To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Skladka zdrowotna na l4 i macierzyńskim

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Aneczka
Na początku napiszę, że nie mam aktualnie mozliwości weryfikacji u pracodawcy (kadrowa na urlopie...)

Rozliczając pit za 2013 doszłam do pozycji "składki zdrowotne". Wydawało mi się, że w czasie l4 i macierzyńskiego nie powinno tam być ani grosza, tymczasem jest pozycja 320 zł. Co to może być???

Na l4 byłam od 8 listopada poprzedniego roku (2012), ciągiem przez całą ciążę, a potem na macierzyskim i rodzicielskim.

Czy któraś mądra głowa kadrowa może mi to naświetlić?
Z góry dziękuję icon_smile.gif
moko.
Faktycznie w przypadku przebywania na zasiłkach (chorobowy, macierzyński, rodzicielski) nie ma składki zdrowotnej finansowanej przez pracodawcę. Więc w PIT, nie powinno być żadnej kwoty.

Czy na pewno nie miałas przerwy w zwolnieniu lekarskim ? albo nie miałas wypłąconego innego swiadczenia niż zasiłki ?
Aneczka
Nie miałam przerwy w l4, do 7 lipca, od 8 macierzynski. Nie miałam żadnego innego urlopu... Do pracy wpadłam tylko złożyć dokumenty do macierzyńskiego. Nic dla pracodwacy innego nie robiłam.
Chyba, że jakąs premię dostałam icon_wink.gif Tylko taka kwota to by od 4000 zł musiało być - niemozliwe, żebym takiej kwoty nie zauważyła.
Chyba skonczy się to tak, że pit wyslę, a po długim weekendzie się wybiorę do kadrowej.
Dorotka25
Może wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy z listopada / grudnia 2012 roku zostało wypłacone w grudniu 2012 / styczniu 2013, a składki uregulowano dopiero w styczniu / lutym 2013 ? Wtedy by się mogło zgadzać.... ?
Aneczka
O, tak mogłoby być.
U nas zawsze, nie wiedziec czemu grudniowe pensje rozliczają na styczeń (nowy rok podatkowy). Więc pewnie składki też. Tylko czemu na społeczne jest zero zł?
jaAga*
Bo od wynagrodzenia za czas niezdolności do pracę nie liczy się społecznych, tylko zdrowotne, zaś od zasiłków chorobowych nie liczy się już obu składek icon_wink.gif.
Dorotka25
dokładnie tak
Aneczka
Dziękuję, to pewnie będzie to.
Jeszcze siÄ™ upewniÄ™ po Å‚ykendzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.