna za każdą wskazówkę icon_smile.gif
Paula.
Przycupnę sobie i będę korzystać z rad fachowców icon_smile.gif
Młynka do kawy jeszcze nie mam, ale przyjdzie i na to czas, na razie mam rewelacyjną kawiarkę i wg mnie kawie z przepływowego daleko do takiej z kawiarki, o ciśnieniowym nie wspominając.
asdfghjklzxcvbnm
Swiezo palona:-) sklep internetowy i stacjonarny- na GÅ‚ogowskiej w Poznaniu.
Opisy są przy kazdej kawie- ale polecam kupowac rozne i samemu znaleźć swój smak.

Paula.
cirro czy mogłabym Cię prosić o linka do tego sklepu internetowego icon_smile.gif
pesciorka
często kupuję kawę ziarnistą w sklepie Tchibo
pati.n
dallmayr
tomberowa
a my kupujemy na all lavazza pienaroma
Ammm
Ja najcześciej kupuję złotą lavazzę, bo taka jest u mnie we wsi w sklepie 06.gif Ale i smak mi odpowiada.
MamaJulki
kiedyś zakładałam podobny wątek, może ktoś skorzysta icon_wink.gif

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0

ja kupujÄ™ dallmayr lub lavazzÄ™
tyczka
Świeżo palon, jak najbardziej. Ale ja zawsze i wszędzie polecam kawę Illy.
Zostało mi z czasów młodości i pracy w kawiarni icon_razz.gif
ania.m
Jak jeszcze ekspresu nie miałam, to Illy była numer jeden 06.gif

Teraz zakochałam się w kawie Starbucks... Ale cena nieco powala.

Na co dzień kupuję kawę w Tchibo.
Ila
CYTAT(Paula. @ Sun, 12 Jan 2014 - 12:04) *
Przycupnę sobie i będę korzystać z rad fachowców icon_smile.gif
Młynka do kawy jeszcze nie mam, ale przyjdzie i na to czas, na razie mam rewelacyjną kawiarkę i wg mnie kawie z przepływowego daleko do takiej z kawiarki, o ciśnieniowym nie wspominając.


Paula, a możesz pokazać tę kawiarkę?
alcia
Ja polecam Dalmayera, Lavazza crema, mąż mi przywiózł z niemiec Galę i mi bardzooo odpowiada.

Paula.
CYTAT(Ila @ Tue, 14 Jan 2014 - 11:20) *
Paula, a możesz pokazać tę kawiarkę?

Nie jest to jakiś super sprzęt, ale ja jestem z niej bardzo zadowolona.
Mam ją ponad 2 lata i nadal ma uszko icon_smile.gif. W poprzedniej bardzo szybko udało mi się pozbyć wszystkich plastikowych elementów "rozpuszczając je".
Był plan kupienia całej ze stali, ale T. słusznie stwierdził, że może uchwytów nie uda mi się stopić, ale za to będę wiecznie poparzona.

Kawiarka w linku.
Szukając w necie zdjęcia tej mojej zauważyłam, że pojawiło się wiele fajnych kawiarek. Może by tak jednak popracować nad tym uchwytem;), no ale to tak bliżej drugiej połowy roku, bo wtedy wszelkie okazje będą 06.gif
klarka9
Mój mąż również ostatnio kupił nam do domu ekspres automatyczny Minuto i przyznam szczerze, że jestem pod dużym wrażeniem prostoty w obsłudze tego urządzenia.. a o kawie już nie mówię, bo robi wyśmienitą. Jeszcze przed zakupem zrobiłam mały research wśród znajomych kawoszy i polecam Lavazza Crema e Aroma, nam bardzo smakuje. Cappuccino wychodzi naprawdę pyszne icon_smile.gif
ewela
No to z naszych kawiarskich obserwacji wynika,ze
Tchibo w ziarnie- jest rewelacyjna.
Ziarna są jednakowej wielkości i koloru, z głębią smaku-jak zajadasz nawet na "surowo", dobrze palona. Swietna pianka, kawa aromatyczna. Polecam- kazdą Tchibo ,nawet fine milde (biała czy tam zielona kawa- ta co niby odchudza...no mnei nie odchudza-ale jest smaczna)
Cenowo: okolo 10euro za 1kg Tchibo- kupione niedawno w Niemczech.

