To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nowy cennik Poczty Polskiej !

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

pesciorka
Wkurza mnie Poczta Polska i jej nowy cennik klotnia.gif

Pamiętajcie, że od soboty (1 lutego) drożeją listy polecone.

nowy cennik
https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads...ał-2_publik.pdf
ewqa
a mnie ostatnio zdenerwowało to ,że weszła jakaś nowa zasada ze znaczkami . wybrałam się na pocztę z listem poleconym priorytetowym i naklejonymi 3 znaczkami . pani w okienku zmusiła mnie do ich oderwania , po czym przykleiła jeden znaczek na tenże list i machnęła mi przed nosem kartą ,z rozrysowanymi znaczkami , z której wynikało ,że na każdy rodzaj listu/kartki ( polecony, prirytet , polecony priorytet, ekonomiczny , kartkę itp) obowiązuje teraz inaczej wyglądający znaczek .
dobrze ,że na poczcie obok moje pracy nie robią w tym temacie aż takich problemów ,a juz na pewno nie ma mowy ,abym musiała odklejać już przyklejone znaczki ,a tym samym ponosić podwójne koszty .
Joanna 81
CYTAT(ewqa @ Fri, 31 Jan 2014 - 09:32) *
wybrałam się na pocztę z listem poleconym priorytetowym i naklejonymi 3 znaczkami . pani w okienku zmusiła mnie do ich oderwania , po czym przykleiła jeden znaczek na tenże list i machnęła mi przed nosem kartą ,z rozrysowanymi znaczkami , z której wynikało ,że na każdy rodzaj listu/kartki ( polecony, prirytet , polecony priorytet, ekonomiczny , kartkę itp) obowiązuje teraz inaczej wyglądający znaczek .

w życiu nie zgodziłabym się na odrywanie znaczków, których wartość jest zgodna z kwotą do zapłaty. Wolałabym poświęcić chwilę i pójść do MOJEGO oddziału poczty, gdzie nie robią w tej kwestii problemów. Szok!
Mnie dziwi fakt, że co poczta to inne zasady - ja mogę listem poleconym (w kopercie bąbelkowej) nadać co mi się tylko podoba - począwszy od ubrań po buty czy książki. Spotkałam się z sytuacją i to niejednokrotnie, że kupując daną rzecz u sprzedającego ( allegro czy gumtree, nawet dziewczyny z forum), który nie mógł jej nadać listem w kopercie, bo pani w okienku pocztowym się nie zgodziła 29.gif U nas jest tak, że jeśli tylko wejdzie do koperty (a w sprzedaży są naprawdę wielkie, do których nawet kombinezon wchodzi), to mogę nadać i nie muszę wysyłać paczką (o ile też wagowo jest ok), nikt też nie pyta się mnie co tam mam do wysłania.... Lubię moją pocztę 06.gif
pesciorka
teraz wysłanie paczki (one nie drożeją) będzie porównywalne cenowo do wysłania listu gabaryt B w kopercie bąbelkowej
Agnieszka_82
Tak i chyba od stycznia jest usługa mini-paczka za 7 zł.
pesciorka
CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 31 Jan 2014 - 10:38) *
Tak i chyba od stycznia jest usługa mini-paczka za 7 zł.

o tym to nie słyszałam
Joanna 81
ja też nie.
ewqa
CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 31 Jan 2014 - 10:38) *
Tak i chyba od stycznia jest usługa mini-paczka za 7 zł.

fajna sprawa z tą minipaczką , dobrze wiedzieć .

