To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lego Przygoda

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

anetadr
Wybrałam się dzisiaj z moimi bratanicami na "Lego Przygoda". Dziewczynki twierdziły, że im się podobało, mnie zdecydowanie nie. Film jest bardzo, bardzo dynamiczny, bardzo głośny, ciągle coś miga, wybucha, pędzi. Spodziewałam się spokojnej animacji z lego, a tu niczym na najbardziej "wybuchowych" filmach dla dorosłych. Przez to nie byłam w ogóle w stanie się skupić na niezłych dialogach i świetnym dubbingu. Czasem przed niektórymi filmami w tv pojawia się komunikat przestrzegający epileptyków przed migającymi świat. Tutaj IMHO zdecydowanie taki komunikat powinien być.
Nie wiem, może się starzeję, bo bajka ma bardzo dobre recenzje, mam nadzieję, że nie są one pisane na bazie sentymentu do lego.

Aneta
pesciorka
Synek dzisiaj był na filmie Lego Przygoda i wyszedł zachwycony icon_smile.gif
Niestety ja się nie wypowiem, bo on sam już chodzi do kina icon_smile.gif
agnese
mnie z lekka zdziwiły nie które teksty zważywszy, ze film jest dla dzieci i to bez ograniczenia wiekowego
Orinoko
Się podpiszę. Mój syn to strasznie zatwardziały fan Lego, więc prawie wszystko, co Lego, on kupuje bez zastrzeżeń, ale... jak dla mnie ten film to jakaś porażka pomijając tzw. efekty techniczne, bo podziwiam, że komuś się chciało dłubać scenografię z klocków....
Akcja - średnio mądra, jakiś taki hm.. pastisz klasyki filmowej trochę z motywami i odwołaniami.
"Naparzanki" z "efektami specjalnymi" czyli taka "dynamiczna akcja" - mniej więcej co kwadrans max.
Teksty - faktycznie mało dziecięce miejscami. Język filmu w ogóle miejscami baaardzo dziwny - mój dość językowo "obyty" 8-latek połowy tekstów ani aluzji w ogóle nie rozumiał.
Generalnie jak ktoś "nie musi", to odradzam. Są na pewno wartościowsze filmy do obejrzenia.
Ps. Mąż z kolei podsumował, że nuuuuuda.
netty5
No moje się wybieraja dzisiaj na 12.00-zobaczymy......mój Kuba jest megafanem LEGO więc podejrzewam że będzie zachwycony.
Pogoda
Moje dziewczyny były zachwycone i zapatrzone - a po powrocie spędziły kilka godzin nad lego. I dziś rano znowu.
ja się nie wynudziłam. Bawiły mnie odwołania do popkultury i do historii lego... Np. rozczulił mnie wyjątkowo charakterystyczny kosmonauta z lat 80-tych. (I ta jego pęknięty pod brodą kask... Urocze).

Nie wiem... Nie oczekiwałam od tego filmu głębokich przeżyć intelektualnych - a też dzięki wam, wiedziałam, że nie będzie to bajka typu "Disney", tylko raczej typu "Shrek". I nie bardzo rozumiem, szczerze mówiąc, czym dialogi czy fabuła w tym filmie różniły się od tego jak wyglądają współczesne bajki dla dzieci (choćby wspomniany przeze mnie Shrek). Dla mnie to już jest pewna norma - producenci tworzą bajkę jednocześnie myślą o dzieciach oraz rodzicach czy opiekunach, którzy z obowiązku w seansie uczestniczą. Część fabuły i dialogów jest przeznaczona dla dzieci, część dla dorosłych. Jest to dla mnie jasne, oczywiste i generalnie jedno się z drugim nie gryzie. Nie oczekuję, że moje dzieci zrozumieją każdy dialog, każdy żart, czy odwołanie. Ważne natomiast, że po filmie są w stanie mi streścić o czym on był i wyłuskać morał. W tej bajce i historia i morał końcowy się moim córkom wyklarował w bardzo jasny sposób. A bywały już takie bajki, z których wyszły niby-zadowolone ale jednak kompletnie bez pojęcia o tym O CZYM to było.

Tak więc podsumowując... Nam się podobało ;-P
netty5
Moje wróciły zadowolone. Ja nie byłam tylko mój M. i jak on mówi że może być to jest ok. Dzieciaki opowiadały i raczej zrozumialy więc i dla mnie ok.
Hermia
Młody zachwycony, chętnie poszedłby jeszcze raz. Ja nie wiem...zasnęłam. Może się starzeję????
Orinoko
W tym hałasie???!! 04.gif No, nieźle!
anita b.
CYTAT(Hermia @ Mon, 03 Mar 2014 - 23:04) *
Młody zachwycony, chętnie poszedłby jeszcze raz. Ja nie wiem...zasnęłam. Może się starzeję????


ja też się przespałam, jakoś mnie fabuła nie wciągnęła 06.gif
ale dziecko zadowolone
Liliana30
Moje dzieci też były zachwycone, zarówno 5-letni syn jak i 8-letnia córka. Ja z nimi nie byłam, ale wierzę w ich absolutną szczerość i obiektywność w ocenie:)
Ammm
A trzeba iść na 3d czy 2d jest wystarczające?
agnese
spokojnie 2d styknie
Ryjek
Kacprowi film sie podobal, dla mnie ujdzie icon_smile.gif Chyba sie starzeje, bo dla mnie wszystkie terazniejsze bajki sa na jedno kopyto i na sile robione. Kiedys chetniej ogladalam tego typu bajki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.