Uwaga- nie jest to mieszanka ziaren kaw!!!!!

Trudno się przesiąść z "Mercedesa"-czyli 100% kawy....
Są wlasnie mieszanki kaw- ale dla smakosza kawy (nawet tego domowego) czuć już różnicę w smaku (Arabica i Robusta w mieszance są ok, ale Arabica- rewelacja...!!!!!!!!!!!!!!)

Inne kawy: Eduscho, np Gala- polecam. Smaczna, dobrze palona, aromatyczna.
Opisane kawy- nie mają goryczki, tego kwasnego posmaku. Sa naprawdę pyszne. A świezo zmielona kawa. chwilę wczesniej zrobiona...budzi smakiem:-) brawo_bis.gif

Ja zierenka kawy Tchibo Arabica- noszę w torebce, w woreczku, po kilka ziarenek - dla smaku.....na zakąskęicon_smile.gif...bo nie mam czasu pic kawy w pracy...ale zagryżć zawsze można:-)


hmm
zyczÄ™ smaku i aromatu!!!!!
Tigerek
Po testowaniu na pewno polecić możemy Dallmayr i Tchibo icon_smile.gif fantastyczne icon_smile.gif
Visenna
Ja polecam arabice i sklep z kawa swiezo palona tommy cafe ze skoczowa!!
Kryzsytof
Dzięki takiemu drobnemu szczegółowi, twoi pracownicy będą mieli całkowicie uzasadnione wrażenie, że troszczysz się o nich. Zakupiony ekspres do biura traktuj więc jako inwestycję. I nie oszczędzaj na jego zakupie. Tani ekspres to właściwie strata twoich pieniędzy.
tanka
w lidlu zobacz za kawami ziarnistymi
Martyna_30
Ja lubię ziarnistą z Tchibo ma 100% Arabiki i mi smakuje, czasem kupuję jakąś z droższych kaw z Piotra i Pawła, ale nie zawsze cena idzie w parze z lepszym smakiem. Wiadomo każdemu smakuje co innego.
Kucharz
CYTAT(Todli23 @ Tue, 23 Feb 2016 - 12:04) *
Kawy ziarniste kupisz w zasadzie w każdym supermarkecie. Ja nie mam cierpliwości do ich samodzielnego mielenia no i druga rzecz - nie znoszę fusów icon_razz.gif Dlatego u mnie to w półce znaleźć można tylko kawę rozpuszczalną. Teraz poluję na coś od COFFEE REBELS

Wiesz, jeśli masz fajny ekspres, to proces samodzielnego mielenia oraz problem fusów Cię nie dotyczy. Pomyśl o tym icon_smile.gif
Natomiast skoro już wspomniałeś o rozpuszczalnych Coffee Rebels (choć i mielone są w niektórych Carrefourach), to lepszych kaw smakowych przyjdzie Ci ze świecą szukać. I bardziej cieszących oko opakowań (super cytaty czy mini-historyjki). Tak więc śmiało poluj icon_smile.gif
kajukaj
ja jestem mega dużą fanką kawy icon_biggrin.gif wybieram się nawet na Tea&Coffee World Cup do Krakowa, widzialam w programie fajne sympozja i warsztaty, od razu się zdecydowalam, jeszcze tylko 2 tygodnie czekania
Majka35
ja polecam vergnano , trudno dostępna ale pyszna bo to włoska 100 arabica
Emelelek
O witam, jeśli chodzi o to, gdzie kupić kawę ziarnistą to może od sklepu Espressoart? Mają trochę inne kawy niż w sieciówkach. Moim zdaniem nawet lepsze
amelik
Ostatnio bardzo zasmakowałam się w kawie z Brazylii.Jest bardzo pyszna, delikatna i ma fajny zapach jeśli ktoś lubi kawę icon_smile.gif Idealna by obudzić rano i zrelaksować po pracy. Uwielbiam kawę świeżo mieloną i świeżo parzoną, dlatego próbuje wielu smaków. Jak na razie właśnie brazylijska mi najbardziej smakuje. Kupić można tu: www.kawafogo.pl nazywa się Brasil Santos.
Grażyna7
CYTAT(amelik @ Mon, 18 Sep 2017 - 16:23) *
Ostatnio bardzo zasmakowałam się w kawie z Brazylii.Jest bardzo pyszna, delikatna i ma fajny zapach jeśli ktoś lubi kawę icon_smile.gif Idealna by obudzić rano i zrelaksować po pracy. Uwielbiam kawę świeżo mieloną i świeżo parzoną, dlatego próbuje wielu smaków. Jak na razie właśnie brazylijska mi najbardziej smakuje. Kupić można tu: www.kawafogo.pl nazywa się Brasil Santos.