CYTAT(Joanna 81 @ Fri, 31 Jan 2014 - 09:59) *
w życiu nie zgodziłabym się na odrywanie znaczków, których wartość jest zgodna z kwotą do zapłaty. Wolałabym poświęcić chwilę i pójść do MOJEGO oddziału poczty, gdzie nie robią w tej kwestii problemów. Szok!
Mnie dziwi fakt, że co poczta to inne zasady - ja mogę listem poleconym (w kopercie bąbelkowej) nadać co mi się tylko podoba - począwszy od ubrań po buty czy książki.

nietety wtedy nie miałam wyjścia ( dokumenty , które musiały zostać danego dnia wysłane )
a z drugą częścią wypowiedzi się zgadadzam , wszystko zalezy niestety od placówki pocztowej .u mnie akurat nie ma problemu , kedynie pani informuje , że listonosz na pewno takie listu nie zaniesie , ze względu na rozmiary i adresat będzie go musiał odebrać osobiście .
Agnieszka_82
tutaj jest więcej o tej mini-paczce
https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy...ki/paczka-mini/
nadaje się ją troszkę inaczej niż zwykłą ale paczka do 2 kg kosztuje 7,5 więc mniej niż zwykła.
Agula9
Też pierwsze słyszę o mini paczce, może dać link o co w tym chodzi, jaka waga i wymiary?
Mnie też raz na mojej poczcie babka w okienku nie przyjeła czegoś w kopercie powiedziała, że to ma iść jako paczka!
Od tamtej pory wolę jechać 0,5 km dalej i nie robią żadnych problemów. Ale na mojej poczcie w sumie lipa zawsze była do tego oststnio jaja wyszły, że płatości za rachunki nie dochodziły.
Joanna 81
CYTAT(Agnieszka_82 @ Fri, 31 Jan 2014 - 11:12) *
tutaj jest więcej o tej mini-paczce
https://www.poczta-polska.pl/paczki-i-listy...ki/paczka-mini/
nadaje się ją troszkę inaczej niż zwykłą ale paczka do 2 kg kosztuje 7,5 więc mniej niż zwykła.

fajny pomysł. Trzeba jednak pamiętać, że paczka musi być mała. Ale zawsze to oszczędność i to spora.
pesciorka
CYTAT(Agula9 @ Fri, 31 Jan 2014 - 11:15) *
Też pierwsze słyszę o mini paczce, może dać link o co w tym chodzi, jaka waga i wymiary?
Mnie też raz na mojej poczcie babka w okienku nie przyjeła czegoś w kopercie powiedziała, że to ma iść jako paczka!
Od tamtej pory wolę jechać 0,5 km dalej i nie robią żadnych problemów. Ale na mojej poczcie w sumie lipa zawsze była do tego oststnio jaja wyszły, że płatości za rachunki nie dochodziły.

Do mini paczki opakowanie chyba trzeba kupić na poczcie
Wymiary (dedykowane opakowanie firmowe):
wymiar zewnÄ™trzny (pÅ‚aski) – 262 mm x 375 mm wymiar wewnÄ™trzny,
po rozszerzeniu – 250 mm x 360 mm x 50 mm
zajÄ…c_Poziomka
Wszystko zależy nie tyle od placówki co od człowieka. U mnie na poczcie głównej jest kobieta, która robi problemy na każdym kroku. Raz nie chciała mi wydać pisma (wezwanie na policję), bo było nadane na nazwisko panieńskie! Bo przecież policja by wiedziała, że od 2 lat jestem mężatką = to nie ja.... Jesli adres na kopercie jest inny niż w dowodzie też jest problem. Do pani nie dociera różnica pomiedzy adresem zameldowania, zamieszkania i korespondencyjnym :/ I ogólnie jest bardzo niemiła. Inne są w porządku.

