To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Testy psychologiczne na pamięć.

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Szukam opinii psychologów. Mam nadzieję, że na forum wypowiadają się takze specjaliści w tej dziedzinie, a nie tylko sami pacjenci, gdyż potrzebuję pomocy. Próbowałam poradzić się na forach typowo psychologicznych, ale bez rezultatu. Cisza w eterze, zmowa jakaś, złosliwośc losu (?).
Jakiś czas temu miałam testy dotyczące pamięci. W dwóch zakresach jest nieznaczne odchylenie od normy. Jednak mój internista twierdzi, że nieznaczne odchylenie, nie jest podstawą do dalszych badań lub kierowania mnie do neurologa. Musiałabym mieć znaczne pogorszenie pamięci, by dalej działać. Ponieważ mam zawód, który wymaga sprawnej pamięci, nie chciałam dopuścić do znacznego pogorszenia. Dlatego zależało mi na dalszych badaniach.
Pomyślałam jednak, że być może nie da się "naprawić" mojej pamięci, a lekarz po prostu nie chciał mi tego perfidnie powiedzieć.
Chciałam wkleić na łamach forum, bądź prześlę na pw podsumowanie tej opinii psychologicznej, gdzie zawarte są najważniejsze informacje. Osoba kompetentna mogłaby się wypowiedzieć.
Agnes84
Domi, możesz mi wysłać na PW. Wykonuję testy neuropsychologiczne (bo o takich mowa) i przy nawet nieznacznych odchyleniach od normy, zalecam kontrolne badanie w przeciągu 3-6 m-cy.
Mogę przejrzeć Twój wynik i podpowiedzieć jak działać.
domi
Dziekuję, niedługo wyśle.
Przy okazji mam pytanie. Czy te testy sa z góry narzucone, to jakiś gotowy wzór, czy każdy psycholog sam je układa?
Pytam ponieważ uważam, ze testy były niedopasowane do mojej osoby. Np. pytanie mnie 8 razy o jedną rzecz lub zezwolenie na przypomnienie sobie czegoś bez ograniczenia czasowego, albo czytanie bardzo po-wo-li, wyraźnie. To przecież jest niezyciowe!!!
Kto mi w pracy będzie powtarzał 8 razy, albo kto będzie stał pół godziny cierpliwie, aż sobie przypomnę sprawę, albo kto będzie do mnie mówił jak do debila? Nikt przecież icon_rolleyes.gif . Ktos wchodzi, mówi szybko raz i odchodzi lub pyta o coś i oczekuje odpowiedzi w tej sekundzie, bo klient czeka w słuchawce. Gdyby testy były bardziej realne, to byłoby znaczne obniżenie normy.
Agnes84
Testy są gotowe, uniwersalne, "pasują" do wszystkich icon_wink.gif Normy z podziałem na płeć, wiek, często wykształcenie są opracowywane na podstawie dużych grup badanych. Są dokładne instrukcje przeprowadzenia badania, stąd np. czytanie pytań w określony sposób, mierzenie czasu odpowiedzi itp.

Odpisałam na PW.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.