Witaj, uwielbiam pić kawę, ale ostatnimi czasy moja, którą zawsze piłam zepsuła się, chodzi mi o smak. Już mi nie smakuje, poza tym czuję się ospała.
Słyszałam pozytywne opinie o tych kawach od Fogo, próbowałaś też inne? Ciekawi mnie ta Fogo ETIOPIA DJIMMA.
kokosankaana
Ziarnista lawazza, ma dobry aromat i pysznie smakuje, a z innych to w specjalnych sklepach z kawą można kupić różne smaki, też warto wypróbować. Zawsze zapraszam znajomych na takie testowanie.
Kawowy_maniak007
Ja już pije tylko świeża kawę prosto z palarni kawy. Osobiście polecam właśnie sklep z kawą www.blueorcacoffee.pl świeża kawa i palarnia kawy. Są chyba z lublina, kawa ziarnista super. Aktualnie pije Black Vesuvius czy jakoś tak. Moim zdaniem właśnie ten sklep z kawą www.blueorcacoffee.pl jest najlepsza aktualnie.
Maria J
Świetny prezent! icon_biggrin.gif Świeżo zmielona kawka to najlepszy pobudzacz icon_smile.gif Ja polecam Klingona: https://beardedcoffee.pl/product-pol-14-Kaw...nio-ciemne.html , moja ulubiona Arabica icon_smile.gif Żeby mój mąż wpadł na taki pomysł! ;P
paulewan
ogólnie na smak kawy ma wpływ rodzaj palenia -mocno lub słabiej, miejsca skąd pochodzi i sam sposób obróbki icon_smile.gif tutaj masz fajnie opisane czym sie mniej więcej charakteryzuje kawa z danego regionu jakie ma profile smakowe itp https://www.gksponsor.pl/o_kawach.html ogólnie mocno palona bedzie kwasna i gorzka. Ważne jest aby mieć dobrą świeżą kawę oraz to ile się tej kawy daje na ml wody jak również temperatura i czas w jakim przelewa się woda. Jeśli chcesz to poczytaj sobie o alternatywnych parzeniach kawy tam się dzieje prawdziwy kosmos a do przelewów możesz już uzyskać i bawić się kawami do takich sposobów parzenia kaw. Można uzyskać różne smaki od owocowych po orzechowo czekoladowe. Ja jestem fanką owocowych właśnie icon_smile.gif Powodzenia z eksperymentami, tylko mała rada nie kupuj z marketu bo tam na bank nie kupisz dobrej zamawiaj z takich raczej palarni jak ci podesłałam, zaufaj fance kawy icon_smile.gif
skychleb
Tigerek, bardzo trudno wybrać "najlepszą kawę", ponieważ smak kawy jest najczęściej subiektywny. Np. mi bardzo smakują mieszanki, ale niektórzy wolą 100% arabikę. Najlepsza kawa ziarnista to przede wszystkim świeżo mielona, z palarni kawy, a nie z marketu icon_biggrin.gif
joannakr
Kiedyś piłam rozpuszczalną, teraz odkąd mam młynek nie wyobrażam sobie pić innej kawy niż świeżo zmielonej icon_smile.gif Nie trzeba mieć drogiego ekspresu. Mam mały młynek elektryczny, w którym codziennie mielę małą dawkę tak na 3 kawy, dzięki temu zawsze mam świeżo zmielone ziarna. W lidlu są fajne kawy ziarniste, najlepsza jest jednak kawa od etno cafe.
Mała_Stokrotka
