To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Amerykańskie DVD- czy inne?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Basza
Nasi znajomi ( starsi ludzie) mieszkajÄ… w USA. Nauczyli siÄ™ podstawowej obslugi komputera, najbardziej chyba programy komunikacyjne wink.gif
Ogladają też filmy DVD przez komputer. Od czasu do czasu kupując polska prasę dostają płyty z polskimi filmami i tu zaczyna sie problem- nie mogą ich odtworzyć. Podpowiedzcie proszę czy jest to wina odtwarzacza, czy raczej odpowiedniego programu. Jaki program sami używacie? Będę wdzieczna za porady i chciałabym im pomóc choć asem komputerowym nie jestem.
FFkaGrant
Polskie plyty DVD nagrywane sa w innym systemie. Jedyne wyjscie to kupno odtwarzacza ktore odbiera w dwoch zakresach (droga impreza ). Wiesz ze wsrod polonii bardzo dobrze sie sprzedaje dvd wlasnie przystosowane tylko do zakresu w jakim nagrywane sa polskie plyty. najtanszy jakies $70
Kocurek
Hm,
odtwarzacze europejskie i amerykańskie nie przyjmują płyt jednakowo - mają coś jakby zabezpieczenia: europejski odtwarzacz nie odtworzy płyty amerykańskiej, i odwrotnie.
Można kupić odtwarzacz z opcją "multiregion", wtedy odtworzy płyty zarówno amerykańskie, jak i polskie. I nie musi być to droga impreza. Proponuję poszukać używanego, np. na Allegro.
Czasem jest to kwestia wgrania w odtwarzacz nowego BIOS -u, ale to musi zrobić ktoś znający się na tym.
Kocurek
Aha, ja pisałam raczej o odtwarzaczu stacjonarnym, nie wiem jak to jest z takim w komputerze i np. wgrywaniem BIOSa

Na allegro widziałam już za 350 zł odtwarzacze z opcją "multiregion"
Basza
W poszukiwaniu pomocy, natrafiłam jeszcze na taki link, tylko o co tam chodzi, może ktoś przetłumaczy na "nasze".
Na tyle co zrozumiałam są to w pewnego rodzaju rozszerzenia do poszczególnych rodzai dvd, tylko czy pomoże?
https://www.dvdrhelp.com/dvdhacks
Co w takim razie robią osoby które otrzymały sprzet komputerowy ze stanów?
A swoją drogą myślałam ,że nowoczesne dvd nareszcie rozwiąże problem z różnymi systemami - komu na tym zależy?
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, przekażę znajomym, muszą sami podjąć decyzję co do kupna.
anonimowy
Wiec tak!
filmy w polskich gazetach sa w systemie PAL, w USA i Kanadzie jest NTSC, zeby je odtworzyc musisz kupic DVD dwusystemowe, ktore ma wbudowany konwerter PAL/NTSC ( SEcam to trzeci system, nie ma nic do tego), wtedy nie potrzebujesz specjalnego telewizora, wystarczy NTSC, bo sygnal na wyjsciu z odwarzacza to juz jest NTSC.
Wiekszosc plytek w gazetach jest w regionie ), uniwersalnym, kupiony w sklepie odtarzacz dusystemowy odtwarza region 0 i 1, zeby odtwarzac pozostale plyty musisz zdjac z odtwarzacza blokade regionalna. UWAGA! nie z kazdego sie da!
Dobre jest to ze dwusystomowe jest wiekszosc najtanszych odtwarzaczy typu KOSS, Daytek, Apex, Elektrohome, Cyberhome, im mniej znana nazwa tym lepiej, one i tak w srodku maja to samo.
Blokade zdejmuje sie na dwa sposoby, w zaleznosci od modelu.
1) wpisujac specjalny kod z pilota,tory pozwala na wejscie do ukrytego menu ( kody sa rozne do roznych modeli, trzeba je znalezc na internecie)
2) zmieniajac firmware, czyli program obslugujacy DVD, trzeba go sciagnac z internetu, wypalic na plyce CD i wgrac do DVD
Aha, czasami sie tak zdarza ze ten sam model ma rozne wersje, i zdarza sie ze jedna seria da sie rozkodowac a inna nie, zalezy jak sie trafi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.