To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Warszawa- długoweekendowy wypad

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Chcielibyśmy w tym roku, w któryś długi weekend, pojechać do Warszawy. Czas, by Dominika poznała stolice. My bylismy w Warszawie z... 18 lat temu. Nocowaliśmy w jakimś schronisku młodzieżowym.
Chciałabym sie poradzić warszawianek.
Po pierwsze: w jakim rejonie Warszawy najlepiej poszukać noclegu? Musiałoby być to miejsce z którego dojedziemy metrem/tramwajem/autobusem w najwazniejsze zakątki miasta. Chcielibyśmy zwiedzić jak najwięcej, a szkoda nam czasu na dojeżdzanie. Zależy nam, by były to niedrogie noclegi ( musi nam kasy wystarczyć jeszcze na letnie wczasy w górach 06.gif ).
Pytanie drugie: jakie bary mleczne/bistra warto odwiedzic, by sie niedrogo i w miarę smacznie najeść?
Po trzecie: Co zwiedzić moge poczytac w necie. Jednak chciałabym wiedzieć, co szczególnie zainteresuje 12-latkę? Gdzie moge śledzić jakies imprezy kulturalne w stolicy, na ten rok?
kalarepa78
Najtaniej i w samym Centrum było kiedyś w schronisku młodzieżowym na Smolnej, jeśli to jednak zbyt "hardocorowa" wersja, to jest kilka nowych hosteli. Polecam też ten link: https://warszawa.miastodzieci.pl/wydarzenia/
Agnieszka AZJ
Jest sporo hosteli - dla Was najlepiej byłoby albo przy linii metra, albo na Saskiej Kępie, skąd bez problemu dojedziecie tramwajem do centrum.

Jeśli chodzi o atrakcje dla dwunastolatki, to zależy, co ją interesuje - czy np. Centrum Nauki Kopernik, czy muzea, czy teatr ?
Ciocia Magda
Domi, przeszukaj archiwum forum, było parę wątków o noclegach w Warszawie - wiem, bo sama szukałam icon_wink.gif Fajne mieszkanie na krótki wynajem polecała chyba lena77 - z tym, że to bardziej opcja na kilka noclegów, a ja szukałam na jeden.
Dorotka25
Polecam Hostel Fabryka na ul. 11 Listopada (Praga) - tanio, wygodnie, blisko. Nocowałam już parę razy i wszystko było ok.
aniakuleczka
Co jeść? w Warszawie prawie w każdym barze/restauracji znajdziesz obiad za 15-20zł o ile zgadzasz się na 'danie dnia' co wcale nie jest złym pomysłem. W porze obiadu zawsze można zjeść coś na mieście w sensownej cenie i nie trzeba wybierać baru mlecznego.

Co robić?
Kopernik i Muzeum Powstania - to obowiÄ…zkowe punkty,
park jakiÅ› koniecznie,
ale też inne atrakcje - kino, festyny, które na pewno będą się odbywały w tym czasie
stare miasto

jak będziemy w tym czasie w Warszawie to polecam się do jakiegoś spaceru z opowiastką
domi
CYTAT(Dorotka25 @ Fri, 21 Feb 2014 - 01:17) *
Polecam Hostel Fabryka na ul. 11 Listopada (Praga) - tanio, wygodnie, blisko. Nocowałam już parę razy i wszystko było ok.


A trzeba wczesniej zaklepac termin, czy można tak z marszu, wjechać niespodziewanie? Będa wolne miejsca-jak myślisz?


CYTAT
jak będziemy w tym czasie w Warszawie to polecam się do jakiegoś spaceru z opowiastką


Aniakuleczka> chcesz być naszym przewodnikiem po stolicy?
aniakuleczka
CYTAT(domi @ Fri, 21 Feb 2014 - 19:51) *
A trzeba wczesniej zaklepac termin, czy można tak z marszu, wjechać niespodziewanie? Będa wolne miejsca-jak myślisz?
Aniakuleczka> chcesz być naszym przewodnikiem po stolicy?


Na długi weekend na pewno trzeba zaklepać wcześniej miejsca. Bo jeżeli w długi weekend ktoś ma wolne miejsca, to oznacza, ze pewnie splajtował już dawno. Nigdy nie jest gęściej niż na długie weekendy.

Mogę być przewodnikiem. Na pewno nie przez cały czas, ale jakiś wspólny spacer -chętnie. Pod warunkiem, że będę wtedy w Warszawie.
Dorotka25

CYTAT
A trzeba wczesniej zaklepac termin, czy można tak z marszu, wjechać niespodziewanie? Będa wolne miejsca-jak myślisz?


Trzeba zaklepać. To popularne i tanie miejsce (nocleg nawet 29 zł), wiele osób lubi tam wracać ze względu na atmosferę. W długi weekend z pewnością może być tłoczno.
domi
Dziekuje za odp. Mam nadzieję, że kilka dni przed weekendem da się coś jeszcze zaklepać? Ja moge wolne wziąć bez problemu, ale z moim mężem tak różowo nie jest. U niego długi weekend zależny jest od inwestora. Czasem dowiaduje się dopiero 2-3 dni przed, że jednak musi pracować, albo jednak będzie miał wolne 32.gif .
Styka
Polecam NiewidzialnÄ… WystawÄ™ www.niewidzialna.pl
Byłam ostatnio z moimi dwiema starszymi i były zachwycone.
Ciocia Magda
CYTAT(domi @ Sun, 23 Feb 2014 - 19:27) *
Mam nadzieję, że kilka dni przed weekendem da się coś jeszcze zaklepać? Ja moge wolne wziąć bez problemu, ale z moim mężem tak różowo nie jest. U niego długi weekend zależny jest od inwestora. Czasem dowiaduje się dopiero 2-3 dni przed, że jednak musi pracować, albo jednak będzie miał wolne 32.gif .