Jest tyle do posmakowania, że nie ma co się ograniczać. Ja mimo tego, że mam swoją ulubioną kawę to i tak czasem przeglądam strony typu https://www.frisco.pl/c,147/cat,napoje-kawa...n,searchResults w poszukiwaniu jakieś odmiany. To powoduje, że moja kawa do której wracam smakuje cały czas dobrze.
Janek Krakowiak
Mi bardzo smakuje kawa włoska Celini  Polecam spróbować. Można ją kupić w sklepie z żywnością z importu np. tutaj:
euroshop24h.pl/pl/c/Kawy-i-Herbaty/75/1/default/1/f_producer_102/1
MałaMatylda
Ja polecam w szczególności następujące firmy: Davidoff, Segafredo, Kimbo i Pellini. Dobre ziarna też mają w Starbucksie. Moi znajomi kupują. icon_smile.gif
Krysia900
Przepyszną kawę ziarnistą mają w https://www.meinlcoffee.com/pl/ icon_smile.gif Zakochalam się w smaku CREMA ESPRESSO Delight i nie wyobrażam sobie teraz poranków bez tego pysznego napoju:) Jeśli szukacie swojej idealnej kawy, to koniecznie przetestujcie produkty od Julius Meinl.
śrubka
Jak pić kawę to tylko taką dobrej jakości, żeby mieć pewność, że będzie i smaczna i zdrowa. Można zajrzeć w tym przypadku do sklepu z kawą z różnych stron świata, gdzie najczęściej można znaleźć wyselekcjonowane ziarna. To daje większą gwarancję jakości, niż standardowe kawy kupowane w marketach.
gekon
Od kilku lat zaopatrujÄ™ siÄ™ w sklepie Tchibo i jestem bardzo zadowolony. Mocno palona w ziarnach..
muppet
My korzystamy z palarni kawy, tam można dostać najlepszą kawę ziarnistą. Jest co prawda droższa, tutaj http://hotmoney.pl/ile-kosztuje-dobra-kawa...z-palarni-kawy/ przedstawiono mniej więcej jej ceny, aczkolwiek moim zdaniem lepiej wydać więcej, ale pić lepszej jakości ziarna.
karola12
Ja tez ostatnio odkryłam kawy z palarni. Nie porównywalny smak do tych "komercyjnych" Zakochałam się w kawie Oconal Pizca del Mundo. Przyjemny smak i aromat. Nie kwaśna. Jest do kupienia w niewielu sklepach internetowych. Ja kupuję na www.dzikamalina.pl Często mają promocje, wiec za tą kawę nie wychodzi drogo.
Ceda
Sama ostatnio zamawiam głównie w sklepach internetowych. MOim zdaniem w marketach dość trudno jest znaleźć naprawdę dobrą kawę, o wiele łatwiej jest taką kawę znaleźć w sieci. Ze swojej strony polecam sklep Quba cafe. Sa oni producenttem aromatycznej kawy ziarnistej.


Uwielbiam aromat tej kawy z rana jak sobie robiÄ™ ( mam ekspres). https://sklep.qcs.pl/pol_m_Kawa_Producent_Q...-Caffe-352.html
Kotelka
Zależy czy lubisz kawę z goryczką czy kwaskową czy o smaku czekolady czy z nutą słodkości?
Pijesz ze śmietanką czy z mlekiem a może czarną? Powinnaś określić bliżej. Każda jest inna w smaku dla prawdziwego smakosza. Ci którzy piją z mlekiem tego nie odróżnią.

Sama od czasu od kiedy nie zamówiłam sobie dobrej jakości kawy z palarni, nie potrafiłam rozpoznać róznicy pomiędzy poszczegolnymi kawami:
https://studiokawy.pl/pl/c/Producent/16

Zerknij sobie tutaj. Zamówisz dobrej klasy kawy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.