To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

podział pierwszaków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

okruszek
hej. jestem przerażona, wczoraj na zebraniu w ,,0,, dowiedzielismy sie ze dzieci które pojdą do pierwszej klasy będą podzielone wiekowo. tylko jak? zaczynają od najmłodszych.
jest załamana u nas nie ma szkoły i dzieci z naszej miejscowości jeżdżą do innej miejscowości autobusem. boję się że Kinga zostanie rozdzielona z koleżankami. dodam że do ,,0,, chodzi tylko trójka dzieci z naszej miesjcowość.
Tuni
Okruszku, a może wystarczy podejść do szkoły i porozmawiać.
Skoro tylko trójka dojeżdża , to pewnie logistycznie łatwiej będzie ich wozić o jednej porze ( będąc w różnych klasach mogą kończyć lekcje o różnych porach). Może wystarczy uświadomić dyrekcji powyższy fakt i będą w jednej klasie.
Powodzenia życzę.
myla
u Nas w szkole tez będzie podział wiekowy... rozumiem że dzieci z pierwszej połowy 2008r będa połączone z dziećmi 2007 z miesiący pażdziernik-grudzien. Jest to logiczne, by nie było rozbiezności wiekowej nawet póltorarocznej ( styczen2007 z czerwcem 2008) ale nie rozumiem takiego podziału wiekowego dla rocznika 2007. Wiem tez, że moze się okazać, że Oliwia ( czerwiec2007) nie będzie chodziła ze swoją najlepszą kolezanką, mieszkającą niedaleko z marca2007!!! Do tej pory dzieci z jednego rocznika nie były dzielone wg miesiaca urodzenia więc nielogiczne jest takie dzielenie 7-latków załóżmy od stycznia do pażdziernika. W Naszej szkole sporo osób ( tu głównie rodzice 2007) pisali prośby by dziecko chodziło razem do klasy z tym czy tym ze wzgledu na bliskość domostw.
Pozdrawiam
Annie*
okruszku U nas też podział będzie. Dokładnie taki o jakim pisze myla. Jeśli nie uda się stworzyć jednej klasy 6 latków to dołączą do niej dzieci urodzone pod koniec roku 2007.
W waszym przypadku zostaje rozmowa z dyrektorem, spróbujcie może coś w skuracie. Dyrektorka naszej szkoły już zakomunikowała, że nie będzie możliwości umieszczenia w jednej klasie dziecka urodzonego w styczniu 2007 i dziecka ze stycznia 2008. Wy macie ten argument, że dojeżdżacie do szkoły, łatwiej Wam będzie ustalić jakieś dyżury dowozu dzieciaków jak będą w jednej klasie. Powodzenia.
kaitik
dziewczyny a ja mam taki dylemat, jutro beda zapisy do poszczególnych Pań w pierwszej klasie. u nas rodzice sami decydują do której Pani zapisać, stoją w mega kolejkach od rana , z listami społecznościowymi jak za komuny 37.gif 37.gif

Marta nie chodziła do zerówki w szkole tylko w przedszkolu.
i mam wybór albo dopisać ją do jednej z istniejących już klas czyli dzieciaki z obecnych zerówek, są pojedyncze miejsca w klasie, ale wtedy trafi do grupy dzieci które już się znają i ona będzie jedna nowa, ale będą z jej rocznika 2007

albo mogę ją zapisać do nowo tworzonej klasy, gdzie dzieci się nie znają, ale będzie trójka dzieci z jej przedszkola, ale też większość klasy to będą dzieci młodsze z rocznika 2006. jest dużo wiecej dzieci z 2006r niż 2007r.

mam mętlik w głowie co zrobić, może macie doświadczenia z klasami mieszanymi ?
Sulichna
Kaitik rozumiem, że miałaś na myśli rocznik 2008 a nie 2006.
Wszystko zależy od tego jaka jest Twoja córka, jeśli dobrze sobie radzi w grupie, jest śmiała, łatwo przyswaja wiedzę to nie posyłałabym jej z rocznikiem 2008. Posłałabym do klasy z rocznikiem 2007 nawet jeśli nikogo tam nie zna.
kaitik
Sulichna tak, chodzi o 2007 i 2008.
A gdyby była śmiała to bym się nie zastanawiała. A ona nie chce słyszeć że pójdzie do nowej klasy bez kolegów z przedszkola, bo chce kogoś znać.
już miałam taką sytuację w przedszkolu, wtedy spać nie mogła, rano był płacz, i zaczęły się nerwowe tiki.
no nic, trudny temat, jeszcze myślę. dzięki za odpowiedź.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.