Domi, nie liczyłabym na wolne noclegi w fajnym tanim miejscu w długi weekend. Takie rzeczy ludzie zazwyczaj planują z wyprzedzeniem i na końcu zostają najdroższe i najmniej atrakcyjne noclegi. Poszukaj może oferty, gdzie nie trzeba płacić zaliczki, albo można odmówić nawet dzień przed przyjazdem?
Dorotka25
Jak rezerwujesz w Fabryce to dokładnie dostajesz termin, do kiedy możesz zrezygnować bez kosztów. Jak ostatnio tam byłam to mogłam zrezygnowac bez utraty zaliczki dwa dni przed planowanym pobytem.
domi
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 24 Feb 2014 - 02:30) *
Jak rezerwujesz w Fabryce to dokładnie dostajesz termin, do kiedy możesz zrezygnować bez kosztów. Jak ostatnio tam byłam to mogłam zrezygnowac bez utraty zaliczki dwa dni przed planowanym pobytem.

Dziękuje, to cenna informacja.
iza1982
nie wiem, czy temat jest dla Was aktualny, ale polecam dodatek GW w wersji internetowej:
https://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/0,0.html

często z niego korzystam.

jeśli chodzi o jedzenie, to w Warszawie jest na prawde duży wybór lokalnych barów bistro, gdzie niedrogo można zjeść pizze i makarony oraz wspomniane dania dnia, więc sugeruje zacząć od planu wycieczki i pod zaplanowane miejsca poszukać knajpek.

jeśli chodzi o atrakcje, to na wypad z 12-latką polecam wypożyczyć rowery miejskie i wtedy można pojeździć po różnych dzielnicach - jest bardzo dużo punktów, gdzie można pobrać i zdać rowery. Ja jestem zarejestrowana na ich stronie i w ten sposób korzystam https://www.nextbike.pl/

Co do atrakcji, to są pewne "obowiązkowe" - czyli starówka, łazienki, wilanów, muzeum kopernika i muzeum powstania warszawskiego. Oprócz tego może zoo - to po praskiej stronie. Wiem, że z okolic podzamcza są jakieś promy na drugą stronę i wypada się zaraz w okolicach zoo.

Poza tym Powsin z parkiem botanicznym o tej porze roku może być cudny.
Względnie atrakcyjne może być zahaczenie o Świątynie Opatrznosci Bożej na Wilanowie - to można w ramach wycieczki rowerowej.
Poza tym po prawej stronie Stadion Narodowy, w którym NA PWENO będą jakieś fajne aktywne atrakcje w weekend majowy, niedaleko zapraszam na ul. Francuską na Saskiej Kępie - gdzie jest mnóstwo super restauracyjek i można pospacerować.

Wszędzie w tych okolicach są stacje rowerowe nextbike. Musicie się liczyć z tym, że WSZĘDZIE będzie dużo ludzi, bo dużo mieszkańców zostaje na weekend i odwiedza dokładnie te same miejsca, co turyści. Ale też z tej okazji będzie na pewno dużo wydarzeń sportowo-kulturalnych.

Jest też coś takiego jak rejsy po Wiśle lub nad Zalew Zegrzyński (ale to Wam cały dzień zleci). Są też spływy kajakowe z cypla Czerniakowskiego, lub takie dłuższe ze Świdra do Wisły. Nad Wisłą w tym czasie w ogóle powinno już tętnić życiem od plaż gdzie są wyznaczone miejsca na grilla, po knajpki pod gołym niebem i nocne imprezownie.

Niedaleko podzamcza są fontanny z wieczornymi pokazami wodno-świetlnymi - bardzo fajne na wieczór.

Atrakcją może być też wizyta na najwyższym piętrze Pałacu Kultury - do odhaczenia icon_smile.gif


Trochę chaotycznie, ale to mi przychodzi do głowy, jeśli temat jest aktualny.
anno
A był ktoś w tym planetarium Kopernik??Zastanawiam się czy nie iść tam z dzieckiem tym bardziej, że słyszałam, że prowadzą tam bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci i całych rodzin. www.kopernik.org.pl/laboratoria/laboratorium-chemiczne
Dziecko miałoby frajdę i trochę może by się dowiedziało nowych rzeczy. Będę wdzięczna za opinie.
betka28
W Warszawie można tyle robić, że weekend to za mało. JA z mężem pojechałam na dwa dni do stolicy i zarezerwowaliśy sobie super pięciogwiazdkowy hoel Rialto. Te dwa dni to zdecydowanie za mało. Pewnie wrócimy tu za jakiś czas. A wy w jakich hoteleach się zatrzymujecie, co możecie polecić?
rysa154
CYTAT(anno @ Sun, 23 Mar 2014 - 23:31) *
A był ktoś w tym planetarium Kopernik??Zastanawiam się czy nie iść tam z dzieckiem tym bardziej, że słyszałam, że prowadzą tam bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne dla dzieci i całych rodzin. www.kopernik.org.pl/laboratoria/laboratorium-chemiczne
Dziecko miałoby frajdę i trochę może by się dowiedziało nowych rzeczy. Będę wdzięczna za opinie.


które laboratoria w centrum kopernika są fajne dla 8-9latków?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.