Natomiast na mojej cud, miód i orzeszki icon_smile.gif Wszystko się da. A jak się nie da, to panie doradzą co zreobić, żeby się dało icon_wink.gif

jeszcze trochę i bardziej będzie sie opłacało wysyłać listy kurierem icon_razz.gif
Elak
Na poczcie, tak jak wszędzie, trzeba znać swoje prawa 29.gif
Też mi kiedyś kobieta nie chciała przyjąć przesyłki, która wyglądała jak paczka, ale wymiarami mieściła się w przesyłkach listowych. Powiedziałam, aby udowodniła mi przepisem, iż nie mogę wysłać tego jako list, bo wiem że mogę 03.gif
Pokiwała głową, coś sobie zmierzyła i wysłałam tak jak chciałam.
agarad
CYTAT(Elak @ Fri, 31 Jan 2014 - 13:31) *
Na poczcie, tak jak wszędzie, trzeba znać swoje prawa 29.gif


Dokładnie icon_smile.gif

Ja czytam regulamin PP odnośnie nadawania przesyłek i pomimo, że czasem "pani z okienka" twierdzi że się nie da, po chwili okazuje się, że jednak można icon_smile.gif
pesciorka
Mini Paczki też od jutra drożeją
https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads....02.2014r.1.pdf
anax
CYTAT(pesciorka @ Fri, 31 Jan 2014 - 17:47) *
Mini Paczki też od jutra drożeją
https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads....02.2014r.1.pdf


według tego płacimy 8,50 + opakowanie.To się chyba nie opłaca.
pesciorka
CYTAT(anax @ Fri, 31 Jan 2014 - 19:47) *
według tego płacimy 8,50 + opakowanie.To się chyba nie opłaca.

pytałam się dzisiaj na poczcie jak to jest z tą mini paczką i kobieta mi powiedziała, że w cenie opakowania jest już cena znaczka czyli za wszystko jest 8,50, ale te opakowania tak naprawdę są bardzo małe i w życiu nie wejdzie tam nic co waży ok. 2 kg
szczurki2
Moja mama pracuje na poczcie od wielu lat. Jak opowiada jak tam się ludzi traktuje woła o pomste do nieba. Wykonywanbie jakiś planów, namawianie klientów do brania kredytów w banku pocztowym, zakładanie kont w banku pocztowym. I tak każdy pracownik musi jakis idiotyczny plan wykonać. Ostatnio moja mama założyła na mnie konto w banku pocztowym ,żeby wykonać plan. Wpłaciła na nie 20 pln ,żeby było na 3 meisiące na prowadzenie konta. Teraz po 3 miesiącach rozwiązujemy umowę. Chore to jest . Tak też byłam w Pocztylionie( fundusz emerytalny) , bo trezba było plan wykonać. Ponadto muszą sprzedać odpowiednią ilośc znaczkół, kopert i kartek. Kiedys był czas , nie wiem czy pamiętacie, jak na PP mo zna było kupic garnki, poduszki , podpaski itp. To był dopiero koszmar.

Ja dziÄ™ki mamie na PP zaÅ‚atwiÄ™ wszystko, bo wiem jakie mam prawa. WsþólczujÄ™ kobietom ,które siedzÄ… i niczemu winne muszÄ… wysÅ‚uchiwac od klientów. Nigdy nie zdarzyÅ‚o mi siÄ™ czegoÅ› nie wysÅ‚ać .
Ze znaczkami też miałam przygodę , jak Pani mi źle wydała znaczki i kartka wróciła do mnie. Ale poszlam i bez problemu sparawa została załatwiona.
Agnieszka_82
Szczurki wiem o czym mówisz. Jak mój mąż wysyłał kilkadziesiąt paczek miesięcznie to panie aż z radości skakały jak go widziały. Wiedziały, że i gazetkę dla żony kupi i długopis (bo muszą właśnie w miesiącu ileś tego sprzedać) i i kilka kopert weźnie no i mnóstwo paczek wyśle. Dopytywały się też czy znowu przyjdzie do nich !
To już przesada z tym planem bo jak niby taka pani w okienku ma namawiać na kupno tego czy tamtego. NIe ma też wpływu za bardzo ile ludzie wyślą listów, kupią znaczków czy kopert icon_sad.gif
szczurki2
No niestety ale tak jest . A ile ja się musze każdowrozowo nasłuchać o tych problemach.
sampi
A co jesli Pani nie wykona planu?
Zostanie zwolniona czy potraca jej ta z pensji?
Nieogarniam tego.
Agnes84
Nie dostanie premii/prowizji prosto: zarobi mniej...
Plany i limity do wykonania są już teraz chyba wszędzie- listonosz z poleconym proponuje "Życie na gorąco", pani w piekarni pączka, a pani w kiosku batona, o stacjach benzynowych nie wspomnę.
Na poczcie, przy okienku jeszcze nigdy nikt mnie do niczego nie namawiał.
agnese
CYTAT(Joanna 81 @ Fri, 31 Jan 2014 - 09:59) *
w życiu nie zgodziłabym się na odrywanie znaczków, których wartość jest zgodna z kwotą do zapłaty. Wolałabym poświęcić chwilę i pójść do MOJEGO oddziału poczty, gdzie nie robią w tej kwestii problemów. Szok!
Mnie dziwi fakt, że co poczta to inne zasady - ja mogę listem poleconym (w kopercie bąbelkowej) nadać co mi się tylko podoba - począwszy od ubrań po buty czy książki. Spotkałam się z sytuacją i to niejednokrotnie, że kupując daną rzecz u sprzedającego ( allegro czy gumtree, nawet dziewczyny z forum), który nie mógł jej nadać listem w kopercie, bo pani w okienku pocztowym się nie zgodziła 29.gif U nas jest tak, że jeśli tylko wejdzie do koperty (a w sprzedaży są naprawdę wielkie, do których nawet kombinezon wchodzi), to mogę nadać i nie muszę wysyłać paczką (o ile też wagowo jest ok), nikt też nie pyta się mnie co tam mam do wysłania.... Lubię moją pocztę 06.gif



ja rzeczy w szarym papierze wysyłam jako listy icon_smile.gif które widać po wielkosci, ze dokumentami nie sa icon_razz.gif
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(agnese @ Sat, 01 Feb 2014 - 01:15) *
ja rzeczy w szarym papierze wysyłam jako listy icon_smile.gif które widać po wielkosci, ze dokumentami nie sa icon_razz.gif


I to nawet jak jest to opakowane pudełko icon_smile.gif Tylko trzeba trafić na uczciwą osobę z drugiej strony
szczurki2
Brak wykonania planu- dywanik w dyerekcji. Brak premi. Dziś mama (była dwa tygodnie na L4) mi powiedziałą ,że miała plan w styczniu do wykonania sprzedać komuś kredyt na 1000 pln, i 3 konta założyć. W poniedziałek wraca do pracy. Czeka na telefon kiedy ma jechać do dyrekcji tłumaczyć się z braku wykonania planu.
Ech... smutne to . Dorosłą osobę tak traktować.
Joanna 81
Pamiętam, jak jakiś czas temu pojawiła się u nas na poczcie szafa przeszklona z różnymi artykułami szkolnymi typu kredki, farby, piórniki czy papierami kolorowymi. Była też osobna półka za panią, na której leżały własnie podpaski i kilka innych rzeczy zupełnie nie pasujących w "ofercie" do poczty. Szafa zniknęła, pozostałe rzeczy też. Są czasopisma, kalendarze, jakieś kolorowanki dla dzieci, długopisy.
Nigdy nie byłam na nic namawiana. Po postach szczurki trochę mi szkoda tych pań, które faktycznie muszą namawiać klientów na pożyczki i oferować założenie konta, bo inaczej czeka je niemiła rozmowa z dyrekcją.
pesciorka
To teraz już wiem czemu panie na poczcie, chociaż jestem tam prawie codziennie oferują mi za każdym razem to gazetkę, doładowanie itp., a starszym ludziom proponują założenie konta, żeby nie płacili prowizji od płatności.
Współczuje pracownikom !
syl123
icon_smile.gif icon_smile.gif Dzięki za informacje o tej mini paczce bo o tym nie słyszałam
pesciorka
Od 01.09. mini paczka kosztuje już 9,50 zł !
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.